Veľkonočné dekorácie z filcu 1.

Vyrobte si spolu s nami z filcu typické symboly Veľkej noci – vajíčka i roztomilé zvieratká z dvora: kuriatko, zajačika a ovečku.

Príjemne vám doma dozdobia vázu s jarnými kvetmi a ešte viac umocnia atmosféru sviatkov jari.

Dekorácie do jarnej kytičky alebo kvetináča 

Čo budete potrebovať: filc rôznych farieb, pohyblivé oči, nožnice, ihlu a niť (bavlnku), špajdle, taviacu pištoľ, papier a ceruzku, vatu alebo duté vlákno, dekoračné konfety, stužky, samolepiacu čipku, vlnu, gombíky, kvietky, ústrižky z látok a rôzne ďalšie drobnosti, ktoré máte doma a dajú sa využiť na zdobenie

Postup:

  1. Podľa šablóny si vystrihnite z filcu vybrané tvary (ovečka, zajačik, kuriatko vo vajíčku, vtáčik, vajíčko). Na každú ozdobu potrebujete počet dielov, ktorý je vyznačený v šablóne.
  2. Tvary priložte k sebe a po obvode zošite (ručne alebo na stroji). Nechajte si malý otvor, cez ktorý naplníte postavičku vatou alebo dutým vláknom. Otvor napokon tiež zašite.
  3. Postavičkám nalepte pomocou taviacej pištole tvár, oči, uši, labky. Ovečke môžete nohy všiť medzi dve časti základu alebo ich prišiť či prilepiť až následne po zošití celého tela. Vtáčikovi všite do základu aj zobáčik, kuriatku nezabudnite prišiť škrupinku z vajíčka. Zajkovi nalepte fúzy z vlny. Vajíčka dekorujte kamienkami, čipkami, kvietkami, gombíkmi či stužkami.
  4. Na záver jednotlivé ozdoby prilepte na špajdľu a zapichnite do kvetináča alebo vložte do vázy s kvetmi. Môžete k nim tiež prišiť alebo prilepiť stužku a zavesiť si ich na zelené vetvičky, bahniatka či zlatý dážď vo váze. A milá dekorácia k Veľkej noci je na svete. :-)

Všetko potrebné na výrobu a ešte oveľa viac pomôcok na tvorenie kúpite v predajniach ŠEVT papiernictvo alebo cez e-shop na www.sevt.sk.