Tvorivé aktivity sú ako stvorené na vzdelávanie. Dnes vám ukážeme, ako môžete s deťmi spoznávať slovenské lesné zvieratká. A nie hocijaké, ale tie, ktoré by ste v zime nikde nestretli, pretože spia.

S príchodom chladných zimných mesiacov sa mnohé zvieratá ukladajú na zimný spánok. Medzi tých najznámejších spáčov patrí medveď, jazvec, syseľ alebo ježko. Ukryjú sa do svojich nôr a čakajú, kým príde jar. My si ich dnes vyrobíme z papiera aj s brlohom z kartónovej krabice.

Tento projekt je vhodný pre menšie aj väčšie deti. Pochopiteľne, s malými deťmi budete vyrábať najmä vy, ale naučíte ich niečo nové o prírode a vytvoríte si veselú papierovú hračku, s ktorou sa vaša ratolesť prehrá ešte niekoľko dní.

Na výrobu si pripravte:

Ako prvé si vyrobte zvieratká z roliek toaletného papiera. Každú rolku nafarbite akrylovými farbami podľa toho, o aké zvieratko pôjde. Ak nemáte akrylové farby, dobre poslúžia aj obyčajné tempery. Každému zvieratku nalepte pohyblivé oči.

Z farebného papiera vystrihnite pre ježka pichliače, medveďovi štyri labky a dve uši a pre jazveca ňufák. Všetky časti nalepte na jednotlivé rolky.

Sevt Zvieratka (5) Sevt Zvieratka (6) Keď máte zvieratká hotové, na rad prichádza výroba brloha. Na to vám poslúži kartónová krabica od topánok, farebný papier a vata.

Vnútorné bočné steny krabice oblepte čiernym farebným papierom. Zadnú stenu dotvorte farebným papierom v tvare zasnežených kopcov. V podstate sú to len obyčajné trojuholníky.

Do hotovej scenérie pridajte brloh pre zvieratká. Vezmite pás hnedého farebného papiera a prilepte ho po vnútorných stenách ľavého dolného rohu. Priestor vo vnútri brlohu, ktorý vznikol po nalepení hnedého pásu, polepte bledohnedým papierom. Nakoniec krajinu „zasypte“ snehom v podobe vaty alebo výplne do vankúšov.

Brloh aj so zvieratkami je hotový. Želáme vám príjemnú zábavu pri tvorení.

Sevt Zvieratka (12)