Spoločnosť ŠEVT neustále rozširuje nielen svoju ponuku sortimentu ale aj svojich služieb. Preto by sme vám radi touto cestou bližšie predstavili našu aktuálnu službu Mobilná tlač.

Čo to vlastne mobilná tlač je?

Potrebujete si vytlačiť akékoľvek materiály do školy, do práce alebo len tak na osobnú potrebu? Nie je problém. Už ich netreba prenášať na USB kľúči, netreba ich prekonvertovať na pdf. Stačí jednoducho súbor poslať emailom na emailovú adresu sevt@printbyxerox.com. Vzápätí vám bude doručený potvrdzovací email so 6-miestnym kódom, vďaka ktorému si budete môcť materiály vytlačiť v ktorejkoľvek predajni ŠEVT papiernictvo.

Dve podstatné informácie:

  1. Odporúčame poslať si podklady na tlač (e-mailom) z domu alebo blízkej kaviarne – kde človek momentálne je a s doručeným kódom už ísť na predajňu.
    Dôvodom je, že niekedy trvá doručenie kódu vyše 30 minút. Stáva sa to výnimočne, ale ...
  2. Na zariadení už nie je možné úlohy editovať

Štandardne môžete službu využívať bez akejkoľvek registrácie. Vytlačiť si môžete súbory MS OFFICE (Word, Excel, PowerPoint), obrázky vo formáte JPG a samozrejmosťou je aj súbor PDF.

Kde všade môžete využiť mobilnú tlač?

Služba je dostupná vo všetkých našich predajniach ŠEVT papiernictvo. Požiadajte personál o obslužnú kartu. Na výber máte možnosť výhodnej ceny, ak sa obslúžite sami (personál vás rád zaškolí), a možnosť tlačovej služby s obsluhou. Kartami sa odomykajú a zamykajú zariadenia a zároveň služba na účtovanie vašich výtlačkov. Po ukončení tlače odovzdáte kartu pri pokladni, kde vám bude služba tlače vyúčtovaná. Za využívanie služby mobilnej tlače neplatíte, platíte len za vyhotovené výtlačky.

Ako na samotnú tlač materiálov?

Po odomknutí zariadenia zvoľte službu (ikonu) @PrintByXerox – načíta sa vám tlačová aplikácia, ktorá bude požadovať vaše prihlásenie.

Zadajte svoj 6-ciferný kód, ktorý ste obdržali v potvrdzovacom e-maile a zvoľte „Zadať“.

Ochrana dát: Prihlasovanie je pre každý e-mail jedinečné, čím je zabezpečená bezpečnosť vašich dát. Vami zaslané dáta sú pripravené na tlač v konvertovanej podobe na externom serveri spoločnosti Xerox a čakajú na vaše prihlásenie (vyvolanie).

1. Nastavenie tlače a tlač

Sevt Mobilnatlac44Po prihlásení sa vám zobrazí voľba dokumentov na tlač (na obrázku vľavo) a nastavenie možnosti tlače (na obrázku vpravo) označených dokumentov.

V našom prípade ide o farebnú tlač pre všetky dokumenty.
Na obrázku si môžete všimnúť možnosti tlače aj samotnej správy, nielen príloh.

Môžete si vybrať, ktoré dokumenty chcete tlačiť, a taktiež môžete meniť nastavenie tlače.

 

V našom prípade vyberieme na tlač dve prílohy a telo správy. Tlač nastavíme ako čiernobielu a obojstrannú (kvôli šetreniu nákladov a prírody) a zvolíme 2 ks.

Na obrázku vľavo vidíme, že po odsúhlasení našich parametrov sa zmenili možnosti tlače. na obrázku vpravo vidíme zadaný rozmer A4. Skontrolujeme formát výstupu. Štandardne je to automatická voľba. Pri A3 a A4 ho netreba meniť.

Teraz môžeme zvoliť „Tisk“ a vytlačíme si nami zvolené úlohy. Na obrázku vľavo vidíme načítavanie súborov na tlač. Na obrázku vpravo výsledok spracovania.

Tlačidlom „Zpět“ sa môžeme vrátiť k svojim súborom a pokračovať v tlači. To platí napríklad vtedy, ak máme čiernobielu a farebnú tlač.

2. Odhlásenie

Ak už nemáme ďalšie súbory na tlač, alebo chceme ukončiť svoju prácu, odhlásime sa cez tlačidlo „Opustit“. Systém si našu voľbu overí. Ak nebudeme reagovať, do 3 sekúnd nás odhlási sám. Ak sa chceme po odhlásení vrátiť k svojim tlačovým úlohám musíme sa znova prihlásiť svojim 6-ciferným kódom. Vaše dáta budú prístupné iba 5 pracovných dní. Po ich uplynutí sa nenávratne vymažú.

Sevt Mobilna Tlac11

 

Chcete viac? Čo tak mobilná aplikácia na mobilnú tlač?

Ak chcete svoje tlačové úlohy spravovať cez mobil alebo počítač odporúčame vám vytvoriť si konto na stránke https://xmpc.services.xerox.com, alebo priamo v mobilnej aplikácii Xerox Mobile. Registráciou získate rozšírené možnosti využívania a spravovania svojich tlačových úloh.
Služba je bezplatná.

Ak budete mať konto, neprihlasujete sa 6-ciferným kódom, ale svojím e-mailom a heslom cez tlačidlo „Přihlásit se“ v spodnej časti úvodnej obrazovky. Najprv zadajte svoj e-mail alebo ID a následne heslo.

Používate náš program eTlačivá, ale nevlastníte domácu tlačiareň?

Aj tieto tlačivá si môžete vytlačiť pomocou služby Mobilná tlač.

Ako na to?

  1. V programe eTlačivá si vypíšte tlačivo, ktoré potrebujete.
    Pri voľbe „Tlačiť“ si vyberte „Tlač v predajnej sieti ŠEVT“.

Sevt Mobilna Tlac12

2. V ozname o odoslaní do tlače je vypísaná e-mailová adresa, ktorú ste uviedli pri registrácii. Ak chcete 6-miestny kód doručiť na inú e-mailovú adresu, môžete ju zmeniť.

Sevt Mobilna Tlac13

3. Na vašu e-mailovú adresu systém do niekoľkých minút pošle jedinečný 6-miestny kód, ktorý zadáte pri tlači v predajni. Kód je aktívny 7 dní od dátumu doručenia.Predmetné tlačivo či dokument si môžete vytlačiť v ktorejkoľvek predajni ŠEVT papiernictvo.