Čo všetko potrebuje stredoškolák?

Čaká ťa v septembri nástup na strednú školu a nevieš, aké pomôcky budeš potrebovať? Presné informácie dostaneš určite počas prvých dní nového školského roka od tvojich pedagógov, my ponúkame zopár tipov, čo by sa ti mohlo počas tvojho štúdia zísť.

Aby bolo do čoho písať

College blok a karisbloky

College blok je v podstate hrubý zošit, blok, ktorý má na svojej dlhšej strane špirálu. Listy sú pozdĺž špirály perforované na odtrhnutie a dierované na vkladanie do zakladačov, karisblokov alebo rýchloviazačov. Dostupný je vo viacerých formátoch (A4, A5, A6). College blok oceníš najmä vtedy, ak nechceš so sebou nosiť na každý predmet osobitný zošit, ale chceš písať všetko do jedného a potom si poznámky podľa predmetov založiť. Ak si navyše vyberieš originálny motív „ŠEVT dizajn“, tak budeš nepochybne vyčnievať z davu.

 

 

Zošity

Ak ti viac vyhovuje mať na každý predmet klasický zošit, nech sa páči, na výber máš zo širokej ponuky druhov a motívov. Máme špicové zošity, aké nikde inde nenájdeš, naozaj! Na strednej budeš už pravdepodobne potrebovať formátovo väčšie (A4) a hrubšie zošity (viac ako 40 listov).

Obal s gumičkou

Zaujímavým riešením pre tvoje poznámky a iné písomnosti je plastový obal s gumičkou. Slúži na vkladanie zošitov, časopisov a iných potrebných dokumentov. Ide o ideálny obal, ktorý ochráni obsah, môžeš ho používať opakovane a šetriť tak životné prostredie. Súčasťou obalu je 1 zošit formátu A4 (linajkový, 40-listový), ktorý po vypísaní ľahko vymeníš za nový.

Aby bolo čím písať

Pero

Patrí určite do základnej školskej výbavy. V podstate ti môže stačiť aj jedno kvalitné, ale určite je dobre mať v zálohe aj ďalšie − pre prípad potreby. Guľôčkové, gélové perá a rollery či gumovateľné? Záleží len na tebe, aké si zvolíš. Perá rôznych farieb využiješ na písanie nadpisov, sprehľadnenie tvojich poznámok alebo jednoducho len tak, ak sa ti páči farebné písanie. 

Zvýrazňovače

Neónové, pastelové, metalické, dostupné v súpravách aj jednotlivo, klasické i veselé a hravé. Na zvýraznenie textu a uľahčenie učenia ti poslúži rovnako dobre ktorékoľvek z nich.

Puzdro na písacie potreby

Aby sa ti perá a zvýrazňovače len tak nepovaľovali v batohu, šupni si ich do praktického puzdra. To ti poslúži nielen na pohodlné uloženie písacích potrieb, ale aj na akékoľvek ďalšie drobnosti, ktoré potrebuješ mať v škole pri sebe.

Aby sa na nič dôležité nezabudlo

Post- it bločky, samolepiace záložky

Na založenie dôležitých strán v knihách a učebniciach, na rýchle poznámky, pripomienky, ktoré potrebuješ mať na očiach. Na milé odkazy, zoznamy, jednoducho čokoľvek, na čo nechceš či nesmieš zabudnúť.

Diár

Nepochybne máš všetko dôležité zaznačené vo svojom mobile, no ani stará dobrá klasika v podobe papierového diára nie je na zahodenie. Využiješ ho na poznámky, zaznamenanie termínov, písomiek i stretnutí. Študentský mini diár ti vďaka svojej kompaktnej veľkosti vôbec nezaberie veľa miesta a zároveň ti umožní mať svoj kalendár kedykoľvek poruke.

Batoh

Kam so všetkými vyššie spomínanými vecami? No predsa do štýlového batoha! V ponuke nájdeš napríklad Beckmann Rolltop – batoh, ktorý je presne taký veľký, ako potrebuješ, keďže si vďaka rolovacej vrchnej časti môžeš nastavovať jeho výšku. Explore 2 v 1 – batoh s menším odnímateľným batohom a špeciálnou termoregulačnou technológiou – rozumej: už nikdy spotený chrbát.

 

Potrebné pomôcky, samozrejme, korešpondujú s typom školy, ktorú budeš navštevovať. Pre technické smery budeš určite potrebovať kalkulačku, rysovacie potreby a pod., umelecky zamerané školy budú vyžadovať napríklad papiere, rôzne druhy farieb a pod. Ale to sa všetko dozvieš v správnom čase.

Náš tip:

Nezabudni pri nákupe pomôcok do školy v našich predajniachwww.sevt.skpoužiť svoju ISIC kartu. Viac info o tvojich zľavách a výhodách s ISIC kartou nájdeš tu.