Výpredaj KALENDÁROV a DIÁROV 2024 - Nakupovať TU

Ceruzky

Grafitové ceruzky vám poslúžia na písanie, kreslenie alebo rysovanie v škole, kancelárii, ale aj doma. Ceruzku si môžete vybrať podľa tvrdosti, šírky stopy či tvaru. Dostupné sú ceruzky s gumou aj bez gumy. Na rysovanie sú vhodné mechanické ceruzky (pentelky), ku ktorým ponúkame aj náhradné tuhy rôznej hrúbky a tvrdosti. Výhodou týchto ceruziek je, že ich netreba strúhať. Sú ideálne na presné rysovanie.

V závislosti od konkrétneho účelu môžete uprednostňovať rôzne tvrdosti ceruziek. Tvrdosť ceruzky sa najčastejšie označuje formou európskeho a amerického systému tvrdosti.

Podľa európskeho systému sa tvrdosť tuhy označuje gradáciou čísel a písmenami H, B a F, pričom ich význam je: H (hard – tvrdý), B (black – čierny), F (firm – pevný).

Americký systém značenia používa len čísla 1, 2 a 3.

č. 1 – zodpovedá označeniu B, ceruzka je vhodná na kreslenie
č. 2 – ide o ceruzku HB, ktorú využijete na písanie a kreslenie
č. 3 – zodpovedá písmenu H, táto ceruzka je vhodná na rysovanie

 Približné porovnanie oboch systémov nájtete tu.

Tvrdá ceruzka zanecháva menej výraznú stopu, ktorá sa nerozmazáva a je vhodná hlavne na rysovanie. Mäkká ceruzka ľahko kĺže po papieri a zanecháva širšie čierne stopy. Ľahko sa ňou tieňuje a je vhodná na kreatívne kreslenie. Pre školákov je vhodná ergonomicky tvarovaná ceruzka s protišmykovým povrchom, stredne tvrdá s označením 2 alebo HB.

Filter

81 položiek

  1. Mechanická ceruzka Pentel Orenznero, 0,5 mm, čierna
  2. Ceruzka Faber Castell Grip HB Two Tone, trojhranná, mix farieb
  3. Mechanická ceruzka Pentel Twist-Erase QE515-A, 0,5 mm, čierna
Filter
Page