Poradíme vám, ako vaše deti potešia starých rodičov originálnym vianočným darčekom

21. októbra 2016

Poradíme vám, ako vaše deti potešia starých rodičov originálnym vianočným darčekom
21. októbra 2016 Veronika Heckova

Premýšľate, čo kúpiť svojim najbližším na Vianoce? Niekto má pátranie po vhodných darčekoch rád, pre iného je to skôr utrpenie. Najmä výber darov pre starých rodičov sa stáva hotovým rébusom. Ak teda patríte do tej druhej skupiny, ponúkame vám niekoľko tipov, vďaka ktorým život svojich starkých zaručene spríjemníte. 

Starí rodičia sú náročná cieľová skupina. Väčšinou tvrdia, že už všetko majú a nič im netreba. Zároveň však viete, že vhodným výberom im vyčarujete úsmev na tvári, ktorý bude hriať aj vás samotných. Ako teda vybrať správny vianočný darček pre seniorov?

Niečo milé a osobné

Hľadáte originálny a personalizovaný darček, ktorým dáte svojim starým rodičom najavo, že vám na nich skutočne záleží? Vlastnoručne vyrobené prekvapenia potešia vždy. Môžu vám ich pomôcť pripraviť vnúčence. „Handmade” obrázok či pohľadnica starkým rozhodne vyčarí úsmev na tvári.

Ak však nie ste práve najzručnejší v ručných a iných kreatívnych prácach, darčeky „na mieru“ môžete vyhotoviť aj vďaka špecializovaným obchodom. Personalizovať sa dnes už dá všeličo – od vreckoviek, obrazov, kalendárov až po poháre, vankúše a tričká. Vytvoriť ich môžete z rodinných fotiek či záberov vnúčat. Starí rodičia tak budú mať po celý rok na očiach svojich najbližších.

sev_fotokalendarPovedzte to napríklad fotokalendárom s vlastnými spomienkami. Kalendáre s fotkami prírody sú predsa také neosobné. Končí sa starý rok a začína sa nový. Zrekapitulujte si uplynulých 12 mesiacov a vyberte tucet najkrajších snímok, ktoré budú starým rodičom spríjemňovať celý rok 2017. Kalendár si môžu zavesiť na stenu alebo položiť na stolík.

Obdarovať ich môžete tiež prázdnym rodinným fotoalbumom, do ktorého si budú sami nalepovať či vkladať najkrajšie spomienky. Čo tak pomenovať ho „Babka a jej vnúčatᔄDedko a jeho vnúčatá”? Počas návštev môžu vaše deti spoločne so starými rodičmi stráviť dlhé hodiny prezeraním a nalepovaním starých fotiek.

Niečo praktické pre ich zdravie

Seniori často tvrdia, že im už naozaj nič netreba, lebo majú všetko. Zo svojho dôchodku si však občas to „všetko“ v skutočnosti nemôžu dovoliť. Majú veľa voľného času, ale pravdepodobne už nie až tak veľa zvyšných peňazí na účte. Rozmaznajte ich preto praktickým darčekom pre ich zdravie. Vitamínovými balíčkami a doplnkami výživy rozhodne netrafíte vedľa. Veď si len porovnajte ceny v lekárni s dôchodkami a hneď vám bude jasné, prečo… Pobyt v relaxačnom štúdiu či wellness centre si zrejme takisto nedoprajú.

V neposlednom rade je dôležitá aj pravidelná a teplá strava. Mnoho starých ľudí si ju objednáva v špecializovaných zariadeniach. Stavte na praktickosť a kúpte im štýlové a funkčné obedáre! Niektoré firmy donášajú dôchodcom obedy až domov. Ak sú však stále aktívni, po stravu si môžu zájsť aj sami. Potom si môžu všetko zabaliť do moderných skladacích nákupných tašiek. Takisto pekný a praktický darček.

Niečo pre ich bezpečnosť

Čerešničkou na torte (teda lepšie povedané pod stromčekom) môže byť maličkosť, ktorá však dokáže zachrániť život. Na mysli máme bezpečnostné reflexné prvky. Mnohokrát sú podceňovaným doplnkom na cestách, využívať by ich mali najmä najzraniteľnejší účastníci cestnej premávky, teda deti a starí ľudia. Dnes sú už dostupné v rôznych formách, ako nálepky, náramky, klipy na bicykle, či dokonca reflexné dáždniky. Myslite teda na bezpečie svojich rodičov a nenechávajte nič na náhodu!

Ak vás zaujali spomenuté produkty v článku, zoženiete ich v predajniach Ševt papiernictvo alebo v eshope www.sevtprerodinu.sk .

Komentáre (4)

 1. Lumpisa 3 roky nazad

  Na týchto stránkach sa dá otisknút fotografia na bridlicu, vyzerá to úžasne. http://bridlica.eu/vyrobky-z-bridlice/darceky/fotografia-na-bridlici

  • ŠEVT a.s. 3 roky nazad

   Ďakujeme za tip. Vyzerá to veľmi zaujímavo.

 2. Lulu 3 roky nazad

  To je ozaj zaujimave, mozno k Vianociam vyskusam ako darcek.

  • ŠEVT a.s. 3 roky nazad

   Dobrý deň, ďakujeme, sme radi, že sme Vás mohli inšpirovať.

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*