Ručné práce – vytvorte si svoju príšerku domácu

21. januára 2016

Ručné práce – vytvorte si svoju príšerku domácu
21. januára 2016 ŠEVT a.s.

Pamätáte sa ešte, ako vás stará mama učila šiť, háčkovať alebo štrikovať? Okrem toho, že to boli naozaj príjemne strávené chvíle, ste sa naučili niečo, čo v dnešnej dobe nie je samozrejmosťou. Veľa mamičiek už ručné práce tohto druhu ignoruje, roztrhnuté veci sa predsa vyhadzujú, a nie znova a znova plátajú. Napriek tomu do módy zase prichádzajú ručné práce – ,,handmade” štrikované šály a čiapky, ale aj oblečenie či hračky.

Tvoríme z papiera aj iné aktivity pre deti.

Ak chcete k tejto užitočnej zručnosti priviesť aj svoje deti, začnite so šitím hračiek.

Ručné práce a príšerky sú v móde

Skúste spolu vytvoriť napríklad príšerky, tie sú predsa moderné, vaše deti vám to radi vysvetlia. Veď ktorá slečna nechcela na Vianoce bábiku ,,Monster High” a ktorý malý fešák nechcel ísť do kina na Príšerky, s. r. o.? Kreatívny set ,,Vytvor si príšerku” je na začiatok najlepší. Podľa inštrukcií so svojím dieťaťom veľmi jednoducho vyrobíte strašidelného kamoša. Všetko, čo potrebujete, teda farebné vyšívacie nite, gombičky, koráliky, čipky, vatu na výplň aj látku, nájdete v balení. Nezabudnite, že príšerky sa radi hrajú s inými príšerkami, a preto vyrobte svojej príšerke kamoša. Sme si istí, že sa zabavia nielen malí návrhári, ale aj vy.

Naučte deti ceniť si hračky

Vyrábaním hračiek učíte svoje deti nielen ručné práce, ale aj tomu, aby si cenili hračky. Keď získajú istotu, môžete s nimi skúsiť vyrábať napríklad oblečenie, môžete uštrikovať šálik a čiapku nielen príšerkám, ale aj bábikám, plyšovým medvedíkom, alebo dokonca samým sebe. Deti môžu svoje výrobky aj darovať kamarátom alebo rodine, a vy budete na ne hrdí.

Ak tieto ručné práce neovládate, skúste sa niečo naučiť na internete, alebo zverte deti starým mamám. Niektoré záujmové centrá pre deti ponúkajú aj rôzne krúžky výtvarnej výchovy, kde to vaše deti naučia za vás a pod profesionálnym dohľadom sa z nich môžu stať umelci.

Viac informácií nielen o vyrábaní príšeriek nájdete v našom internetovom obchode.

Komentáre (0)

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*