Vyrobené s láskou – Dara & Lola

14. augusta 2018

Vyrobené s láskou – Dara & Lola
14. augusta 2018 Veronika Heckova

Speváčka Dara Rolins sa spolu s dcérkou Laurou rozhodla vytvoriť pre školákov exkluzívnu limitovanú kolekciu školských batohov, peračníkov, vreciek na prezuvky a ďalších potrieb. A my v ŠEVT-e sme získali prednostné právo ukázať vám ich ako prví.

Daru poznáme ako skvelú speváčku, výbornú tanečnicu. Svoj dizajnérsky talent a kreativitu ukázala už aj pri navrhovaní oblečenia či nábytku a svojich fanúšikov motivuje aj prostredníctvom originálneho vlastného diára. A teraz nás prekvapila opäť – prichádza s novučičkou kolekciou pomôcok do školy. Z nej si určite vyberú najmä školáčky každého veku a do blížiaceho sa nového školského roku tak vstúpia so symbolickou podporou obľúbenej speváčky a jej dcérky.

Samozrejme, pri tejto príležitosti sme boli zvedaví, akou žiačkou bola Dara a ako sa v škole darí Laure.

1. Keď sa povie „základná škola“, čo sa vám objaví v mysli ako prvé? Sevt Dara Rollins (4)
Vybaví sa mi školský dvor, na ktorý som videla z okna.

2. Spomínate si na svoj úplne prvý deň v škole? Tešili ste sa na školu alebo ste z nej mali skôr strach?
Tešila som sa ako každé iné dieťa, aj to moje. Ale len na ten prvý deň. Už to druhé ráno by som radšej zostala v posteli.

3. Akou žiačkou bola Darinka Rolincová? Boli ste „poctivka“ alebo skôr taký vetroplach?
Myslím, že som bola tak akurátne zodpovedná aj šikovná. Nebola zo mňa žiadna bifľoška, ani som domov nenosila samé jednotky. Niečo ma bavilo viac, niečo menej. Nebola som príliš študijný typ, k hudbe ma to ťahalo od malička. Bolo mi však jasné, že bez dobrých známok nebudem môcť chodiť do štúdia, točiť filmy, spievať….

4. Ktorý predmet v škole ste z duše nenávideli a ktorý, naopak, milovali? Budem hádať, hudobná bola vaša TOP hodina 😉
Áno, tú som mala rada. Len ma nebavil ten školský repertoár. Mala som rada jazyky, dejepis a zemepis. Naopak matika, fyzika, chémia bola pre mňa veľké trápenie.

5. Čím ste chceli byť, keď raz budete veľká? Odjakživa ste túžili stať sa speváčkou?
Samozrejme, že odjakživa! Už ako päťročná som spievala prvýkrát v televízii, ako 8-ročná natočila slávnu pesničku Detská diskotéka a chvíľu na to. Keby som bola princezná Arabela. V deviatich mi vyšiel prvý album a môj osud bol spečatený.

6. Mali ste podporu učiteľov? Tolerovali vám prípadné vymeškávanie hodín? Prižmúrili niekedy aj očko, keď ste niečo nevedeli?
Mala som vždy dokonalých učiteľov. Ja som to nikdy nezneužívala, robila som, čo som mohla. Doučovala sa, dodatočne písala písomky…Videli, že sa snažím, že nechodím poza školu.

7. Chutilo vám jedlo v školskej jedálni? Väčšinou deti nad nátierkami alebo polievkami ohŕňajú nos, ale sú aj takí, ktorí si nechajú naložiť aj za dva taniere. Vy ste boli ktorý prípad?
Veľký jedák som nikdy nebola. Pamätám si na tie nekonečné momenty, kedy som sa trápila nad plným tanierom, pretože dojesť sa muselo vždy. Jedáleň bola skoro väčšia trauma než písomka (smeje sa).

8. Mnohí ľudia si už ani poriadne nespomínajú na spolužiakov zo školy. Ako je to s vami, ste s niekým zo svojich školských čias (a nemusí to byť iba základná škola) dodnes v kontakte?
V kontakte som len s jednou spolužiačkou. Zato doteraz. Vola sa Katka Berger, žije v Rakúsku a dokonca som jej išla aj za svedka na jej svadbe.

