Nakupovať podľa

Parker perá

Značka Parker patrí k najznámejším výrobcom luxusných pier na svete. Perá sú vyrobené z kvalitných materiálov, majú precízny dizajn a neustále inovácie v oblasti používania atramentu. Okrem dizajnérskej klasiky Jotter nájdete v portfóliu luxusné plniace a guľôčkové perá v zaujímavých modelových radách. V priebehu viac ako 130 rokov nimi písali významné osobnosti pri výnimočných príležitostiach. História značky Parker sa datuje od roku 1888, keď si chudobný učiteľ George Safford Parker privyrábal predajom písacieho náčinia svojim študentom. Keďže sa za ponúkaný tovar cítil zodpovedný, všetky zle fungujúce kúsky opravoval sám. Pri tejto činnosti čoskoro dospel k poznaniu, že by mohol vyrobiť lepší produkt, a keď bude tento produkt naozaj dobrý, ľudia si ho určite kúpia. Prvé plniace pero Parker bolo patentované v roku 1889 a o päť rokov neskôr už firma patrila medzi najvýznamnejších hráčov na trhu s písacími potrebami. Od roku 1962 má značka oprávnenie používať oficiálne označenie výhradného dodávateľa písacích potrieb do britskej kráľovskej rodiny.

Plniace perá Parker majú nadčasovú eleganciu a prepracovaný dizajn. Elegantný kovový hrot v spojení s atramentom umožňuje ľahké a pohodlné písanie, pri ktorom netreba vyvíjať vysoký tlak. Môžete si vybrať perá s atramentovými náplňami („bombičkami“) alebo si k peru zakúpite konvertor a fľaštičkový atrament.

Guľôčkové perá Parker prenášajú atrament na papier pomocou malej guľôčky v hrote pera. Tieto perá sú určené hlavne pre tých, ktorí vyžadujú hladšie, rýchlejšie a pohodlnejšie písanie.

Rollery Parker (keramické perá) umožňujú hladké a ľahké písanie vďaka atramentu na vodnej báze. Sú k dispozícii v rôznych farbách a štýloch. Majú jednoduchú výmenu náplní.

V našej ponuke nájdete tiež atramenty, konvertor, ako aj náhradné náplne do rollerov a guľôčkových pier značky Parker.

 

Filter

1 položka