Niekedy stačí naozaj máličko – malá zmena, nenápadný zlepšovák a práca (či už ste v kancelárii, alebo doma na home office) vám pôjde ľahšie od ruky.

Alebo vám pri nej bude aspoň príjemnejšie a veselšie. 🙂 Že neviete, kam tým mierime? Nuž, poďme si teda predstaviť niekoľko takýchto kancelárskych špecialitiek.

Lepiaci roller

Praktická pomôcka, ktorú pri lepení isto oceníte. Na lepenie slúži jemný lepiaci film, ktorý je uložený v tele rollera. Umožňuje čisté a pohodlné lepenie bez zašpinených rúk. Nehrozí vám žiadne vytečenie či vyschnutie, ako sa to niekedy stane pri tekutých lepidlách či lepidlách v tyčinke. Na výber máte z viacerých možností – roller s vymeniteľnou náplňou, roller na permanentné lepenie i nepermanentnú verziu na dočasné a opätovné prilepenie papiera, fotografií, kartónov a pod.

Lepiace bodky

Na trvalé prilepenie môžete namiesto lepidla využiť inovatívne obojstranné lepiace bodky. Nie je potrebná žiadna doba schnutia a nehrozí žiadny neporiadok spôsobený tekutými lepidlami. Naozaj ideálny prostriedok na rýchle, čisté a precízne lepenie, ktoré pevne drží. Lepiť je možné papier, kartón, kov a aj väčšinu plastov.

Lepiaca guma

Lepiaca guma v podobe lepiacich štvorčekov je univerzálna, ľahko odstrániteľná a opakovane použiteľná. Je výbornou náhradou pripináčikov, špendlíkov a lepiacich pások. Poslúži vám na ľahké upevňovanie plagátov, papiera, pohľadníc, výtvarných prác alebo iných menších predmetov na murivo, dvere či okná (1 štvorček udrží až 250 g). Najlepšie funguje na neporéznych povrchoch (sklo, kov) a iných hladkých povrchoch. Použitie je veľmi jednoduché – odtrhnete si malý kúsok hmoty (jeden štvorček), pomiesite ho v prstoch a  vytvoríte z neho guľôčku. Tú potom prilepíte k predmetu, ktorý chcete pripevniť, pritlačíte k stene a je to hotové. Na odstránenie predmetu zo steny stačí potiahnuť. Lepiacu hmotu môžete odložiť a použiť opäť. Šikovné, však?

Samolepiaca laminovacia fólia

Vedeli ste, že existuje fólia, vďaka ktorej zalaminujete dokumenty bez použitia laminovacieho prístroja. Dokument stačí vložiť do samolepiaceho obalu, odstrániť ochranný film a jednotlivé vrstvy k sebe poriadne popritláčať. Vybavené!

Veľkokapacitný euroobal

Zmestiť do klasického euroobalu viac listov papiera je takmer nemožné, teda ak nechcete papiere prehnúť alebo pokrčiť. Existuje však varianta, ktorá problém s uložením väčšieho množstva papierov vyrieši. V podstate ide o klasický euroobal, ktorý má však mierne zväčšený rozmer na A4+ a pokojne doň vložíte až 80 listov, hrubý zošit, brožúrku či katalóg.

Obal s rozraďovačom

Ide o priehľadný polypropylénový obal s eurodierovaním, ktorý zároveň obsahuje farebný register. Súčasťou balenia sú aj popisovateľné štítky, ktoré je možné vložiť do farebných záložiek. Vďaka týmto obalom budete mať niekoľko pomôcok na triedenie a zakladanie v jednom.

Stolový kalendár s doplnkami

Potrebujete mať okolo seba množstvo lístočkov na písanie poznámok, myšlienok, zaznamenávanie termínov a pod.? Tvorcovia tohto kalendára mysleli práve na vás. Jeho súčasťou sú totiž dva samolepiace poznámkové bloky a farebné samolepiace štítky. Tie prídu pri práci vhod, však?

Bezsponová zošívačka

Vďaka tejto skvelej zošívačke spojíte až 5 listov papiera. Špeciálny mechanizmus zošíva bez použitia kovových svoriek. Vyrazený otvor s ohnutou spojkou pevne zopne hárky bežne predajného papiera. Takto spojené dokumenty môžete bez problémov skartovať, pretože neobsahujú žiadne kovové súčasti, ktoré by mohli skartovač poškodiť. Táto pomôcka šetrí náklady a zdroje, pretože k nej netreba žiadny spotrebný materiál. Je bezpečná aj pre deti, a teda vhodná nielen do kancelárie, ale aj domov či do školy.

Zvýrazňovač s klikacím mechanizmom

Už žiadne vysychanie, žiadne postrácané vrchnáky. Špeciálny uzáver so stláčacou mechanikou zabraňuje vyschnutiu náplne a zvýrazňovač vám tým pádom vydrží dlhšie. Klikací systém zároveň umožňuje jednoduché a pohodlné ovládanie jednou rukou.

