Možno ich už poznáte a používate. Ak však nie, radi vám ich predstavíme.

Akvarelový štetec

K tomuto štetcu nepotrebujete mať pohár s vodou. Telo štetca je totiž plniteľné vodou a aplikácia vody na papier sa vykonáva jednoduchým stláčaním tela. Vôbec sa nemusíte báť, že by sa štetec používaním deformoval, svoj tvar drží veľmi dobre. Vyskúšajte!

Gumovateľné farbičky

Ako už naznačuje samotný názov, ide o farbičky, ktoré majú na opačnom konci gumu, vďaka ktorej môžu deti svoje výtvory opraviť, upraviť, ak s nimi nie sú celkom spokojné.

Jednožmolková guma

Už ste o nej počuli? Pri gumovaní sa všetky smietky spoja do jednej, ktorú jednoducho vyhodíte. Nebudú vás viac trápiť smeti z gumovania roztrúsené po celom stole, na ktorom sa kreslí či rysuje, ani po zemi pod ním.

Lepiaci farebný papier

Papier na kreatívnu tvorbu, ktorý nalepíte bez použitia lepidla. Jeho spodná strana má totiž lepiaci povrch, ten stačí navlhčiť vodou a pritlačiť na zvolené miesto.

Obojstranné fixky

Obojstranné fixky umocňujú radosť a zážitok z kreslenia. Ak navyše majú na jednej strane tenký liner a štetec s jemným vláknovým hrotom na strane druhej, poslúžia na rôzne druhy maľovania, vyfarbovania, skicovania.

Obal na zošit s lepiacim pásikom

Ak si neviete poradiť s obalením zošitov alebo učebníc neštandardných formátov, odporúčame siahnuť práve po tomto druhu obalov. Obal má po bočných stranách lepiaci prúžok, ktorý sa vie prispôsobiť na mieru vášmu zošitu aj knihe.

Vysúvacie nožnice

Veselé detské nožnice s bezpečnostným mechanizmom – ak nožnice nepoužívate, stačí zasunúť čepele do rúčky. A žiadne náhodné poranenie nehrozí.

Nožnice s ochranným krytom

Všetky nožnice pre deti sú už navrhnuté tak, aby dokonale sadli do malých detských rúk. Zaoblené hroty pre bezpečnosť sú tiež úplnou samozrejmosťou, kvalitná čepeľ z nehrdzavejúcej ocele zabezpečuje ich správne fungovanie a zároveň dlhú životnosť. Tieto sú vylepšené ešte aj tým, že obsahujú praktický obal, ktorý chráni pomôcku ako takú, ale aj dieťa v čase, keď ich nepoužíva.

Creo periodická tabuľka prvkov

Praktická učebná pomôcka na precvičovanie chemických prvkov je výnimočná tým, že má stierateľný povrch a školák ju teda môže používať opakovane. Predná strana tabuľky slúži na precvičovanie všetkých chemických značiek vrátane nových prvkov, na zadnej strane si v troch tabuľkách precvičí umiestnenie prvkov, kovov a polokovov a alkalických kovov. Vypĺňa sa stierateľnými (nepermanentnými) popisovačmi, napísaný text je zotierateľný mini stierkami, popisovačmi so stierkami alebo vlhčenými utierkami.

Ohybné plastové pravítko

Je pružné, nelámavé, má zaoblené rohy, vďaka čomu nie je také náchylné na zničenie, ak s ním deti nezaobchádzajú dostatočne opatrne. A povedzme si otvorene, že veru nezaobchádzajú...

Extra široké dosky s boxom

Stáva sa aj vám, že sa dieťaťu do boxu nezmestia všetky potrebné zošity a učebnice? S našimi doskami máte po probléme. Vďaka 4 cm širokému chrbtu sa do nich zmestí viac školských potrieb ako do klasických, ktoré sú široké zvyčajne 2,5 – 3 cm. Navyše sú z odolného a kvalitného materiálu, ktorý ochráni obsah dosiek pred poškodením, majú lesklú lamino povrchovú úpravu, ktorá im dodáva šmrnc a praktické 3-chlopňové vyhotovenie so zatváraním na gumičku, aby z nich pomôcky nevypadávali.

Pršiplášť s priestorom na batoh/školskú tašku

Tento pršiplášť je zaujímavý tým, že okrem kapucne so šiltom obsahuje na chrbtovej časti praktické vrecko, ktoré stačí len roztvoriť a dieťa si môže pršiplášť obliecť, aj keď má na ramenách školskú tašku či batoh – všetko sa tak udrží pekne v suchu. Dômyselné, však?

Zošit na slovíčka

Už žiadne skladanie strán na polovice či tretiny, žiadne rysovanie čiar, s týmto zošitom to máte vybavené. Obsahuje totiž už predtlačené dve zvislé linky, ktoré na každej stránke vytvárajú potrebný priestor na slovíčko, jeho výslovnosť a preklad.

Zošit na domáce úlohy

Skvelý pomocník pre deti i rodičov. Ak si deti na konci každej vyučovacej hodiny poznačia do zošita domácu úlohu, čo sa treba naučiť prípadne iné povinnosti, už viac nebudú prežívať stres, že na niečo zabudnú. Na vnútorných stranách obálky zošita je navyše prehľadný rozvrh hodín (na prednej strane) a rozvrh krúžkov (na zadnej strane). V tomto zošite budú mať deti naozaj všetko prehľadne zaznamenané na jednom mieste.

 

Všetky spomínané školské vychytávky nájdete v predajniach ŠEVT papiernictvo alebo online na www.sevt.sk.