9. A teraz obráťme list. Keď rodičia vyprevádzajú svoje dieťa prvýkrát do školy, majú zmiešané pocity. Na jednej strane sa tešia, sú hrdí na svojho školáka/školáčku, plní očakávaní a dojatia… Ale majú aj obavy, či to zvládne, keď bude na to všetko nové sám. Aké to bolo u vás s vašou dcérkou?
Juj, aj dnes si pamätám na ten pocit dojatia a tú školskú tašku na chrbte, ktorá bola ešte väčšia než Lola sama. Bola taká šťastná a zároveň plná obáv ako to všetko sama zvládne…. Vlastne úplne rovnako ako ja! (smeje sa).

10. Čo sa vám najviac páči na škole, kam Laura chodí?
Povedala by som, že tam chodia fajn deti. Dobre si rozumie so spolužiakmi. Škola ponúka veľa zábavných krúžkov, rozšírenú výuku angličtiny. Kvalitných učiteľov a v neposlednom rade veľký dvor plný zelene.

11. V čom to má Laura ľahšie/ťažšie ako ste to mali v škole a pri učení vy?
Neviem, či je možnosť „googlovania“ a vôbec, prístup k internetu výhodou, alebo naopak. Všetko má svoje za a proti. Nechcem haniť fakt, že je dnes deťom veľa uľahčené. V každom prípade ide tiež o vyvinutú snahu a to sa počíta. Myslím si, že v tých zásadných veciach nakoniec naozaj víťazia informácie uložené vo vašej hlave, nie v počítači.

12. Na našom trhu je množstvo značiek a druhov školských tašiek. Čo vás inšpirovalo k tomu, aby ste so svojou dcérkou navrhli vlastnú kolekciu školských pomôcok? Na čo ste pri navrhovaní kládli dôraz? Ktorú pomôcku ste mali hotovú ako prvú?
Prvý bol hotový batoh! Bol to veľmi príjemný a kreatívny proces. Pomaľovali sme veľa papiera, vymysleli rôzne varianty a kombinácie. Vždy sme nechali to, čo nás bavilo aj na ďalší deň. A niektoré motívy sme konzultovali aj s Lolinkinými kamoškami. A prečo sme navrhovali práve pre značku Baagl? Ide o domácu, českú značku. Ma sympatický kolektív a páči sa mi aj ich ostatný sortiment. Vedela som, že kladú dôraz na kvalitu.

wooden table with kids room blurred background; Shutterstock ID 417757597; Purchase Order: -

13. Kto mal pri vymýšľaní motívov hlavné slovo, vy alebo Laura? Na ktorej pomôcke ste sa vedeli ľahko dohodnúť a pri ktorej to bolo najzložitejšie?

Jediné, na čom sme sa zasekli, bol Pikachu. Postavička z Pokémonov, ktorú Lola v dobe vzniku jej bágla milovala. Z obchodných dôvodov nebolo možné zakomponovať ho do deja. Ale nakoniec sa „zmierila“ aj s jednorožcom, ktorého tiež miluje. Všetko ostatné bol jeden veľký a pokojný dialóg. Žiadna dráma ani boj.

14. Keby ste mali Arabelin zázračný prsteň, do ktorého obdobia svojho života by ste sa radi vrátili a prečo? Boli by to časy v školskej lavici?
To, že škola bola zábava, dôjde človeku vždy až v dospelosti. V tom reálnom čase je to, samozrejme, tá najväčšia otrava a nešťastie. Takže áno, kľudne by som sa do nej vrátila zas. Ale s týmto poznaním. A dávala by som väčší pozor.

15. A keďže sme papiernictvo, neodpustíme si ešte jednu „papierovú“ otázku na záver. Aj keď dnes je už takmer všetko v elektronickej podobe, máte nejaký svoj obľúbený papierový produkt/ predmet, bez ktorého si neviete predstaviť svoj deň?
Som v tomto smere oldschool. Vždy som si veci zapisovala, nechávala papierky s odkazmi na chladničke. S Lolou dokonca ešte aj dnes posielame z dovoleniek pohľadnice. A odkedy mám aj svoj vlastný diár, Rok podľa Dary, je pre mňa jeho používanie niečo ako príjemná povinnosť.

wooden table with kids room blurred background; Shutterstock ID 417757597; Purchase Order: -

Komentáre (0)

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*