Ako si vyrobiť originálne vianočné 3D ozdoby na stromček

Obdobie pred Vianocami býva hektické a namiesto pokoja často mávame stres a pocit, že nič nestíhame. Aj vy sa tak cítite? Potrebujete chvíľku relaxu a ticha?

Skúste si večer sadnúť k stolu a vyrobiť niekoľko vianočných ozdôbok na stromček. Uvidíte, ako ihneď zmizne všetok zhon a povinnosti. Poznáte snežné gule? Postavičky, zimná scenéria, padajúci sneh – všetko ukryté za sklom. Ukážeme vám, ako si podobnú dekoráciu môžete vyrobiť aj na stromček. Budete potrebovať len trochu času, fantázie a priehľadnú plastovú guľu. Z jednej gule sa dajú vytvoriť až dve dekorácie a každá z nich bude mať vlastné plastové uško na zavesenie.

 

Na výrobu budete potrebovať: priehľadnú plastovú guľu, tavnú pištoľ, lepidlo, farebné fixky, farbičky, ceruzku, nožnice, kružidlo, biele a farebné výkresy s vyššou gramážou, vatu, dekoratívne stromčeky, trblietky, špagát, vianočnú stuhu

 

 

Čas potrebný na výrobu: 1 hodina

Sniežik sa nám chumelí

Ako prvú si skúste vyrobiť vianočnú guľu, v ktorej bude poriadna chumelica. Vata a dekoratívne stromčeky vytvoria skutočne realistický 3D dojem, ktorý vás zaručene vtiahne do zimnej atmosféry.

Postup:

 1. Na modrý papier narysujte pomocou kružidla kružnicu s priemerom o niečo väčším ako má plastová guľa.
 2. Z bieleho papiera vystrihnite kopce a malé snehové vločky. Na urýchlenie práce môžete použiť aj dierovač. Kopček z bieleho papiera musí byť menší ako modré koliesko.
 3. Biely kopček a vločky nalepte na modré koliesko.
 4. Potom prilepte tavnou pištoľou dekoratívne stromčeky tak, ako vidíte na obrázku.
 5. Úplne dopredu umiestnite bielu vatu a prisypte biele dekoratívne trblietky.
 6. Nakoniec na modré koliesko prilepte polovicu plastovej gule a po obvode upevnite farebný špagátik s mašľou. 

Teraz skúste potriasť guľou. Biely prášok sa rozptýli po celom priestore a nalepí sa aj na obvod gule. Už vidíte tú snehovú chumelicu?

Snehuliak za domom

Ako sme už písali vyššie, z jednej gule sa dajú vyrobiť dve ozdoby, a preto neodkladajte nožnice a pokračujte v tvorení. Teraz je na rade papierová 3D krajinka so snehuliakom.
Postup:

 1. Zo sivého papiera vystrihnite kruh, ktorý bude opäť o trochu väčší ako plastová guľa.
 2. Na vytvorenie 3D efektu budete potrebovať viacero vrstiev papiera. Z bieleho papiera vystrihnite tri tvary tak, ako vidíte na prvom obrázku. Tieto tvary budete na seba vrstviť, a preto dodržujte princíp, že čím vyššiu vrstvu striháte, tým musí byť menšia.
 3. Pomocou fixiek a farbičiek vyfarbite snehuliaka.
 4. Začnite vrstviť vystrihnuté tvary. Najskôr nalepte ten najväčší a nakreslite k nemu stromček. Môžete prilepiť aj rôzne nálepky alebo dekoratívne vločky. Prvú vrstvu prilepte obyčajným lepidlom.
 5. Ďalšie vrstvy papiera už nalepujte pomocou tavnej pištole. Naneste hrubšiu vrstvu lepidla a papiere veľmi nepritláčajte, aby medzi nimi vznikli väčšie medzery. Poslednou vrstvou je snehuliak.
 6. Nakoniec na sivý podklad prilepte plastovú guľu a cez uško prevlečte špagátik na zavesenie.

A dielko je hotové!

Použité produkty si môžete zakúpiť v predajniach Ševt papiernictvo alebo www.sevt.sk.