Vianočné dekorácie, za menej ako 10 eur

7. decembra 2017

Vianočné dekorácie, za menej ako 10 eur
7. decembra 2017 Veronika Heckova

Ste tvoriví a radi vymýšľate, ako vyzdobiť svoj domov? Pripravili sme pre vás tri krásne inšpirácie aj s podrobným návodom na výrobu.

Venčeky, ozdoby na stôl, aranžmány na dvere, svetielka na okná – to všetko sa v decembri stáva súčasťou našich domovov. Keď sa k tomu všetkému pridá vôňa koláčov a dobrá kniha, hneď zabudneme na všetky starosti sveta. Ak ešte nemáte predstavu, čím by ste spestrili tohtoročnú vianočnú výzdobu, inšpirujte sa našimi troma projektmi.

Pani zima v sivom

Keď teplomer za oknom začne ukazovať mínusové teploty, vyťahujeme zo skrine huňaté šály a teplé čiapky. My sme obliekli aj vianočný veniec na dvere. Skúsite to s nami? Huňatá vlna a sneh vytvoria tú správnu vianočnú atmosféru pri vstupe do vášho domu. Ak použijete prírodné vetvičky, šišky a ozdôbku z minuloročného stromčeka, náklady na výrobu budú minimálne.

Na výrobu budete potrebovať: klbko sivej vlny, polystyrénový kruh, nožnice, strieborné trblietavé lepidlo, sneh v spreji, dekorácie (šišky, vetvičky, bobuľky), tavnú pištoľ, ozdôbku na zavesenie, malé strieborné rolničky Vianocne Dekoracie (1)

Čas potrebný na výrobu:
30 minút
Postup:
1. Polystyrénový kruh obmotajte vlnou. Na lepenie použite tavnú pištoľ, ale pozor, bude čiastočne rozleptávať polystyrén, a preto lepidlo nanášajte iba v tenkých vrstvách.

 1. Prilepte vetvičky, bobule, šišky aj rolničky. Začnite vetvičkami, ktoré tvoria základ aranžmánu.
 2. Prilepené dekorácie nasprejujte dekoratívnym snehom.
 3. Odstrihnite si približne 30-centimetrový kúsok vlny a preložte ho na polovicu. Okolo kruhu urobte slučku a zatiahnite. Vzniknú vám šnúrky na zavesenie.
 4. Nakoniec do stredu zaveste ozdôbku.

Rolničky, rolničky, kto vás dal na stromček?

Druhým projektom je stromček v moderných farbách s trblietavými 3D stromčekmi a mašličkami, ktorý poteší deti aj dospelých. Pri zatrasení rolničky cinkajú. Stromček sa výborne kombinuje s červenými vianočnými guľami.

Na výrobu budete potrebovať: polystyrénový stromček, biele klbko vlny, 3D nálepky v tvare stromčekov, farebné rolničky, červenú bavlnku, nožnice, tavnú pištoľ alebo lepidlo, malú hviezdu na vrchol stromčeka

Čas potrebný na výrobu: 20 minút

náhľad

Postup:

 1. Polystyrénový stromček obmotajte bielou bavlnkou. Ak máte širšiu bavlnku, môžete použiť aj tavnú pištoľ. Ak je bavlnka tenká, uprednostnite lepidlo.
 2. Tavnou pištoľou prilepte 3D nálepky v tvare stromčekov.
 3. Červenú bavlnku nastrihajte na krátke motúziky a z každého uviažte malú mašličku.
 4. Mašličky lepte na stromček spolu s rolničkami a na vrchol prilepte hviezdu.

Veniec plný vôní a chutí

Milujete vôňu vareného vína či punču? Ak áno, potom bude tento venček pre vás ako stvorený. Kombinuje v sebe všetky vianočné vône a vďaka príjemným neutrálnym farbám bude univerzálnym zimným doplnkom do vašej domácnosti.
Na výrobu budete potrebovať: kartón, jutovinu v neutrálnej farbe, kružidlo, ceruzku, nožnice, tavnú pištoľ, vlašské orechy, celý badián, muškátové oriešky, lieskovce, celú škoricu, klinčeky, šišky, sušené kolieska pomaranča
Čas potrebný na výrobu: 30 minút Vianocne Dekoracie (13)

Postup:
1. Pomocou kružidla narysujte na kartón dva kruhy s tým istým stredom. Jeden bude mať polomer 8 cm a druhý 11 cm. Tvar vystrihnite.

 1. Jutovinou obmotajte vystrihnutý kruh a na lepenie použite tavnú pištoľ.
 2. Na podklad venčeka nalepte ako prvé vlašské oriešky a šišky. Potom vypĺňajte medzery lieskovcami, badiánom a klinčekmi. Škoricu a pomaranče prilepte ako posledné.
 3. Rovnako postupujte po celom obvode venčeka.

  Spomenuté produkty v blogu nájdete v predajnej sieti Ševt papiernictvo alebo v eshope www.sevtprerodinu.sk.

Komentáre (0)

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*