Pompóny – navliekajte, prišívajte, lepte, tvorte!

28. septembra 2017

Pompóny – navliekajte, prišívajte, lepte, tvorte!
28. septembra 2017 Jana Lauková

Vaše deti ich budú milovať pre ich hebkosť a farebnosť. O čom je reč? No predsa o pompónoch – ľahkých plyšových bombuľkách v pestrých farbách, ktoré vás prinútia tvoriť veci, o akých ste ani netušili.

Keď ich prinesiete domov, najprv nechajte deti, aby sa s nimi vybláznili. Budú ich stláčať, nasýpať, presýpať, vyhadzovať, gúľať…  Ak už chlapcov omrzí bagrovanie, nakladanie a prevážanie farebných guľôčok a dievčatá z nich vo svojich kuchynkách dovaria polievočky, pudingy či iné dezerty, je čas na kreatívne tvorenie. Pompóny nielenže prinášajú zábavu pri rôznych aktivitách, ale sú aj užitočným materiálom pri kreatívnom tvorení, ku ktorému sa deti určite rady pridajú. Vezmite pompóny a nalepujte, prišívajte, navliekajte na niť, kombinujte s papierom, drevom či textilom.

Ponúkame vám niekoľko nápadov, ktoré môžete realizovať aj vy doma.

Bytové dekorácie Sevt Pompony

Niekedy stačí len malá drobnosť, trocha sa pohrať s farbami a stereotypnému zariadeniu vdýchnete nový život. Farebné pompóny oživia jednoduchý vankúš alebo pomocou nich rýchlo a hlavne lacno vytvoríte dekoráciu do vázy. Z prechádzky v lese si prineste konár. Pompóny a tavná pištoľ mu pomôžu stať sa vašou novou dekoráciou vo váze.

Na výrobu dekoračného vankúša „Love“ budete potrebovať vankúš (najlepšie jednofarebný), pompóny v ružovej farbe, ceruzkutavnú pištoľ.

Na vankúš si ceruzkou naznačte text „Love“. Potom tavnou pištoľou prilepujte pompóny. Ak je to možné, do vankúša vložte papier, aby sa vám pri lepení nezlepil. Po vyschnutí je dekoračný vankúš hotový.

Darčeková taška

Stáva sa vám, že si pripravíte narodeninový darček, vložíte ho do tašky, no tá sa vám zdá priveľmi fádna? Niekoľko pompónov a tavná pištoľ ju určite oživia.

Ceruzkou si naznačte vzor, pomocou tavnej pištole jednoducho nalepte pompóny a taška je hotová. My sme zvolili obľúbený motív srdca.

Pre malé parádnice

Poznáte to – taštičky, kabelky, batôžtek, sponky, gumičky, čelenky, prstienky, náramky – to všetko musíte mať doma, ak máte malú parádnicu. A všetky tieto módne doplnky viete dozdobiť farebnými pompónmi.

Taštička na farbičky na zips bude zaujímavejšia, ak na ňu zavesíte farebné guľôčky. Potrebujete na to  kúsok vlny a ihlu s veľkým uškom. Pompóny zaveste na vlnu a tú potom priviažte k zipsu na taštičke.

Ako oživiť jednoduché sponky? Potrebujete na to obyčajnú čiernu sponku do vlasov, sponku „pukačku“, 1 pompón tmavoružovej farby, 2 pompóny červenej farby, kúsok zelenej plsti, nožnice a tavnú pištoľ.

Tmavoružový pompón nalepte pomocou tavnej pištole na koniec čiernej sponky. Z plsti vystrihnite dva čerešňové lístky. Červené guľôčky a vystrihnuté lístky prilepte na „pukačku“.

Ide sa na párty

Vyrobte si párty klobúčiky! Budete potrebovať biely alebo farebný výkres, kružidlo, nožnice, pompóny, tavnú pištoľ, dierovač (príp. aj zošívačku) a klobúkovú gumičku.

Na výkres nakreslite kruh – čím väčší, tým vyšší bude klobúčik. Vystrihnite ho a urobte doň výsek – viac ako ¼ kruhu. Zostatok kruhu poskladajte do tvaru klobúka a okraje zlepte tavnou pištoľou alebo spojte zošívačkou.

Na spodnom okraji vytvorte dierovačom oproti sebe dve dierky. Do nich uviažte klobúkovú gumičku, ktorá pôjde popod bradu dieťaťa a bude pridržiavať klobúčik, aby nepadal z hlavy.

Posledným krokom je zdobenie. Pompóny nalepte tavnou pištoľou po obvode klobúčika. Ak vám nejaký zostane, môže nájsť svoje miesto na špičke klobúčika.

Nákupná taška

Dnes už mnohým z nás igelitové tašky nič nehovoria a opäť siahame po látkových nákupných taškách. Vďaka pompónom si môžete oživiť jednoduchú látkovú tašku a zároveň si ju tak aj personalizovať.

Na nákupnú tašku s motívom ovocia budete potrebovať:

  • jednofarebnú látkovú nákupnú tašku
  • farebné pompóny – veľké fialové na hrozno, malé červené na ríbezle a veľké červené na čerešne
  • kúsok zelenej plsti
  • nožnice
  • tavnú pištoľ

Tašku si rozprestrite a vložte do nej hárok papiera – ten zabezpečí, aby sa nezlepila, keď budete lepiť pompóny. Z pompónov si vyskladajte ovocie, z plsti vystrihnite stopky, priložte ich k ovociu a všetko prilepte tavnou pištoľou.

Ak vás pochytila pompónová mánia, pokračujte s tvorením ďalej. Pompóny vyniknú na čiapkach, klobúkoch, topánkach, šáloch či šatkách. Nebojte sa našiť si ich aj na tričká, tielka či dokonca svetríky. A taktiež dodajú hravý tón blahoželaniam, pozvánkam alebo rámčekom na fotky. Môžete ich kombinovať s tvrdým papierom a drôtikmi a spolu s deťmi vyrábať zvieratká či kvetinky.

Spomenuté produkty v článku nájdete v predajniach Ševt papiernictvo alebo na eshope www.sevtprerodinu.sk.

Komentáre (0)

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*