Niektoré hračky a tvorivé sady lákajú už len svojím obalom. Ak sa neviete rozhodnúť, čo kúpiť pre vášho malého umelca, pomôžu vám naše recenzie. Dnes sme si zobrali pod drobnohľad trblietavú sadu Little Hands – Trblietavý svet. Ako to dopadlo? Dozviete sa v blogu plnom fotodokumentácie.

Hľadáte pre vaše dieťatko tvorivú činnosť , ktorá je kreatívna a zároveň precvičí aj jeho zručnosť? Dnes už nemusíte všetko nakupovať osobitne, existujú predpripravené riešenia a tvorivé hračky, ktoré len rozbalíte a sú pripravené na hranie. Jednou takou je aj tvorivá sada Little Hands – Trblietavý svet.

Vytvoríte z nej krásne farebné obrázky, môžete ich darovať príbuzným ako darček, prípadne ich vystaviť do rámika. Navyše vám v blogu ukážeme, ako sa z nich dajú urobiť originálne pohľadnice.

Pre koho je tvorivá sada Trblietavý svet?

Tvorivá sada je na prvý pohľad určená skôr pre dievčatá. Vzhľadom na drobné kamienky a práškové trblietky je odporúčaný vek dieťaťa minimálne päť rokov. Predsa len, ak nechcete všetko tvorenie robiť za dieťa, vyžaduje si táto súprava už istú úroveň šikovnosti.

Čo nájdete v balení?

Výhodou sady je, že v nej nájdete všetko, čo potrebujete. Už nemusíte nič dokupovať. Balenie obsahuje samolepiace farebné kamienky, šesť vreciek s rôznymi farbami trblietok a knihu plnú obrázkov v hrebeňovej väzbe.

My sme využili ešte lepidlo, nožničky a otváraciu kartu na pozdrav, pretože sme z obrázkov z knižky vyrábali pohľadnicu.

Sevt Tvoriva Sada (5)Ako sa so sadou pracuje?

Najskôr sme si s dcérkou všetko otvorili a prezreli, aby sme zistili, čo je vnútri a ktoré obrázky sa nám najviac páčia. Malú princeznú oslovili lamy, jednorožec a plameniaky, ktoré sme nedávno videli v ZOO.

Vrámci zachovania poriadku určite neodporúčame vrecká s trblietkami otvárať. Jednoducho len odstrihnite jeden z rohov. Otvor môže byť aj úplne malý. Vďaka nemu budete vedieť trblietavé farby dobre miešať a ľahko sa budú aplikovať na presne na určené miesta na papieri.

Možno vám vŕta v hlave, prečo nie je v sade lepidlo. Jednoducho preto, lebo jednotlivé časti pripraveného obrázka sú už vyrezané a môžete ich odlepiť. Keď nejakú časť odlepíte, pod ňou sa nachádza vrstva samolepiaceho papiera. Naň potom jednoducho sypete trblietky. Môžete ich zapracovať prstom alebo štetcom.

Pokojne s farbami experimentujte, odlepujte rôzne časti. Keď ste s dielom hotoví, jednoducho ho podržte nad umývadlom a prebytočné trblietky odfúknite.

Okrem trblietok sa v sade nachádzajú aj farebné kamienky, presne deväťdesiat šesť. Sú samolepiace a dieťa ich môže lepiť kamkoľvek na jednotlivé obrázky. U nás boli aj na čele alebo nechtoch. Malá parádnica si tvorenie s nimi jednoducho užívala.

Sevt Tvoriva Sada (15)Keď sme otestovali klasické využitie sady, skúsili sme trošku popustiť uzdu fantázii. S dcérkou sme vymysleli, že zo sady urobíme pohľadnice a pošleme ich babičkám poštou. To bude pre ne prekvapenie! Sevt Tvoriva Sada (16)

Vhodné obrázky sme vystrihli do tvaru obdĺžnika a lepidlom sme ich prilepili na kartu. Veľkosť obdĺžnika je potrebné prispôsobiť veľkosti pohľadnice. Využili sme súpravu kariet a obálok s rozmerom 145x105mm. V balení bolo šesť kariet, a tak sme vyrábali pohľadnice nielen pre babičky, ale aj pre kamarátky zo škôlky a krstných rodičov.

Postup pri tvorení je rovnaký ako predtým pri jednorožcovi a plameniakoch. Skúsili sme aj trošku experimentovať. Vymysleli sme si, že na oblaku urobíme ombré. A podarilo sa. 🙂

Hotové pohľadnice sme dali do obálok, dopísali adresátov a veselo zamierili na poštu. Babičky boli prekvapené a pohľadnice majú odvtedy u každej čestné miesto na chladničke.

Tvorivú súpravu s trblietkami a kamienkami kúpite v predajnej sieti Ševt papiernictvo alebo v eshope sevtprerodinu.sk. Na výber máte z rôznych motívov. Želáme vám príjemnú zábavu.