Potrebujete svadobné rekvizity do fotokútika? Stiahnite si vzory, alebo si vyrobte vlastné!

18. septembra 2018

Potrebujete svadobné rekvizity do fotokútika? Stiahnite si vzory, alebo si vyrobte vlastné!
18. septembra 2018 Veronika Heckova

Fotokútiky sú obľúbenou súčasťou svadobnej zábavy. Potrebujete však k nemu zopár veselých kartičiek a ďalších rekvizít. V článku nájdete link, kde si ich môžete stiahnuť, ale ukážeme vám aj to, ako sa dajú vyrobiť.
Obľúbenými motívmi rekvizít sú odtlačky pier, motýliky, okuliare, klobúky alebo vtipné výroky. Povzbudia hostí k zábave a vám ostanú spomienky v podobe veselých a uvoľnených fotografií.

Kde ich získate? Najjednoduchšie je zájsť do obchodu a nejaké si vybrať. Bohužiaľ, ponuka a štýl nemusí zodpovedať vašim predstavám. Radšej zoberte nožničky a vyrobte si ich. Je to úplne jednoduché. Aby vám išlo všetko od ruky, pripravili sme pre vás aj zopár šablón na stiahnutie:

1. Čierne šablóny

2. Čierne šablóny

3. Biele šablóny

Budete potrebovať: farebný papier vyššej gramáže (300 g/m2), biele výkresy, ceruzku, zlatú fixku, čierny popisovač, nožnice, drevené lekárske lopatky, drevené špajdle, gumu, tavnú pištoľ a vytlačené kartičky s odkazmi. Sevt Svadba Karticky (2)

 

Stiahnite si predpripravené šablóny kartičiek a vytlačte si ich. Všetky štyri šablóny sú vo formáte A4 a nájdete na nich 16 kartičiek s rôznymi výrokmi. Na tlač použite výkres alebo biely kartón s vyššou gramážou.

1. Čierne šablóny

2. Čierne šablóny

3. Biele šablóny

Vytlačené kartičky si vystrihnite a odložte. Neskôr k nim budete lepiť lopatky a špajdle.

Výroba makiet z výkresu

Aby to nebolo všetko také jednoduché, teraz príde na rad skutočná tvorivá práca. Medzi rekvizitami sa zvyčajne objavujú aj rôzne pery, fúzy, brady, či klobúky. Trošku sa zdržíte pri strihaní, ale výsledok bude stáť za to.

Najskôr potrebujete vyrobiť súmerné makety na obkresľovanie.

  1. Biely výkres prehnite na polovicu a fixkou nakreslite k zlomu polovicu tvaru (motýlika, fúzikov, pier a i.)
  2. Tvary vystrihnite a dávajte pozor na to, aby ste strihali cez obe polovice výkresu naraz. Po rozložení získate peknú a súmernú maketu.
  3. Makety obkreslite na farebné výkresy a povystrihujte. Fantázii sa medze nekladú a pokojne sa pustite aj do väčších tvarov ako sú klobúky alebo okuliare. Na rekvizity môžete lepiť ďalšie ozdoby, napríklad pierka alebo kamienky.

Sevt Svadba Karticky (10)Vlastnoručne napísané kartičky

Nesedia vám nápisy na našich kartičkách a ani tie v obchodoch? Napíšte si ich sami. Ak trošku pochybujete o svojom krasopise, stavte na hrubú fixku a tlačené písmo. Takýto text bude pekný a ľahko čitateľný.

Aby ste si boli istí že text umiestnite do stredu kartičky, môžete si ho vymerať pravítkom, alebo si najskôr napíšte text a potom dokreslite tvar kartičky.

Treťou možnosťou je písať text od stredu. Táto technika je ideálna v prípade tlačeného písma. Napríklad pri slove družička napíšete najskôr do stredu písmeno „ž“ a potom k nemu pridáte „u“ a „i“, a tak ďalej. Sevt Svadba Karticky (5)

Nakoniec na všetky vystrihnuté tvary a kartičky prilepte tavnou pištľou špajdle alebo drevené lekárske lopatky. Lopatky sa lepšie hodia na ceduľky s textom a špajdle zase na drobné pusy a fúziky.

Sevt Svadba Karticky (1)

Komentáre (0)

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*