Na návšteve v Gaštankove

Kde bolo, tam bolo, za siedmymi horami a siedmymi dolinami, tam, kde sa piesok lial a voda sa sypala, bola jedna zvláštna krajina – Gaštankovo. V nej si svorne nažívali a všeličo zažívali malí gaštanoví panáčikovia...

Takto nejako by sa mohli začínať príbehy, ktoré si spolu s deťmi budete rozprávať pri hre s gaštanovými figúrkami. Alebo aj celkom inak. Detská fantázia je v tomto smere nekonečná, vymyslia si svoje vlastné zápletky, vlastné rozuzlenia, stačí im iba pomôcť s výrobou figúrok a byť pozorným spoločníkom pri ich hrách.

Jesenný les je plný pokladov, ktoré sa dajú využiť na tvorenie a výrobu postavičiek na hranie. My vám ponúkame malú inšpiráciu.

 

Čo budete potrebovať:

sevt-gastankovo

Postup:

  1. Gaštany najskôr zbavte nečistôt a utrite dosucha.
  2. Premyslite si, v ktorých miestach budete gaštany navzájom spájať. Urobte v nich dierky (použite na to vrták alebo nebožiec). Kúskami špajdlí gaštany pospájajte, aby vytvorili telo figúrky. Rovnakým spôsobom k telu pripojíte aj nohy, ruky či chvost. Nohy môžu byť z menších gaštanov, špajdlí, zápaliek, ale aj zo žinilkového drôtika či z kancelárskych listových spôn.
  3. Postavičkám nalepte oči, uši, ústa, , vtáčikom krídla.
  4. Dotvorte, dozdobte podľa ľubovôle. Na hlavu prilepte vlasy, čiapku, korunku, klobúk atď.

 

A na konci zazvoní zvonec a rozprávke je koniec. Ale čoby koniec, veď hra s gaštankami sa práve teraz môže začať.

sevt-gastankovo-1

Ako sa vrabec Čimo ženil

sevt-gastankovo-2

Ako sa pavúčikom sieť zamotala

sevt-gastankovo-3

Ako sa medveď Mišo a jeleň Oto pri kŕmidle rozkmotrili

 

Spomenuté produkty v článku nájdete v predajniach Ševt papiernictvo alebo na eshope www.sevt.sk.