Premeňte svoje suveníry z dovolenky na originálne dekorácie

7. septembra 2017

Premeňte svoje suveníry z dovolenky na originálne dekorácie
7. septembra 2017 Jana Lauková

Leto sa pomaly blíži ku koncu a spolu s ním aj naše dovolenky. Na svoju dovolenku máte určite mnoho krásnych spomienok a do kufra ste si pribalili aj nejaké mušle či iné suveníry, ktoré vám ešte niekoľko týždňov budú pripomínať šum mora, bosé nohy v piesku a relax na pláži.

Bohužiaľ, časom na ne začne padať prach, čo je veľká škoda. Nenechajte ich len tak ležať na poličke. Ukážeme vám, ako zo svojich suvenírov vyrobíte originálne šperky, hračky pre deti alebo obrazy. Nezabudli sme ani na tých, ktorí trávili dovolenku na Slovensku. Pri našich jazerách sa nachádzajú zaujímavé kúsky dreva alebo ploské kamienky, ktoré vám poslúžia rovnako dobre ako mušle.

Šperky z mušlí

My, ženy, sme od prírody parádnice. Len máloktorú z nás nepoteší šperk a tvrdíme, že ich nikdy nie je dosť. Ak máte doma ošúchaný náramok alebo staršiu sponu, práve vďaka mušliam im vdýchnete nový život.

Na výrobu budete potrebovať: menšie mušle, zlatý sprej (prípadne medený alebo strieborný), tavnú pištoľ, farebné koráliky, sponu do vlasov, jednoduchý náramok Sevt Spomienky Z Dovolenky

Postup:

 1. Mušle nasprejujte zlatým sprejom. Je vhodné, ak ich najprv poukladáte do krabice a až potom začnete sprejovať. Zabránite tomu, aby sa farba zo spreja dostala na podlahu.
 2. Pomocou tavnej pištole začnite lepiť mušle na sponu. Najskôr prilepte väčšie mušle a postupne prejdite k menším. Nakoniec pridajte koráliky.
 3. Rovnaký postup zvoľte aj pri náramku. Ak mušle nebudete lepiť rovnakým smerom, náramok bude pôsobiť prirodzenejšie.

Morské živočíchy pre deti

Projekt, ktorý poteší všetky deti. Veď aj ony si z dovolenky priniesli mušle. Zbierali ich na pláži celé hodiny, aby našli tie najkrajšie. Doma sa však o ne po čase prestanú zaujímať, no určite ich nevyhadzujte! Pomocou farieb a plsti z nich môžete vyrobiť pestrofarebné morské živočíchy, ktoré opäť zaujmú detskú fantáziu. Poslúžia vám ako figúrky na dámu či mlyn. Ak prilepíte aj magnet, máte vlastnoručne vyrobené ozdobné magnety na chladničku. Ak nemáte mušle, pokojne použite ploské kamienky.

Na výrobu budete potrebovať: farebnú plsť, akrylové alebo temperové farby, väčšie mušle, tavnú pištoľ, štetec, ceruzku, čiernu fixku, kúsok bieleho výkresunožnice Sevt Spomienky Z Dovolenky6

Postup:

 1. Mušle nafarbite červenou, zelenou a modrou farbou.
 2. Nafarbené mušle položte na plsť a predkreslite jednoduché tvary korytnačky, chobotnice a kraba tak, ako vidíte na obrázku.
 3. Všetky tvary následne vystrihnite a prilepte tavnou pištoľou zo spodnej strany nafarbených mušlí.
 4. Z bieleho výkresu vystrihnite viacero párov rôzne veľkých očí. Na každé koliesko nakreslite čiernou fixkou zreničku. Použiť môžete aj hotové samolepiace oči na hračky.
 5. Oči nalepte na vrchnú časť mušle.

Drevené morské koníky na stenu

Nezabudli sme ani na interiér. Z kôry stromov alebo štiepaného kúska dreva si viete vyrobiť vlastný obraz. Môže byť s nádychom mora, ale pokojne si vymyslite aj vlastný motív. Dôležité je iba to, aby potešil vaše oči.

Na výrobu budete potrebovať: kúsky kôry alebo dreva, tavnú pištoľ, fixku, akrylovú alebo temperovú farbu, štetec, maliarske plátno Sevt Spomienky Z Dovolenky13

Postup:

 1. Celé plátno dôkladne pretrite farbou. Nezabudnite ani na rohy a okraje.
 2. Na plátno načrtnite fixkou požadovaný motív. Tvar nakreslite trochu užší, ako by mal byť, aby ste lepením kúskov dreva prekryli čierne čiary.
 3. Tavnou pištoľou nalepte kôru alebo drevo. Nakoniec môžete na obraz prilepiť aj mušle, kúsok špagátu alebo kamienky.
 4. Ak vám niekde spoza dreva presahuje čierna fixka, pretrite ju farbou, ktorou ste maľovali celé plátno.

  Spomenuté produkty v článku nájdete v predajniach Ševt papiernictvo alebo na eshope www.sevtprerodinu.sk.

Komentáre (0)

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*