Výbava mladého manažéra

25. septembra 2016

Výbava mladého manažéra
25. septembra 2016 Veronika Heckova

Ste mladý manažér vo firme a je vám jasné, že vyťahané tričko a ležérne džínsy si necháte na víkend s priateľmi a do práce zvolíte elegantnejšiu alternatívu? Váš štýl ale netvorí len oblečenie. To, čím pracujete, rovnakou mierou prispieva k dojmu, akým pôsobíte.

Myslíte si, že s nástupom nových technológií odzvonilo klasickým písacím potrebám a papierovej dobe je koniec? Nenechajte sa pomýliť. Niektoré veci sú nadčasové a okrem svojej praktickej funkcie v sebe nesú aj silný symbolický význam prezrádzajúci veľa o osobe, ktorá ich používa. Ak chcete zaujať, nemôžete urobiť nič lepšie, ako sa vrátiť ku klasike.

Aby ste mali čím písať

Podľa prieskumov neustále klesá počet ľudí, ktorí na písanie používajú pero a papier. Klávesnice, tablety a moderné smartfóny nahrádzajú písanie rukou. V niektorých situáciách je ale pero nenahraditeľné. Odhliadnuc od jeho praktickosti je takisto potrebné spomenúť, že je doplnkom, ktorý o vás veľa napovie. Perá značiek Parker, Diplomat, Online či Waterman sú vo svete písacích potrieb pojmom. Kvalitné pero nielen spoľahlivo poslúži, ale vyšle o vás do sveta správu, že si potrpíte na to najlepšie.

Aby ste mali do čoho písať

Rovnako ako pri perách, aj pri diároch a organizéroch sa môže zdať, že ich vytlačili moderné technológie. Existujú desiatky aplikácií so sofistikovanými kalendármi a prehľadným pripomienkovaním. To ale neznamená, že si diár v papierovej podobe nenájde svoje uplatnenie. Papier spolu s perom je niekedy tou najspoľahlivejšou metódou zaznamenávania informácií a nápadov. Nevybije sa, neaktualizuje sa v najnevhodnejšiu možnú chvíľu. Elegantný diár vám dodá punc serióznosti a spoľahlivosti.

Aby sa vám neroztratili dokumenty

V zodpovednej funkcii máte určite dokumentov vyše hlavy. Niekedy môže byť problém mať ich všetky prehľadne usporiadané a chránené pred vonkajšími vplyvmi. Na to, aby sa vám neroztratili a mali ste ich vždy v bezpečí pred náhodným obliatím kávou, pokrčením alebo prachom, poslúžia portfóliá. V nich môžete mať všetky dokumenty poruke bez obáv, že vám niekde nejaký vypadol alebo sa na ňom vytvorili somárske uši. Kvalitné kožené alebo kožu imitujúce portfóliá vám na pracovných stretnutiach pomôžu umocniť dojem usporiadanosti a elegancie.

Manažér má mať vždy poruke vizitky

V kancelárskom svete, vo svete podnikania a biznisu je jednou z najdôležitejších záležitostí vedieť sa predstaviť a dať o sebe vedieť. Máločo poslúži lepšie ako malá kartička so všetkými podstatnými informáciami. Vizitky sa stali samozrejmosťou, ale nie každý ich vie využívať vo vhodnej chvíli. Na to, aby boli vždy poruke a v bezchybnom stave, vám poslúži vizitkár. Uprednostnite ho pred peňaženkou, v ktorej sa môžu pokrčiť a roztratiť medzi inými dokumentmi a peniazmi. Elegantný vizitkár určite zapôsobí a zanechá len ten najlepší dojem.

Aj vy zastávate názor, že k pánskemu office štýlu patria aj kvalitné písacie potreby a iná výbava? Užitočné, ale aj dizajnérsky zaujímavé produkty do kancelárie nájdete v našich eshopoch Ševt pre Firmu alebo Ševt pre Rodinu.

Vizitky si vytvorte u nás na stránke www.tlac-sevt.sk

Komentáre (0)

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*