Drevené vianočné ozdoby sú trendy

Milujete zdobenie vianočného stromčeka a každý rok vymýšľate nové a nové nápady na dekorácie? Tento rok to skúste so štetcom v ruke a s drevenými kolieskami.
Stromček je nepochybne jedným z najdôležitejších symbolov Vianoc. Či už máte doma živý, umelý alebo vám stačí zopár zavesených vetvičiek, určite na ňom nechýbajú ozdôbky. V posledných rokoch jednoznačne vedú ozdoby z prírodných materiálov a tie vlastnoručne vyrobené. Keď si trošku poprezeráte internetovú ponuku prírodných dekorácií na vianočný stromček, nájdete množstvo úžasných vecí. Nám padli do oka drevené pomaľované kolieska. Očarila nás ich jednoduchosť, ale aj mnohotvárnosť a tvorivý blog bol na svete.

Ako zoženiem drevené kolieska?

Kolieska z dreva si môžete kúpiť alebo, ako sme to urobili my, vyrobiť. Na výrobu budete potrebovať jedného ochotného muža a menšie guľaté polienko. Vhodné drevo by malo mať priemer okolo 5 centimetrov a malo by byť dobre vysušené, aby vám narezané kolieska nepraskali.

 

Kôru môžete na kolieskach ponechať alebo ju ošúpte. Nezabudnite dobrovoľníkovi, ktorý vám ich reže, spomenúť, že do nich musí vyvŕtať aj dierky na zavesenie. Náš dobrovoľník zvládol svoju úlohu na jednotku.
Čo sa vám ešte zíde pri výrobe ozdôbok?

Okrem drevených koliesok budete potrebovať ešte zopár drobností. My sme použili:

Bielo-čierne tučniaky

Prvá inšpirácia, ktorú sme pre vás vytvorili, je milá, trošku detská a jednoduchá na nakreslenie. Na kolieska sme namaľovali malých tučniakov s čiapkami, šálmi a darčekmi.
Ako na to? Najskôr každé koliesko prefarbite bielou akrylovou farbou. Keď zaschne, načrtnite si obrázky ceruzkou. Potom predkreslené motívy zvýraznite čiernou fixkou a niektoré miesta vyfarbite. Nakoniec pridajte červené detaily a šnúrky na zavesenie.

Vianočné odkazy na drevenej tabuľke

Druhá kolekcia drevených koliesok je v modernejšom štýle. Bielu podkladovú farbu nahradila čierna, na ktorú môžete napísať rôzne venovania, mená rodinných príslušníkov alebo dátumy spojené s výnimočnými okamihmi, ktoré ste zažili v uplynulom roku.
V prípade týchto ozdôbok nenatierajte farbu až po okraj. Nechajte kúsok dreva „vykúkať“. V závislosti od kvality a hustoty čiernej akrylovej farby natrite koliesko jeden alebo viackrát.
Na čierny podklad nakreslite lístky, bobuľky, prípadne napíšte milé texty a nápisy. Dokonale prekryť výraznú čiernu nie je jednoduché. Pomôže vám biela. My sme ju využili ako podklad veľkých červených bobúľ a gulí.
Ako posledné pripevnite na kolieska jutové špagátiky a nezabudnite na rolničku. Vďaka tomuto drobnému detailu budú vaše ozdôbky zvoniť ako z rozprávky.

Zasnežená krajina v noci

Keďže nám snehu z roka na rok ubúda a biele Vianoce sú skôr výnimkou, tretie ozdôbky sme premenili na zasnežené krajinky. Nech sú tie sviatky biele aspoň na obrázku. Pripravte si akrylové farby, drevené kolieska a zahrajte sa na Perinbabu.
Rovnako ako v predošlých návrhoch, aj v tomto prípade si najskôr namaľujte pozadie a potom zvyšné detaily. Začnite oblohou, potom pridajte biele kopčeky, stromy a snehové vločky.
Ako posledné domaľujte detaily zelených konárikov, uhlíky na snehuliaka, mrkvu a hrniec. Ak máte radšej jednoduchšie motívy, môžete tieto drobnosti vynechať a ozdoby ostanú v modro-bielej kombinácii.

Pevne veríme, že si vyrábanie drevených ozdôbok užijete rovnako ako my a budeme sa tešiť na vaše výtvory a spätnú väzbu. Všetky spomenuté materiály a pomôcky kúpite aj v našom e-shope alebo v predajniach Ševt papiernictvo.