Blíži sa vám dovolenka a vy ste čím ďalej, tým viac v strese? Vybrali sme pre vás päť aplikácií, s ktorými sa vo svete nestratíte.

Dovolenka a aplikácie, ktoré sa vám zídu

dovolenka

Menová kalkulačka

Dnes už nemusíme toľko prepočítavať v hlave ako kedysi, ale ak náhodou nedovolenkujete v krajine so svojou menou, život vám zjednoduší menová kalkulačka. Aplikácia XE Currency je zameraná na prepočty mien zo všetkých kútov sveta. Ponúka prevody nielen na základe aktuálnych kurzov, ale aj grafy ich vývoja za vami vybrané obdobie.

Tlmočník

sevt-dovolenka2Ku klasike medzi prekladačmi určite patrí prekladač od Google, ktorý sa snaží neustále si zlepšovať svoje funkcie. Slová či vety na preklad môžete zadať štyrmi spôsobmi. Prvý spôsob je písanie klávesnicou alebo hlasový odkaz. Ďalším spôsobom je vytvorenie snímky, na ktorej prekladač vyhľadá slová a preloží. Posledná možnosť je vhodná najmä pre ázijské krajiny, kde neznáme písmo môžete vkresliť priamo do obrazovky. Na základe vami zadaného tvaru prekladač rozpozná symbol určený na preklad.

Mapa

sevt-dovolenka3Dnes už málokedy stretneme turistu s klasickou papierovou mapou a niet sa čo čudovať, keď smartfón vie byť takým šikovným pomocníkom vo vrecku. Detailnú mapu s navigáciou a prehľadným dizajnom ponúka aplikácia City maps 2Go Offline Maps, ktorá funguje aj offline. Môžete v nej nájsť aj tajné tipy, aké miesta navštíviť, a naplánovať si svoju trasu.

Čítačka

Predstavte si, že ste našli užitočný článok plný tipov, ako získať čo najlacnejšiu letenku. Viete, že v blízkej budúcnosti sa vám bude hodiť, a preto si ho chcete niekam uložiť. Aplikácia Pocket je užitočná čítačka, do ktorej si môžete všetky užitočné či nedočítané linky ukladať a neskôr sa k nim vrátiť. Dizajn je intuitívny, aplikáciu si môžete prepojiť s webovým prehliadačom a k čítaniu sa môžete vrátiť, aj keď budete offline.

Asistent

Chytá vás dovolenková horúčka a neviete, kam skôr? S celou „logistikou“ vám môže pomôcť aplikácia PackPoint. Zadáte miesto, čas a predpokladané aktivity na dovolenke a aplikácia vám podľa počasia ponúkne zoznam vecí, ktoré by ste si nemali zabudnúť pribaliť do cestovnej tašky. Zoznam si môžete prípadne sami upravovať.

 

Počuli ste už o našej službe „Pošli pohľadnicu“? Pozdrav si môžete vytvoriť vo svojom počítači, tablete či smartfóne z vlastnej fotky kdekoľvek na svete a my ho vytlačíme a odošleme za vás.

Čo sa vám ešte môže zísť?