Prezentácia na úrovni

26. marca 2019

Prezentácia na úrovni
26. marca 2019 Veronika Heckova

Tabule a nástenky sú dnes praktickou pomôckou nielen pre kancelárie, školy, univerzity, divadlá, knižnice a mnohé ďalšie inštitúcie, ale celkom bežne bývajú súčasťou vybavenia domácností.
Používajú sa na prezentáciu, plánovanie či jednoducho na zachytenie myšlienok.

Podľa čoho si však vyberať? Radi vám s tým pomôžeme.

Korkové tabule

Korok je vďaka svojmu zloženiu a vlastnostiam vhodným materiálom na výrobu tabúľ. Okrem iného je nenasiakavý, neabsorbuje prach a vysoko odoláva zmenám štruktúry a starnutiu. Vďaka elasticite sa korková štruktúra dokáže vrátiť do pôvodného stavu aj po extrémnom stlačení, preto je také jednoduché opakovane zapichovať špendlíky do takejto tabule.

Korkové tabule, označované aj ako nástenky, sú ideálne na pripevnenie poznámok, odkazov, správ alebo oznamov. Môžu byť zavesené na stene alebo na stojane na ľahko dostupnom mieste. Nízka hmotnosť umožňuje jednoduchú inštaláciu alebo pohodlný prenos z jedného miesta na druhé.

Dostupné sú v týchto variantoch:

 • korková tabuľa v drevenom ráme,
 • korková tabuľa v hliníkovom ráme,
 • kombinovaná tabuľa v drevenom ráme – pracovná plocha je rozdelená na dve časti:
 • korkovú, na ktorú je možné pripnúť správy alebo dokumenty,
 • bielu nemagnetickú, na ktorú sa dá písať popisovačmi.

Biele tabule Sevt Nevyhnutne Pomocky

Popisovateľné biele magnetické tabule sú predurčené na použitie pri práci v kancelárii, aj v domácej pracovni ako prezentačná tabuľa, magnetická poznámková tabuľa na najrôznejšie príležitosti či ako elegantný organizér,. Sú ideálnym komunikačným prostriedkom napríklad v reštauráciách.

Štandardné magnetické tabule

Naše magnetické bezprašné tabule (vhodné pre alergikov) majú lakovaný povrch a kvalitnú konštrukciu. Je možné písať na ne ľubovoľnými popisovačmi na biele tabule a čistiť ich stierkou alebo vlhkou utierkou. Tabule možno zavesiť na šírku alebo na výšku.

Dostupné sú v týchto variantoch:

 • magnetická tabuľa v hliníkovom ráme – so zaoblenými plastovými rohmi, vrátane odkladacej lišty a sady na montáž,
 • magnetická tabuľa v drevenom ráme.

Sklokeramické tabule

Sklokeramická tabuľa je odolnejším a trvácnejším variantom magnetických tabúľ. Na prvý pohľad je keramický povrch od lakovaných tabúľ takmer na nerozoznanie. Ide tu v podstate o smaltom ošetrený plech, ktorý je pri vysokých teplotách (viac ako 800 °C) vypaľovaný, čím dosahuje vysokú chemickú aj mechanickú odolnosť. Pri bežnom používaní je tak povrch takmer nezničiteľný. Tabule s keramickým povrchom sú teda vhodné na veľmi intenzívne zaťaženie najmä v školách, školiacich strediskách, konferenčných a zasadacích miestnostiach a podobne.

Plánovacie tabule

Plánovacie tabule sú veľmi užitočným pomocníkom. Na rozdiel od klasických magnetických tabúľ sú predtlačené konkrétnym rastrom podľa typu tabule (týždenným, mesačným, ročným a rozvrhovým). Vhodné sú na projekty, plánovanie dovolenky či personálne plánovanie. Sú magnetické, popisovateľné nasucho stierateľnými popisovačmi a sú ideálne na použitie magnetických prúžkov. Dodávajú sa vrátane magnetov, popisovača, odkladacej lišty a sady na montáž.

Flipcharty

Flipchart ponúka užívateľom hneď niekoľko pozitívnych vlastností: je popisovateľný ako klasická biela tabuľa, pri použití papierového bloku umožňuje písanie bežnými pomôckami na papier a zároveň dáva možnosť premiestnenia z miesta na miesto, resp. z miestnosti do miestnosti vďaka praktickým nožičkám alebo kolieskam. Prezentáciu si môžete vopred pripraviť na papiere flipchartového bloku a vziať so sebou na miesto prezentácie alebo priamo na mieste písať na papier či na stierateľný povrch flipchartu alebo špeciálneho stierateľného bloku, pripevňovať magnetmi komentáre či poznámky a pod. Nezaberie veľa miesta a keď je to potrebné, je možné ho jednoducho odložiť.

Špeciálne pomôcky na uľahčenie prezentácie

Creo flipchartový blok

Tento typ flipchartového bloku je špecifický svojím stierateľným povrchom. Vďaka nemu nebudete musieť použiť nový papierový blok po každej väčšej porade alebo mítingu. Listy sú popisovateľné všetkými nepermanentnými popisovačmi, napísaný text ľahko zotriete ministierkami, popisovačmi so stierkami alebo vlhčenými utierkami a môžete ho tak používať prakticky donekonečna.

Fólia EasyFlip

S pevnou polypropylénovou fóliou EasyFlip je možné urobiť prezentáciu kdekoľvek. Vďaka elektrostatickému náboju priľne takmer ku každému rovnému povrchu (stena, drevo, sklo). Navinutá je na kotúči s perforáciou po každých 80 cm. Je možné na ňu písať všetkými druhmi permanentných popisovačov a tiež popisovačmi určenými na biele tabule. Okrem kancelárie nájde svoje využitie aj v školských zariadeniach či domácnosti.

Nevyhnutné doplnky k tabuliam a flipchartom

K tabuliam, nástenkám a flipchartom odporúčame zaobstarať si vhodné popisovače a ďalšie potrebné príslušenstvo, napríklad:

 • laserové ukazovadlo,
 • flipchartový blok,
 • držiak na popisovače,
 • stierku a čistiaci roztok,
 • magnety,
 • špendlíky,
 • pripináčiky a iné.

Pokiaľ chcete zapôsobiť a dali ste si záležať na príprave prezentácie, nenechajte nič na náhodu a stavte aj na kvalitné pomôcky, ktoré sú základom toho, aby vaša prezentácia pôsobila naozaj profesionálne.

Komentáre (0)

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*