Jarný veniec - jednoducho, rýchlo a efektne

Krásny, však? Možno by sa zdalo, že vyrobiť takúto dekoráciu si vyžaduje prinajmenšom aranžérske zručnosti, ak nie i vzdelanie. Vôbec nie!

Príprava tohto elegantného jarného venca vám nezaberie viac ako 30 minút a stačiť vám bude iba niekoľko pomôcok.  

Čo budete potrebovať: veniec z prútia (prípadne z iného materiálu), taviacu pištoľ, vajíčka rôznych veľkostí a farieb, kvietky, pierka, mach, drievka a ďalšie dekorácie podľa ľubovôle, stužku na zavesenie

Postup:

  1. Na prútený vencový základ postupne priliepajte pomocou taviacej pištole jednotlivé dekoračné prvky. Začnite vajíčkami, ktoré naukladáte tesne vedľa seba. Snažte sa pri tom striedať farby a veľkosti – väčšie umiestňujte do stredu a smerom ku krajom pridávajte menšie.
  2. K vajíčkam po stranách poukladajte kôru a drievka. Následne voľný priestor medzi vajíčkami vyplňte machom a tiež ho poriadne popriliepajte.
  3. Do machu vložte kvietky rôznych veľkostí, tvarov i farieb, ale pekne s citom, aby ste to zas neprehnali. Na záver venček dozdobte pierkami a dekorácia je hotová.

Tak ako, koľko vám to trvalo?

Venček zaveste na peknú stužku a umiestnite si ho na dvere, do okna alebo kamkoľvek vo vašej domácnosti, kde bude na očiach a bude vám vytvárať príjemnú jarnú náladu.

Ak máte okolo seba radšej ozdoby z prírodných materiálov, pokojne si venček skrášlite tým, čo príroda dala a čo nájdete vonku počas jarnej prechádzky. My sme siahli po umelých vajíčkach a sušených prvkoch, vďaka ktorým venček dlhšie vydrží. Naša dekorácia sa nesie v jemných pastelových farbách, vy si však jej farebnosť prispôsobte tak, aby príjemne ladila s farbami vašej domácnosti a bola tak efektným doplnkom vášho interiéru.

Všetky materiály použité pri výrobe venca a ešte oveľa viac pomôcok na tvorenie nájdete v predajniach ŠEVT papiernictvo alebo na eshope na www.sevt.sk.