Zoznam školských potrieb pre prváčika

Nastupuje vaše dieťa prvýkrát do školy? September sa pomaly blíži a ak nechcete príliš zaťažiť rodinný rozpočet, je čas, aby ste začali myslieť na školské potreby pre svojho prváčika.

Školské potreby pre prváčika

Dnes je už zvykom, že deti pri zápise do školy dostávajú aj zoznam pomôcok, ktoré budú ako prváci potrebovať. Každá škola má iný zoznam. Na niektorých školách sa dokonca vyberá poplatok, za ktorý pani učiteľky nakúpia žiakom vhodné zošity či iné pomôcky.

Školská taška

O školskej taške sme už čo-to napísali. Ak chcete vedieť, ako vybrať vhodnú školskú tašku, prečítajte si náš článok.

Školské dosky

Vďaka ochranným doskám budú zošity vášho prváčika vyzerať vždy úhľadne, nedokrčia sa. Sú skvelé aj na organizáciu vecí, a tak bude v školskej taške vždy panovať poriadok. Dajte si však pozor, aby neboli príliš ťažké a neohrozili tak správny vývin chrbtice dieťaťa.

Peračník a jeho obsah

Svojmu dieťaťu môžete kúpiť plný alebo prázdny peračník. Plný peračník vám uberie starosti so zháňaním ceruziek, farbičiek či fixiek, zatiaľ čo do prázdneho peračníka môžete vložiť všetko, čo uznáte za vhodné. Perá aj ceruzky by mali mať ergonomický tvar na správny úchop a jednoduchšie písanie.

Máme pre vás zoznam, čo by mal peračník pre prváka obsahovať.

  • pero
  • ceruzky
  • fixky, farbičky
  • guma
  • strúhadlo
  • pravítko
  • nožnice s oblými hranami

 

Vrecko na prezuvky telesnú a výtvarnú výchovu

Vrecká na školské potreby by mali byť ľahké a dostatočne priestranné. Nekupujte na telesnú a výtvarnú výchovu ďalšie tašky, postačia aj vrecká, ktoré sú nielen momentálnym módnym hitom, ale sú aj jednoducho prenosné. Keď si napríklad dieťa bude niesť domov oprať veci z telesnej výchovy, stačí si takéto vrecko priviazať o školskú tašku.

Na výtvarnú výchovu nakúpte veci uvedené v zozname – štetce, tempery, vodové farbičky a iné. Každá škola má pomôcky určené individuálne.

Náš tip:

Označte dieťaťu školské potreby menovkou alebo vyšite na ne jeho iniciály. Malý prvák je ešte zábudlivý a takto pri strate nejakej veci pani učiteľka jednoducho zistí, komu táto vec patrí.

Zošity

V zozname potrieb často nájdete namiesto označenia typu ,,malý čistý zošit" len akési čísla. Rozlúštite ich vďaka nám v článku – zošity a záhada ich kódovania.

Veľa rodičov kupuje zošity v nákupných centrách za akciové ceny. Tie však väčšinou bývajú menej kvalitné - pod tlakom pera sa papier môže roztrhnúť a obálka sa odtrháva. Venujte preto pozornosť síce trochu drahším, ale zato kvalitnejším zošitom, ktoré vydržia dlhšie.

Nezabudnite ani na obaly na zošity či učebnice. Najlepšou voľbou sú priehľadné obaly, dieťa tak hneď bude vedieť nájsť zošit, ktorý práve potrebuje.

Hygienické potreby

Nezabudnite dieťaťu do školskej tašky pribaliť papierové vreckovky a uteráčik.

 

Náš tip:

Kúpte svojmu prvákovi aj prvú peňaženku, aby si mal kam uložiť peniažky na obedy či školský výlet.

S nakupovaním školských potrieb vám želáme veľa šťastia. Nezabudnite navštíviť náš eshop www.sevt.sk, kde nájdete množstvo potrebných a zaujímavých pomôcok.

A najlepšie urobíte ak prídete priamo k nám do predajní ŠEVT papiernictvo - niektoré veci skrátka treba vidieť naživo. Nezabudnite zobrať aj najdôležitejšiu osobu - vášho prváčika.