Kvety z papiera sú nielen krásne, ale takpovediac večné.???? Keďže nikdy nezvädnú, radosť vám môžu robiť oveľa dlhšie ako tie živé. Je síce pravda, že nevoňajú, no tento drobný nedostatok sa dá odstrániť použitím obľúbenej voňavky, ktorá vám navodí tú správnu atmosféru.

S papierom sa dobre pracuje, je finančne nenáročný a stačí vám naozaj málo pomôcok a trochu šikovnosti na to, aby ste z neho vytvorili niečo pekné. Poďte sa o tom presvedčiť!

Veniec na dvere

Vianoce sú obdobím, počas ktorého sa hádam najviac času i pozornosti venuje dekoráciám a výzdobe domácnosti. K tej neodmysliteľne patria najrôznejšie vence, ktoré skrášľujú jedálenský stôl alebo vítajú hostí pri dverách. Tento bude veľmi jednoduchou a milou ozdobou na vaše dvere či okno.

Čo budete potrebovať: kus kartónu, nožnice, krepový a hodvábny papier rôznych farieb, taviacu pištoľ, žinilkové drôtiky, zošívačku

Postup:
1. Z kartónu si vystrihnite alebo vyrežte kruh, ktorý bude tvoriť základ vášho venčeka.
2. Kartónový kruh postupne obmotajte pásikom, ktorý ste si vystrihli z krepového papiera. Začiatok a koniec pásika pripevnite ku kartónu pomocou zošívačky alebo prilepte taviacou pištoľou.

3. Na kvietky si povystrihujte rovnako veľké obdĺžniky z červeného hodvábneho papiera. Na jeden kvet budete potrebovať aspoň 8 vrstiev. Čím ich však bude viac, tým bude kvet hustejší a bude pôsobiť bohatšie.

4. Jednotlivé vrstvy naukladajte na seba a spolu ich poskladajte do tvaru harmoniky. Prehnite na polovicu a v stredespojte žinilkovým drôtikom (prípadne kúskom špagátika, stužky, šnúrky...).

5. Konce papiera zastrihnite do oblúka, vytvorí sa tým pekný tvar okvetných lístkov. Postupne oddeľujte jednotlivé vrstvy vzniknutého „motýlika“ od seba smerom do stredu kvetu. Najskôr z jednej strany, potom z druhej, žiadnu vrstvu nevynechajte.

6. Zo zelených krepových papierov si vystrihnite listy a tie pripevnite na spodnú časť vytvorených kvietkov. Môžete ich prilepiť, pricvaknúť zošívačkou alebo cez drobnú vystrihnutú dierku navliecť na žinilkový drôtik z kvietka. Veľmi efektne vyzerá kombinácia tmavej a svetlej farby, no zloženie a farebnosť jednotlivých prvkov záleží od vašej ľubovôle.

7. Kvietky spolu s lístočkami poukladajte na kruhový základ tak, ako sa vám to páči. Následne ich spodnou časťou prilepte ku kruhu pomocou taviacej pištole. Lepidlo nechajte zaschnúť a vianočná dekorácia je hotová.

8. Na záver môžete cez kruh prevliecť farebne doladenú stužku, uviazať z nej mašľu a veniec zavesiť na dvere do bytu, na okno alebo kamkoľvek, kde príjemne dozdobí váš interiér. Do exteriéru venček veľmi neumiestňujte, predsalen je celý z papiera a vplyvmi počasia by sa mohol poškodiť alebo celkom zničiť. A vy sa z neho predsa chcete tešiť minimálne do Silvestra.????

Elegantný doplnok na darčekSevt Obrazok Veniec (22)

Ak vás z akýchkoľvek dôvodov omrzelo klasické balenie darčekov alebo sa chystáte darovať niečo naozaj špeciálne, skúste svoj balíček ozdobiť originálnym spôsobom. Na krabičku alebo darčekovú tašku uviažte namiesto veľkej mašle kvet z hodvábneho papiera. Výsledok bude stáť za to!
Postup výroby kvetu je celkom rovnaký ako pri venčeku. Jeho veľkosť si prispôsobíte podľa rozmerov balíčka. Zaujímavé efekty dosiahnete napríklad kombináciou farieb jednotlivých vrstiev hodvábneho papiera alebo rôznymi spôsobmi zastrihnutia koncov kvetu, pompónu. Krásne, však?

 

Sevt Obrazok Veniec (23)

Ozdoba na vianočný stromček

Farebné kvety rôznych veľkostí môžu zdobiť aj váš vianočný stromček alebo si nimi oživíte iné vhodné miesto vo vašej domácnosti. Stačí ich iba zavesiť na šnúrku a jednotlivo povešať alebo z nich vzájomným zviazaním vytvoriť girlandu, ktorá tiež zaujímavým a jedinečným spôsobom podčiarkne kúzlo vašej sviatočnej výzdoby.

 

Všetky vyššie spomínané produkty nájdete v predajniach ŠEVT papiernictvo alebo online na www.sevt.sk.