Ako sa obliecť na jesennú prechádzku

13. novembra 2017

Ako sa obliecť na jesennú prechádzku
13. novembra 2017 Jana Lauková

Jesenné dni nás vedia prekvapiť množstvom slnečných lúčov, avšak ich sila je podstatne menšia ako v lete. Už nestačí len vybehnúť von v krátkych nohaviciach a tričku, musíme si obliekať viac vrstiev oblečenia. Mnohokrát sa stretneme s námietkou detí, ktoré vidia žiariace slnko, a to pre ne znamená krásny teplý deň.

Obliekanie detí na jeseň (aj v zime) je o niečo náročnejšie ako na jar či v lete. Dieťa si musí obliecť viac vrstiev, ktoré sa na seba ťažšie navliekajú, a popritom treba dodržať správne poradie a nezabudnúť ani na obúvanie. Pre rodiča je najrýchlejšie, keď dieťa oblečie on sám. Ak však chceme v dieťati podporiť samostatnosť, nenápadne ho učíme, ako sa obliecť bez našej pomoci. A príde aj obdobie „ja sám“, keď bude našu pomoc pri obliekaní odmietať  úplne.

Pripravili sme pre vás pomôcku, vďaka ktorej sa deti naučia, čo a v akom poradí si majú obliecť a vyzliecť.

Na prípravu návodov na obliekanie a vyzliekanie budete potrebovať: 2 výkresy alebo papiere formátu A4, ceruzku, farbičky, čiernu fixku

Sevt Pomocka Obliekanie1

Na jeden výkres/papier si napíšte postup pri obliekaní, na druhý výkres/papier postup pri vyzliekaní. Ceruzkou alebo fixkou nakreslite ku každej časti odevu obrázok, ktorý dieťaťu napovie, čo si má obliecť. Obrázky si môžete spolu s deťmi vyfarbiť.

Ak návod doplníte aj obrázkami oblečenej a vyzlečenej postavy, deti budú vedieť rýchlo určiť, podľa ktorého návodu sa majú riadiť.

Ak použijete výkres, môžete ho rovno umiestniť na miesto, kde sa dieťa oblieka a obúva (napr. na skriňu). Ak použijete tenký papier, je vhodné ho zalaminovať. Návody môžete oživiť aj farebným lemovaním, ktoré si vyrobíte z hrubšieho farebného papiera a nalepíte na okraje návodov.

Návody sú určené hlavne pre menšie deti, ktoré ešte nevedia čítať, a preto obsahujú okrem slovného vyjadrenia aj obrázkové.

Náš výkres s návodom, čo a v akom poradí si obliecť, je určený na zimné obdobie. Ak robíte návod na jeseň, otepľovačky vymeňte za nepremokavé nohavice (ak vonku prší), alebo tento bod úplne vynechajte. To isté platí aj pre rukavice, no zimomravé deti ich určite ocenia aj na jeseň.

Foto 6

Spomenuté produkty v článku nájdete v predajniach Ševt papiernictvo alebo na eshope www.sevtprerodinu.sk.

Komentáre (0)

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*