Návrat k tradíciám – pošlite svojim najbližším klasické pohľadnice

24. októbra 2016

Návrat k tradíciám – pošlite svojim najbližším klasické pohľadnice
24. októbra 2016 Veronika Heckova

K vianočným sviatkom neodmysliteľne patrí aj posielanie vianočných pohľadníc. Moderná doba so sebou priniesla aj nové možnosti rýchleho a jednoduchého zasielania pozdravov. Reálna papierová pohľadnica však ešte stále nestratila svoje čaro. Čo si o tom myslíte?

Posielanie vianočných pozdravov blízkym sa s najväčšími sviatkami roka spája už oddávna. Ešte pred 10 rokmi boli klasické papierové pohľadnice veľmi módne. Určite ste aj vy ručne vyplňovali desiatkam známym pohľadnicu s anjelikmi, nablýskanými vianočnými ozdobami či stromčekmi. Pošta mala tradične každý rok pred sviatkami plné ruky (a vrecia) práce. Postupom času sa však väčšina našej komunikácie presunula z papiera do emailových kont. Nevyhli sa tomu ani pohľadnice a priania. Aj tie začali vo veľkej miere nahrádzať ich elektronické „sesternice“.

Virtuálne = neosobné?sevt_pohladnice2

Virtuálne pohľadnice sú zadarmo a v priebehu niekoľkých minút (alebo sekúnd) viete rozoslať pozdravy neobmedzenému počtu ľudí. Niekto holduje hromadným emailom, iní radšej volia SMS-ky či MMS-ky. Obsahom pohľadnice je často nejaká síce milá, ale neoriginálna básnička stiahnutá z internetu. Takisto sú dostupné aj rôzne aplikácie v smartfóne. Vďaka moderným technológiám sa zasielanie vianočných pozdravov stalo dostupným, bezplatným a najmä rýchlym spôsobom komunikácie. Avšak nie aj menej osobným?

Daň za predvianočný stres

Obdobie, na ktoré majú nadviazať sviatky radosti a pokoja, sprevádza v dnešnej uponáhľanej dobe väčšinou zhon a stres. Zháňanie darčekov, upratovanie, varenie, pečenie… A k tomu všetkému majú mnohí z nás pred Vianocami „fofry“ aj v práci. Záverečné hodnotenia, štatistiky, zvýšený dopyt, predĺžená otváracia doba prevádzky a podobne. Na to, aby sme šli na poštu, vystáli si rad a vypísali a zaslali pohľadnice, mnohokrát nezostáva čas. Mnohí z nás si na túto milú pozornosť spomenú až na poslednú chvíľu, a aj preto radšej zvolia jednoduchšiu verziu – elektronický pozdrav.

Personalizovaný pozdravsevt_pohladnice1

Mnoho ľudí však na klasické, hmotné pohľadnice skrátka nedá dopustiť. Naši blízki si v schránke nájdu obálku od neznámeho odosielateľa a až po jej otvorení sa dozvedia, kto si na nich spomenul. Pohľadnicu môžu reálne chytiť do ruky, položiť si ju na stôl či komodu, aby im dotvárala sviatočnú atmosféru. Celý tento rituál so sebou prináša nezameniteľné čaro. A skúste si ešte predstaviť, že by ste si jednoducho a z pohodlia domova mohli vytvoriť personalizované vianočné pozdravy

Z pohodlia domova

Vďaka službe, ktorú ponúkame na našej webovej stránke, si ušetríte čas aj nervy – vyhnete sa totiž vystávaniu v dlhých radoch na pošte.

Ako to celé funguje? Na zadnú stranu pohľadnice napíšete text, zadáte adresu prijímateľa a vyberiete si z ponuky našich štýlových dizajnových pozadí. Na prednú stranu si môžete jednoducho vložiť vlastnú fotografiu, či už s vianočným, alebo iným motívom – je to len na vás. K fotografii môžete pripojiť vlastný text. Môžete zvoliť klasické prianie: „Veselé prežitie vianočných sviatkov“, alebo budete o čosi originálnejší a použijete nejakú osobnejšiu frázu, ktorá príjemcu zahreje pri srdci. Po zaplatení SMS-kou vašu pohľadnicu odošleme príjemcovi.

Ak sa vám páčia klasické pohľadnice, kúpite ich v našich predajniach Ševt papiernictvo alebo v eshope www.sevtprerodinu.sk.