Scrapbooking: vytvorte si knihu želaní a vďačnosti na rok 2019

15. januára 2019

Scrapbooking: vytvorte si knihu želaní a vďačnosti na rok 2019
15. januára 2019 Veronika Heckova

Nenechávajte si sny len v mysli. Dajte im fyzickú podobu. Napríklad na papieri, pomocou scrapbookingu. Vďaka vizualizácii si navodíte príjemné pocity a ujasníte si, čo je pre vás dôležité.

O tom, že vizualizácia má veľkú moc, hovoria psychológovia, osobnostní aj športoví tréneri. Sny a ciele, ktoré sú na papieri a ľudia ich majú pravidelne na očiach, sa splnia oveľa častejšie ako tie, ktoré ostávajú len v predstavách.

Či už veríte alebo neveríte v silu vizualizácie, zapísanie vašich želaní do zošita/zápisníka má aj množstvo ďalších výhod. Utriedite si vlastné myšlienky, zamyslíte sa nad tým, čo vás robí šťastným a budete sa neskôr ľahšie rozhodovať.

V dnešnom fotoblogu vám ukážeme, ako si takú knihu želaní môžete vyrobiť. Uvarte si obľúbenú kávu alebo čaj, pustite si príjemnú hudbu a začnite dávať svoje myšlienky na papier. Neunáhlite sa, dajte si čas premyslieť si tie správne ciele. V knihe želaní a vďačnosti majú miesto nové červené topánky, zdravie, ale aj romantické večery s partnerom.

Ako začať so scrapbookingom?

Skôr ako začnete tvoriť, je dobré si povedať, čo to scrapbooking vlastne je. „Scrapbooking“ by sem mohli voľne preložiť ako kniha s výstrižkami. Vlastne ide o  tvorenie z papiera, ktoré zahŕňa lepenie fotografií, obrázkov i nálepiek.

Okrem papiera sa na tvorenie používajú aj farebné fixky, farbičky, washi pásky či zvýrazňovače. Možnosti sú v podstate neobmedzené a ide o vysoko návykovú činnosť. Ak raz začnete strihať a lepiť, nebudete vedieť prestať.

Čo budete potrebovať na vytvorenie knihy želaní a vďačnosti?

Základom ku scrapbookingu je hrubší zošit či kniha s pevnými listami, na ktorých sa vám bude dobre tvoriť. Stránky by mali byť dostatočne pevné, aby udržali aj viacero vrstiev papiera a neohýbali sa.

Okrem knihy si pripravte ešte: farebný papier, fotografie, výstrižky z časopisov, scrapbookingovú sadu s obrázkami na lepenie, vodové farby, nožnice, dekoratívne a kancelárske spinkyceruzku, fixku, špagátik, pravítkolepidlo na papier. Sevt Scrapbooking (2)

Všetky obrázky, fotografie a nálepky si rozložte na stôl a premyslite si, ktoré chcete navzájom kombinovať a ako by mali vaše stránky v knihe vyzerať. Ak si nie ste istí výsledkom, môžete si vzhľad strany aj vopred načrtnúť. Sevt Scrapbooking (4)

Ako prvú ukážku scrapbookingu sme si pre vás pripravili stránku s cestovateľskými snami.

Tie má naozaj každý. Nezáleží na tom, či chcete navštíviť Spišský hrad alebo Sochu slobody, do knihy patrí každé miesto, ktoré je na vašom zozname.

Najdôležitejšie je nájsť skutočné a autentické obrázky daných destinácii. Neuspokojte sa s akýmkoľvek obrázkom pieskovej pláže, ak chcete ísť na Bali.

Najskôr prilepte najväčšie obrázky a fotografie. Môžete ich zvýrazniť a podlepiť farebným papierom. Pridajte nejaké motto alebo obľúbený citát, nálepky a ilustrácie.

Sevt Scrapbooking (9) Sevt Scrapbooking (10)Okrem snov, pridajte do svojej knižky aj zopár strán, ktoré venujete vďačnosti. Môže ísť o zoznam vymenovaných vecí alebo fotografie ľudí, na ktorých vám záleží. Tieto stránky si neskôr prezerajte tak často, ako sa bude dať. Práve z nich totiž načerpáte silu a utvrdíte sa v tom, čo je pre vás najdôležitejšie.

Ako sme si urobili našu stránku vďačnosti? Pokojne sa inšpirujte. Použili sme farebný papier, vodové farby a nálepky na scrapbooking. Vodové farby dodali strane originalitu a vďaka bledému farebnému papieru vynikol písaný text.

Do vašej knihy snov a vďačnosti rozhodne patria aj fotografie vašich blízkych. Ak im chcete dodať punc výnimočnosti, pripnite na ne dekoratívne spinky v odtieňoch ružového alebo žltého zlata.

Sevt Scrapbooking (16)Chcete schudnúť alebo sa zdravšie stravovať? Pridajte do knižky aj zopár stránok na túto tému. Netýrajte sa len fotkami vyšportovaných tiel, skúste pridať obrázky ľudí pred a po, ktorí zvládli veľkú premenu postavy. Skutoční šikovní ľudia vás povzbudia viac ako vždy upravené krásky z Instagramu.

Do knihy patria veľké aj malé sny. Lepte si do nej hodinky, ktoré by ste si chceli kúpiť, fotku z koncertu, na ktorý by ste chceli ísť alebo chyťte ceruzku a nakreslite si plánik vášho vysnívaného nového bytu.

Hotovú knihu si položte na nočný stolík, pretože práve večer je najvhodnejší na vizualizáciu. Listujte si v nej každý deň a pripomínajte si, čo je pre vás dôležité. Budete pokojnejšie zaspávať, zbavíte sa negatívnych myšlienok a naštartujete sa na ďalšie dni.

Želáme vám úspešný nový rok 2019 a veľa splnených snov.

Komentáre (0)

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*