Zbaľte si jedlo a pitie na výlet

3. mája 2016

Zbaľte si jedlo a pitie na výlet
3. mája 2016 ŠEVT a.s.

Príroda sa práve prebúdza, tak zabudnite na jarnú únavu, ,,odlepte” sa zo stoličiek a zoberte sa niekam preč od papiermi zahádzaných stolov. Jar už búcha na dvere – využite toto nádherné obdobie s krásnym počasím a voňavou prírodou a vyberte sa na výlet!

Na začiatok nemusíte vonku robiť nič fyzicky náročné. Čo takto si v nedeľu namiesto dokonale prestretého stola zjesť obed na deke rozloženej na lúke kúsok za mestom? Alebo, ak si trúfate na niečo náročnejšie, môžete sa vybrať na celý deň niekam do hôr či na bicykle. Tekutiny a desiatu si určite nezabudnite zobrať so sebou.

Zbaľte si jedlo a pitie na výlet

výlet

Super nápad, ktorý má však jeden háčik. Pýtate sa: „To naozaj mám zabaliť nedeľný obed do tých plastových dóz, ktoré už skoro ani nepoužívam, pretože sú nezdravé?“ Je známe, že z plastov sa do jedla (hlavne ak jedlo do nich vkladáme, kým je ešte horúce, alebo ho v nich prihrievame) uvoľňujú škodlivé látky.

Tomuto problému sa dá veľmi jednoducho vyhnúť – stačí si zohnať dózy z iných materiálov, napríklad z nehrdzavejúcej ocele (antikoro). Potraviny si tak dlhšie zachovajú svoju kvalitu, nádoby neabsorbujú farbivo a pach z jedál a nepodliehajú korózii. Navyše, ak nezjete všetko naraz, môžete si v nich zvyšok jedla odložiť do chladničky alebo mrazničky. Ak si chcete svoje jedlo prihrievať v rovnakej nádobe, v akej ho máte uskladnené, zvoľte radšej dózy zo skla. Tiež ich môžete jednoducho umyť v umývačke riadu.

 

 Ako si vychutnám v lese svoju obľúbenú poobednú kávičku?

Aj tento problém má riešenie. Praktické sklenené fľaše zachovávajú prirodzenú chuť studených aj teplých nápojov a neuvoľňujú toxické chemikálie ani do horúceho čaju alebo kávy. Nevedia síce zachovať teplotu nápoja tak dlho ako klasická termoska, ale vďaka dvojitému sklu a látkovému obalu udržia vašu kávu dlhšie teplú. Umývajú sa tiež jednoduchšie ako ich plastové kolegyne a životné prostredie chránia rovno dvakrát – určite sa vám nestane, že túto fľašu „stratíte“ niekde v lese ako zbytočný odpad, a ak by sa vám náhodou prestala páčiť a zatúžili by ste po novej, je 100 % recyklovateľná.

Cestujeme na prázdniny – čo zbaliť deťom.

Sklenené dózy a fľaše nie sú len jednorazovou piknikovou investíciou. Vy i vaše deti si v nich môžete pokojne nosievať do práce či školy svoje obľúbené domáce jedlo a nápoje. Budete mať istotu, že viete, čo jete, že sa stravujete zdravo a navyše sa vám podarí ušetriť na drahých obedoch v reštauráciách. Alebo sa vyberte na výlet do lesa častejšie.

Komentáre (0)

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*