Zošívačky

Zošívačky
1. marca 2015 ŠEVT a.s.

Použitie kancelárskej zošívačky je rýchlou, lacnou, spoľahlivou a materiálne nenáročnou metódou spájania tlačovín.

Toto spájanie je i spätne pomerne jednoducho rozoberateľné. Podľa typov zošívačiek dokážeme zošívať aj viac ako 200 listov naraz jednou spinkou.

Kancelárska zošívačka je technické zariadenie, ktoré slúži na mechanické  spojenie papierov pomocou tenkých spiniek. Skladá sa z pevnej časti, ktorá tvorí základ, a pohyblivej časti, v ktorej je umiestnený pružinový zásobník na spinky v tvare „U“. Stlačením hornej časti zošívačky dochádza k uvoľneniu jednej sponky zo zásobníka a k jeho posunu vo vodiacej dráhe. Ostré konce spiniek preseknú (resp. prepichnú) spájané papiere nárazom o pevnú spodnú tvarovanú časť zariadenia, čím sa ohnú o 90 a viac stupňov smerom k rovine papiera a papier sa mechanicky spojí – zošije kovovou spinkou.

Typy zošívania

spinky piktogram1

Uzavreté zošívanie

Ide o pevné zošitie dokumentu, konce spiniek sa zahýbajú do klasických oblúčikov. Dokument je ľahké odsponkovať pomocou odsponkovača.

spinky piktogram2

Otvorené zošívanie

Otvorené zošívanie znamená dočasné dočasné zošitie dokumentu. Dokument ľahko a jednoducho odsponkujete vytiahnutím spony ako nitky.

spinky piktogram3

Ploché zošívanie

Takéto zošívanie znižuje objem zakladaných dokumentov až o 30 %. Konce spiniek sa zahýbajú naplocho, nie do klasických oblúčikov. Významná úspora miesta pri zakladaní dokumentov do zakladačov.

spinky piktogram4

Nástenkové zošívanie

Otvorenie zošívačky o 180 stupňov umožňuje pripevnenie ľahkých dokumentov na mäkký povrch.

Revolučnou novinkou v kancelárskom zošívaní je práve metóda plochého zošívania. Zošívačky s plochým zošívaním ušetria miesto pri zakladaní takto zošitých dokumentov. Technika plochého zošívania na rozdiel od klasického zošívania prebieha v dvoch krokoch:

  1. najskôr spinka prenikne celým zošívaným dokumentom,
  2. následne sa zohne v pravom uhle a zostane úplne rovná.

Tým sa docieli až 1/3 úspory miesta v zakladačoch a zabráni sa poraneniu na nesprávne zohnutej spinke. Bez ohľadu na to, či zošívate rýchlo, pomaly, slabo alebo silno, výsledkom je vždy perfektné zošitie pri vyššej kapacite.

V našej ponuke nájdete zošívačky značiek Rapesco, Leitz, Rapid a Rexel.
Pri výbere zošívačky je dôležité zohľadniť, na aký účel a ako často ju plánujete používať. Na základe toho si môžete vybrať z niekoľkých základných typov.

Stolové kancelárske zošívačky

Kancelárske zošívačky na stôl aj do ruky ponúkame v plastovom alebo celokovovom prevedení a v modernom dizajne. Sú použiteľné a postačujúce pre väčšinu kancelárií a domácností. Zošijú niekoľko desiatok listov papiera naraz (10 až 50 listov) a používajú zvyčajne zošívacie spony 24/6, prípadne 26/6.

Pokiaľ uprednostňujete ekologické výrobky, ponúkame aj zošívačky s označením ECO vyrobené zo 100 % recyklovaného priemyselného plastu s obalom vyrobeným z recyklovaného kartónu s kapacitou zošívania až 25 listov.

kliestova1 77 344 6stolova2 77 343 6 stolova3 77 344 7 stolova4 77 924 5e stolova5 77 344 2c stolova6 76 952 1d

NAKUPOVAŤ

Kliešťové zošívačky

Sú alternatívou k bežným zošívačkám, od ktorých sa líšia nielen dizajnom, ale predovšetkým spôsobom úchopu a technikou zošívania. Zošijete nimi až 50 listov papiera. Zvyčajne používajú spony 24/6, prípadne 26/6. U nás nájdete aj ekologickú kliešťovú zošívačku vyrobenú zo 100 % recyklovaného priemyselného plastu s obalom z recyklovaného kartónu, ktorú je možné rozobrať a vyhodiť do triedeného odpadu na recykláciu.

kliestova1 77 344 6 kliestova2 es 000 1231

NAKUPOVAŤ

Veľkokapacitné zošívačky

Ide o vysokovýkonné zošívačky, ktoré sú určené na spájanie veľkého počtu listov (od 50 až po niekoľko sto). Používajú hlavne spony 23/8 určené na veľkokapacitné zošívanie. Vzhľadom na zaťaženie majú prevažne kovové vyhotovenie s plastovými prvkami. Sú vhodné na profesionálne použitie.

velka1 77 344 0 velka2 es 000 957

NAKUPOVAŤ

Elektrické zošívačky

Sú výborným riešením pre tých, ktorí zošívajú veľmi často. Stačí iba vložiť papiere a zvyšok práce za vás urobí zošívačka sama. Sú spoľahlivé, na ich použitie nepotrebujete manuálnu silu a na ich obsluhu vám postačí jedna ruka. Do elektrickej siete sú napájané pomocou adaptéra (súčasť balenia).

Zošívačky Rapid Supreme sú mimoriadne odolné s patentovanou technológiou kazetového zošívania.
V závislosti od konkrétneho modelu zošijú až 50 listov pri 5000 zošitiach na jednu kazetu. Sú ideálne na časté používanie, napríklad na hotelových recepciách alebo pri pokladniach.

Zaujímavým tovarom v našej ponuke je elektrický dierovač a zošívačka v jednom Rexel Polaris so spínačom na jednoduché prepnutie medzi dierovačom a zošívačkou. Kapacita dierovania je 14 listov, kapacita zošívania 20 listov.

elektricka1 77 345 0 elektricka2 es 000 1233

NAKUPOVAŤ

Takrovacie hobby zošívačky

Využívajú sa na čalúnenie, sponkovanie textilu, domáce dekorácie či ľahké opravy. Používajú tenké spony, prípadne klinčeky.

takrovacia1 es 000 1078 takrovacia2 es 000 1242

NAKUPOVAŤ

Na vašom pracovnom stole či v domácej pracovni by okrem zošívačky nemal chýbať ani vhodný dierovač. Ak potrebujete poradiť s výberom, prečítajte si o dierovačoch a kompletných kancelárskych sadách z našej ponuky viac.

DIEROVAČE

Komentáre (0)

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*