Vianočné dekorácie – ozdoby na stromček I.

5. decembra 2016

Vianočné dekorácie – ozdoby na stromček I.
5. decembra 2016 Veronika Heckova

Častokrát predražené ozdoby  dnes už dostať všade v nákupných centrách či na trhoch. Ale originálne a ručne vyrobené ozdoby na stromček zaiste potešia malých i veľkých. Vykúzlite milé ozdoby, vďaka našim tipom. V nasledovnom článku nájdete návod na 4 rôzne druhy ozdôb. Tak hurá do toho!

Jednoduché a krásne vianočné gule

Aj vám sa páčia látkové vianočné gule? Nemáte však čas a ani talent na vytváranie falošného patchworku alebo na šitie?

Toto je návod presne pre vás.

Budete potrebovať:

 

Vystrihnite si štvorec. Jeho strana by mala byť aspoň trikrát taká dlhá ako priemer gule. Guľu vložte do stredu. Látku okolo gule pevne zviažte šnúrkou alebo tenkým drôtikom. Do stredu zviazanej látky vsuňte a tavnou pištoľou vlepte drôtik na zavesenie. A to je vlastne všetko. Zvyšok je už len o zdobení.

Druhá  vianočná guľa

Tavnou pištoľou nalepte vetvičky, umelé alebo živé ihličie, umelé guľôčky na drôtiku, konáriky a koráliky. Alebo nastriekajte zlatým sprejom šišky, konáriky a žalude a tiež ich prilepte tavnou pištoľou. Dozdobte mašľou a zlatými vlasmi. Guľôčky na drôtiku môžete čiastočne namočiť do lepidla a ponoriť do soli alebo cukru – vytvoríte tak ,,námrazu“. A druhá vianočná ozdoba je hotová.

Vianočná hviezda

Na vrch stromčeka sa vždy žiada hviezda. Väčšina z vás použije buď sklenenú, alebo slamenú. No nič vám nebráni v tom, aby ste si zhotovili vlastnú, originálnu. Hoci aj z krásnej vianočnej stuhy.

Budete potrebovať:

Zo šišky poodlamujte jednotlivé lupene. Aby sa vám s nimi lepšie robilo, pevnými nožnicami alebo klieštikmi odstrihnite rozstrapkaný koniec pri hrubej stonke šišky.

kartónu si vystrihnite kolieska. Nakreslite kruh, nemusí byť dokonalý. Mal by byť menší cca o pol centimetra ako zamýšľaná hviezdička. Tavnou pištoľou prilepte lupene šišky okolo obvodu kartónového kruhu.V ďalšom rade lepte lupene tak, aby prekrývali spodný rad, a tlačte ich spodnú hranu viac do stredu kruhu. Do stredu hviezdičky môžete vlepiť zlatý korálik. Ak chcete kvetine pridať lesk, lupene prelakujte (najlepšie bezfarebným lakom na vlasy).

Kvetinku nechajte uschnúť a pripravte si podkladovú mašľu. Stuhu si naskladajte v ruke tak, aby vám vznikol kvet. Vytvoríte ho prekladaním do osmičky. Vždy jednu osmičku posuňte trochu v uhle. Rovno prilepte aj stred tavnou pištoľou. Takto vlastne vytvárate zadnú stranu kvetu. Pekný preklad vám zostáva na spodnej strane – v ruke. Do stredu kvetiny prilepte kovový drôtik – očko. Ten potom prekryte kúskom stuhy. Na hotový kvet nalepte šiškový stred. Kovové očko vám umožní upevniť hviezdu aj na vrch stromčeka alebo na akýkoľvek konárik. Je ohýbateľné a pevné.

Môžete vyskúšať aj jednoduchší variant. Spodnú kvetinu vytvoríte zo zlatej stuhy rovnakým spôsobom. Do stredu tiež nalepte šiškovú kvetinu. Zozadu pripevnite drôtik alebo stužku. Hotovú hviezdu tak môžete umiestniť na vrch stromčeka alebo zavesiť na vetvičku.

 

Šiškové hviezdičky

Nádherné hviezdičky na stromček si vyrobíte zo šišiek. Štruktúra dreva v spojení s dekoráciami rozžiari každý stromček. 1

Budete potrebovať:

 

 

Zo šišky olúpte jednotlivé šupiny. Hrubé konce šupín odstrihnite. Z kartónu si vystrihnite kolieska, ktorých priemer by mal byť asi o pol centimetra menší ako plánovaný priemer hviezdičky. Potom začnite po obvode nalepovať šupiny zo šišky.Na prvý rad šupín pridajte škridlovito druhý. Prstom zatlačte konce šupín do stredu, aby ste okraje šupín pridvihli. Do stredu nalepte najmenšie šupiny.

A už len zdobíte, napríklad konárikmi a drobnými korálikmi. Alebo pomocou lepidla a cukru vytvorte „námrazu“ a pridajte drobné konáriky s červenými guľôčkami.Nemusíte, samozrejme, vyrábať len hviezdičky. Aj takáto kométa vyzerá veľmi pekne. Môžete pridať aj naskladanú mašľu, a vytvoríte tak krásnu hviezdu na vrchol stromčeka.

 

Šišky s námrazou

Máte pocit, že vám na stromčeku chýbajú ešte nejaké ozdôbky? Tieto budú pre vás možno tie pravé. náhľad

Budete potrebovať:

Na šišku prilepte tavnou pištoľou drôtik na očko. Jednotlivé šupiny šišky pretrite lepidlom alebo perleťovým lakom na nechty, posypte soľou alebo kryštálovým cukrom a nechajte poriadne zaschnúť. A prilepujte – do zlatým sprejom prestriekaných kalíškov zo žaluďov vlepte koráliky a vetvičku nalepte na šišku. Pridajte konáriky s guľôčkami, ktoré ste natreli lepidlom a namočili do kryštálového cukru alebo soli. Okolo stopiek a drôtikov oviažte kúsok stužky na prekrytie. Navrch šišky nalepte mašličku a dozdobte ju ešte malou nalepovacou hviezdičkou. A veselá ozdôbka je na svete…

Komentáre (0)

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*