Zlomená noha či zlé počasie cez prázdniny? Poradíme vám, čo s tým.

6. júla 2016

Zlomená noha či zlé počasie cez prázdniny? Poradíme vám, čo s tým.
6. júla 2016 ŠEVT a.s.

Voľné dni počas leta priam nabádajú byť stále vonku na slnku a čerstvom vzduchu. Naskytá sa nám veľa možností na trávenie voľného času, od prechádzok v prírode po vodné radovánky v bazéne. Čo však robiť, keď pri pohľade von namiesto slnečných lúčov bičuje okná dážď? Či ten najhorší scenár pre prázdninujúceho školáka zlomená noha na začiatku prázdnin? Jedno aj druhé vedia z prázdnin spraviť štafetu náročných úloh a plánov pre rodičov. Stále sú tu možnosti, ako dieťa doma zabaviť a z nepríjemných chvíľ si urobiť skvelé zážitky.

Zlomená noha?

Pozvite mu domov kamošov.

Malého pacienta určite poteší návšteva najlepších kamarátov. Tí už budú vedieť, ako sa zabaviť (a keby aj nie, stále tu zostáva alternatíva pokreslenia sadry). Ak pozvete aj ich rodičov, môžete sa zabaviť i vy, pri šálke kávy a dobrom koláči.

Pizza pártyzlomená noha

Či už pomocou kamarátov, alebo bez nich, určite zvládnete spoločnú prípravu obeda. Každé dieťa zbožňuje pizzu a rado vám s ňou iniciatívne pomôže. Výtvory pozostávajúce z obľúbených ingrediencií z chladničky nechajte piecť. Medzitým zaranžujte doma na zemi piknik, s dekou a papierovými taniermi, alebo vytvorte jednoduchý bunker zo stoličiek a závesu, pod ktorý sa s jedlom všetci schováte. Ani netušíte, akú radosť tým urobíte deťom.

 

Tvorivé aktivity

Kreslenie, strihanie, lepenie, maľovanie či modelovanie sú aktivity, ktoré počas školského roka stoja zväčša v úzadí. Pritom hotové diela prinášajú toľko radosti, že čas uteká ako voda.

  • Maľovanky potešia nielen drobcov, ale určite i vás.zlomená noha Tá sústredenosť a napätie, kedy už bude obrázok vymaľovaný, z toho sa hádam nedá vyrásť.
  • Môžete to skúsiť aj z opačného konca, a to vyškrabavaním obrázkov, ktoré sa vám budú postupne odkrývať.
  • Pozvite medzi seba príšerku, ktorú pomocou návodu spoločne zhotovíte.
  • Ak hľadáte niečo akčnejšie, klasické hry z nášho detstva, ako Človeče, nehnevaj sa alebo faraónové karty, hneď pozdvihnú prázdninovú atmosféru.

Rozprávkové popoludnie

zlomená nohaVyberte najobľúbenejšiu rozprávku a spravte z obývačky kinosálu. Zatiaľ čo vy budete chystať občerstvenie, deti vyrobia vstupenky, ktoré budú neskôr kontrolovať. Budú uvádzať hostí na ich miesta, ponúkať občerstvenie a ohlasovať prípadné prestávky. Ak nechcete stráviť deň pred televízorom, vymeňte ho za knižku a zinscenujte rozprávku priamo na pľaci. Režírujte malých hercov, určite sa pritom veľa nasmejete.

Chcete niečo na dlhšie? Skúste napríklad filmový maratón Harryho Pottera. 🙂

 

Spoločne strávený čas je najdôležitejší

Škaredé počasie ani zlomená noha nie sú, našťastie večné. Berte to ako príležitosť stráviť čas spolu s deťmi a užiť si jeden druhého, tešiť sa z výtvorov a smiať sa z nových zážitkov. Po prázdninách nás zase čaká určitý stereotyp a už teraz je jasné, že deti budú odpočítavať dni do najbližšieho voľna, rovnako ako aj vy.

Viac inšpirácií na aktivity s deťmi môžete nájsť v našom e-shope ŠEVT pre rodinu. Nápady zas nájdete v našom magazíne.

Prajeme príjemné prázdniny.

Komentáre (0)

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*