Sklenená fľaša – zdravšia alternatíva

26. októbra 2016

Sklenená fľaša – zdravšia alternatíva
26. októbra 2016 Kristína Krajčová

Vedci už neskúmajú, či toxické látky prechádzajú z obalu do jedla. Dnes už merajú, aký objem toxínov jedlo absorbuje. Rovnako môže plast pôsobiť aj na vodu. Prenikanie toxínov prebieha za tmy, no znásobuje sa, ak fľaše nechávame na slnku. Plast môže obsahovať chemikálie, napr. bisfenol A, ktorý takto vplýva aj na hladinu hormónov v tele.

Nemáte aj vy pocit, že voda zo sklenených fliaš jednoducho chutí lepšie?

Na rozdiel od pórovitého plastového povrchu sklenené nádoby a fľaše neabsorbujú žiadne farby a pachy. Treba však dbať na ich dôkladné umývanie, aby sa baktérie neprenášali do nápojov a jedál.

Oplatí sa zhodnotiť, do akej miery budete plasty používať, pretriediť inventár a investovať či už do sklenených boxov, z ktorých môžete jedlo aj priamo servírovať, alebo sklenených fliaš, v ktorých budú nápoje stopercentné.

Mnohých môže odradiť to, že sklenené boxy či fľaše budú o niečo ťažšie ako plastové. Ak však hľadáte dlhodobé riešenie, ste zástancom ekológie a predovšetkým prihliadate na zdravie, sklo je jasná voľba.

Existuje množstvo dizajnov, ktoré robia tieto fľaše štýlovými, odolnými a bezpečnými – ideálnymi na prenos. Môžu byť z dvojitého skla, so silikónovým povrchom, s termoobalom a môžu mať rôzny objem. Či už do kancelárie, do školy, alebo na túry, váš nápoj bude pripravený za každých okolností.sevt_elixir

Prinášame vám niekoľko nápojových tipov a inšpirácií na jeseň a zimu, ktoré rozhodne stojí za to vyskúšať.

SOS elixír

Niekedy stačí aj malá zmena teploty a vírusy sa na vás alebo na deti nalepia veľmi ľahko. Ak cítite, že na vás niečo lezie, pripravte si k Paralenu aj tento SOS elixír.

Nakrájajte nadrobno zázvor, pridajte šťavu z citróna a 2 lyžičky medu.

Do druhej šálky zalejte čaj. Počkajte, až trochu vychladne, a pridajte zmes. Dôležité je, aby vysoká teplota nezničila vitamíny zo zázvoru a citróna. Zmes si môžete vopred nachystať do sklenenej fľaše a v práci postupne popíjať s čerstvým čajom.

TIP: Vďaka dvojitému sklu a sitku zabudovanému priamo vo fľaši si čerstvý čaj vychutnáte naozaj štýlovo.

Chutný milkshake na desiatu

sevt_smoothieNamiesto chlebíka so šunkou vyskúšajte svojim deťom zabaliť do školy tento chutný milkshake. Dodá im energiu, zasýti ich a navyše výborne chutí. Tento milkshake je však rovnako dobrý aj pre dospelých.

Vďaka banánu, ktorý podporuje pokojný spánok, dobrú náladu a pohodu (obsahuje serotonín, ale aj stimuluje tvorbu serotonínu) a tiež vďaka čučoriedkam, ktoré sú plné vitamínu C a silný antioxidant.

Budete potrebovať:

1 banán
½ šálky mrazených čučoriedok
1 ČL arašidového masla
1 ČL medu
1 PL kešu
1 šálku mlieka

Všetky suroviny zmiešajte v mixéri do jemného nadýchaného koktejlu. Deti sa tejto zdravej desiate určite potešia.

Šťava plná vitamínov

Tí, ktorí milujete čerstvé šťavy, vyskúšajte túto skvelú kombináciu:

sevt_stava3 veľké jablká
1 hruška
1 veľká mrkva
trochu zázvoru

Tento čistý koncentrát je ideálne zmiešať s vodou (pomer necháme na vás), a máte tak zabezpečený pitný režim na celý deň.

 

 

 

Zimné fresh smoothie

Budete potrebovať:

1 odšťavený citrónsevt_fresh
1 zelené jablko
2 ks kiwi
1 PL chia semiačok
1 PL medu
2 dcl vody

Všetky suroviny zmiešajte v mixéri a nechajme odstáť do rána. Vďaka chia semiačkam získa nápoj lahodnú konzistenciu.

Krásnu jeseň si teraz môžete vychutnávať doslova plnými dúškami.

Ak vás zaujali spomenuté produkty v článku, zoženiete ich v predajniach Ševt papiernictvo alebo v eshope www.sevtprerodinu.sk .

Komentáre (0)

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*