Jednožmolková guma

Obyčajná, a predsa neobyčajná guma na gumovanie. Vďaka nej nebudete viac riešiť množstvo smietok na vašom pracovnom stole. Pri gumovaní pomocou tejto gumy sa totiž všetky hrudky hneď zlepia dokopy a vytvoria iba jediný kúsok, ktorý ľahšie vyhodíte.

Originálne listové spony

Keď sa povie „listová spona“, asi každý si predstaví sponu klasického oválneho tvaru. Táto drobná pomôcka však môže mať najrôznejšie tvary a farby a vniesť tak do vašej serióznej kancelárskej práce aj trochu hravosti a úsmevu. Milé, však?

Nekonečný diár

Tento diár pôsobí elegantne a štýlovo, upúta svojím dizajnom, no jeho jedinečnosť je predovšetkým v tom, že neobsahuje kalendárium pre konkrétny rok, a teda ho môžete začať používať kedykoľvek, ktorýkoľvek deň v roku. Obsahuje tiež plánovací mesačný a ročný kalendár, menný kalendár a pomocníka na určenie dňa akéhokoľvek dátumu v minulosti. Obálka je vyhotovená z tvrdého papiera, ktorého pevnosť a odolnosť umocňuje jej laminovaná povrchová úprava.

Dizajnový obal s gumičkou

Užitočná pomôcka na vkladanie zošitov, časopisov a iných potrebných dokumentov. Ideálny obal, ktorý ochráni obsah. Používať ho môžete opakovane a šetriť tak životné prostredie. Je vhodný na každodenné použitie, či už v škole, v práci, alebo v súkromí.

Čistiaca hmota Cyber Clean

Aj keď sa akokoľvek snažíte udržiavať si svoj pracovný stôl v čistote, sú miesta, kam sa s utierkou len tak ľahko nedostanete. Práve na takéto prípady slúži jedinečná čistiaca hmota Cyber Clean. Je výborne tvarovateľná a pri stlačení sa spoľahlivo dostane do škár a ťažko dostupných kútov, kde sa na ňu nalepia nečistoty, prach a pod. Zároveň pôsobí dezinfekčne. Ide o spoľahlivú receptúru, ktorá na výrobkoch nezanecháva škvrny a je voči elektronike úplne neškodná. Môžete ju teda bez obáv použiť na očistenie klávesníc mobilov, notebookov, joystickov, diaľkových ovládačov a iných zariadení.

Organizér na káble

Rozčuľujú vás neustále zamotané slúchadlá k mobilu či káble z nabíjačky? Perfektný doplnok k vášej elektronike Organizér káblov s praktickým zapínaním na patentku postráži káble pekne upratané a tam, kde treba.

Podložka pod myš

Podložka je síce bežnou súčasťou pracovného stola a jej hlavnou funkciou je pohodlná manipulácia s myšou, no i  vypracovanie a dizajn hrajú pri výbere tejto pomôcky svoju rolu. Príjemný textilný povrch a originálne vzory vám môžu spríjemniť hoci aj pochmúrny pracovný deň. Keď si ju navyše vhodne zladíte s ostatnými pomôckami a doplnkami s rovnakým motívom, vaše pracovné miesto bude pôsobiť štýlovo a upravene.

Klip na visačku s rolosystémom

Kto pracuje v administratívnych budovách zabezpečených elektronickým systémom so vstupom na kartu, ten túto pomôcku isto ocení. Už nebudete musieť hľadať, kam ste si kartu položili, tŕpnuť či nezostala počas obeda v kuchynke alebo ste ju zabudli niekde na toalete. Tento držiak na visačku s navíjacou mechanikou spoľahlivo udrží vaše menovky či vstupné karty. Vďaka klipu si ho jednoducho pripnete na odev a budete mať svoju kartu vždy poruke.

Dokumentačné pero

Pokiaľ sa chystáte na podpis zmluvy či inej dôležitej listiny, ktorá si vyžaduje dlhodobú archiváciu, určite siahnite po pere s permanentným dokumentačným atramentom. Vďaka svojmu špeciálnemu zloženiu na papieri ani po čase nevybledne.

Pútko na pero

Tiež neustále hľadáte pero, ktoré ste si nechali len tak pohodené v kabelke alebo taške k notebooku? S touto malou pomôckou budete mať svoje písacie potreby vždy poruke – pri svojom zápisníku. Vďaka veľkej lepiacej ploche ju ľahko nalepíte na vnútornú stranu vášho zápisníka, diára či zošita a pero sa vám hneď tak ľahko nezapatroší.

Stierateľný blok namiesto tabule

Jedinečný blok so stierateľnými papiermi vám pokojne nahradí bielu tabuľu. Je predurčený na názorné prezentácie, kreatívne návrhy, výučbu, brainstorming . Ušetrí vám priestor, je ľahko prenosný a finančne nenáročný, stierateľné papiere totiž umožňujú opakované použitie. Blok je popisovateľný všetkými nepermanentnými popisovačmi. Napísaný text je zotierateľný mini stierkami, stierkami, popisovačmi so stierkami alebo vlhčenými utierkami.

Všetky spomínané produkty nájdete v predajniach ŠEVT papiernictvo alebo online na www.sevt.sk.