Pre tých, čo chcú byť iní

Premeňte nudné steny na nekonečný tvorivý priestor! Ako? Pomocou špeciálnej fólie s nano povrchom. Rýchlo, jednoducho a bez potreby vŕtania.
Čítať viac
Predstavte si, že existuje spôsob, akým jednoducho a rýchlo pripevníte na stenu obraz bez toho, aby ste do nej museli vŕtať.  Túžia vaše deti po tabuli, na ktorú by si mohli vo svojej izbičke kresliť či písať a vám sa do procedúry okolo montovania vôbec nechce a už naozaj ani neviete, kam ju dať? Čo by
Čítať viac
Možno ich už poznáte a používate. Ak však nie, radi vám ich predstavíme.
Čítať viac
Páčia sa vám motívy, ktoré hrajú všetkými farbami? Romantické obrázky až snové scenérie zahalené rúškom tajomstva? Svet kníh plný dobrodružstiev a nekonečnej fantázie? V tom prípade máme niečo presne pre vás
Čítať viac
Recyklácia...  ...veľká téma, ktorá sa netýka len dospelých. Pravidlá triedenia odpadu by mali poznať aj deti. S nácvikom základných zručností môžu začať hneď – vo svojej izbičke. Plasty, kovy, papier, sklo, komunálny odpad. Správne roztriediť všetok odpad dá zabrať aj nám dospelým. O to dôležitejšie je vzdelávať v tejto oblasti aj deti. Hravým spôsobom môžete začať približne
Čítať viac
Túžite po perfektnom diári, ktorý je ako stvorený pre vás? V tom prípade si ho budete musieť vytvoriť. Postačí vám čistý prázdny zošit s pevnou väzbou, fixky, nálepky, pastelky a pero. Ukážeme vám, ako na to.
Čítať viac
Univerzálna pozornosť, ktorá sa hodí takmer na každú príležitosť – pohľadnica. Jej hlavnou úlohou je odkázať obdarovanému zopár milých slov. Ak chcete naozaj zaujať a prekvapiť, vyrobte ju vlastnoručne.
Čítať viac
Poznáte gumový alebo inými slovami machový papier? Nájdete ho aj pod názvom dekoračná guma alebo Moosgummi a je novinkou v kreatívnom svete. Ide o približne dva milimetre hrubé gumené hárky, z ktorých môžete vytvárať 3D postavičky, pečiatky i hračky. Dajú sa ľahko strihať a zlepíte ich špeciálnym lepidlom alebo taviacou pištoľou.
Čítať viac
V apríli si pripomenieme Deň Zeme. Tento sviatok vznikol v Spojených štátoch amerických v roku 1970. Zakladateľ  a americký senátor Gaylord Nelson vytvoril tím ľudí , ktorých úlohou bolo vzdelávať širokú verejnosť o ochrane životného prostredia. Akciu naplánovali na 22. apríla, ktorý sa rýchlo stal medzinárodným Dňom Zeme.
Čítať viac
Všade okolo nás sú mobily, tablety a na každom kroku na nás niekto hovorí zo svietiacej obrazovky. Školy, škôlky, zdravotnícke zariadenia, úrady aj rôzne ďalšie inštitúcie modernizujú svoje vybavenie a čoraz častejšie využívajú na komunikáciu interaktívne tabule, rôzne elektronické pomôcky, vyvolávacie systémy a podobne. Dnes už nie je nič výnimočné vidieť aj dvojročného drobca, ako jedným prštekom
Čítať viac
Väčšina ľudí má svoj obľúbený časopis, noviny alebo on-line médium, ktoré pravidelne číta. A niektorí sú verní iba tomu jednému, prípadne dvom a ostatné úplne ignorujú. Na jednej strane sa to dá oceniť ako lojalita, na strane druhej však výber média nemusí byť vždy najvhodnejší.
Čítať viac
Existuje mnoho metód, ktorými učitelia, lektori i rodičia vedú deti k cudziemu jazyku. Niektoré sa venujú už bábätkám, iné škôlkarom či školákom. Každá z nich má svoje osvedčené postupy a princípy, každá využíva iné jedinečné pomôcky, nástroje alebo materiály. Čo si o učení cudzieho jazyka myslíme my? Bez ohľadu na vek by učenie nemalo byť mučenie, ale predovšetkým zábava.
Čítať viac