Len nedávno ste povedali ,,áno", keď vás žiadal o ruku, a dnes je už svadba za rohom. Aby bol váš deň ,,D" perfektný,  máme pre vás ďalšie tipy, na čo nemôžete zabudnúť.

Svadba – aby to bol ten najkrajší deň v živote

V minulom článku o svadbe ste sa dozvedeli, čo je dôležité pri organizovaní svadby, a ako by mali vyzerať svadobné oznámenia. V tomto duchu budeme pokračovať aj dnes.

Ako zabaliť svadobné oznámenie?

Môžete použiť obyčajné biele obálky, na vytvorenie lepšieho dojmu sú však vhodnejšie farebné. Obálka by mala farebne ladiť so svadobným oznámením.

Hitom sú aj ozdobné obálky.

Okrem toho, že tieto krásne obálky môžete použiť na svadobné oznámenia, poslúžia aj na vloženie peňazí ako svadobný dar novomanželom. U nás je darovanie peňazí stále bežnou záležitosťou, zatiaľ čo napríklad v Amerike budúci manželia spisujú zoznam potrieb na spoločné bývanie, ako sú napríklad rôzne veci do kuchyne, vázy, taniere, príbor, mixéry a pod. Ak sa s budúcimi novomanželmi vopred dohodnete, toto sú tiež vhodné svadobné dary.

Ponúkame vám tiež službu, vďaka ktorej vám vytlačíme a doručíme svadobné oznámenia a pozvánky, ktoré si sami vytvoríte.

Posvadobné oznámenia

Ak nechcete uraziť ľudí, ktorí by dostali iba svadobné oznámenie bez pozvania k svadobnému stolu, máme pre vás riešenie - namiesto svadobných oznámení posielajte posvadobné. Dizajn môže byť taký istý, len nezabudnite slovíčko „uzavrú“ (manželstvo) zmeniť na „uzavreli“.

Svadba I – aby to bol ten najkrajší deň v živote

Svadba – aby aj chutilo

Okrem svadobných oznámení a pozvánok k svadobnému stolu môžete použiť rovnaký dizajn aj na svadobnú kartu, teda menu a nápojovú kartu.

Dizajn prispôsobte aj svadobnej výzdobe, nesmú chýbať mená novomanželov.

Tradičnými jedlami na svadbe sú slepačia polievka, hlavné jedlo pozostávajúce aspoň z dvoch druhov mäsa (aby chutilo každému) a ďalšie jedlo po polnoci. Výber je na vás a na dohode s hotelom alebo iným miestom, kde sa odohrá vaša svadobná hostina.

Môžete ponúkať aj viac druhov jedál. Je to síce komplikovanejšie pre tých, čo vaše svadobné jedlo budú pripravovať, ale vaši hostia to iste ocenia. Nezabúdajte ani na hostí, ktorí sú alergici, vegetariáni alebo trpia nejakou potravinovou neznášanlivosťou.

Nápojová karta by mala obsahovať všetky druhy podávaného alkoholu aj nealkoholických nápojov.

Menovky na svadobné stoly

Nie všetci ľudia si vždy padnú do oka, s čím treba počítať aj na svadbe. Nechcete predsa, aby váš svadobný deň sprevádzali konflikty. Zvážte všetky okolnosti a hostí rozsaďte aj podľa ich želania.

Na menovku môžete okrem mena hosťa použiť pekný obrázok alebo clipart zobrazujúci lásku či svadbu.

Dajte si pozor na preklepy v menách a priezviskách, určite by ani vám nebolo príjemné, keby niekto skomolil to vaše.

Niečo pre ,,fajnšmekrov"

Ak chcete svoju svadbu dotiahnuť do dokonalosti, okrem spomenutých ozdobných predmetov vytvorte napríklad etikety na víno. Môžu byť romantické, ale aj vtipné, so spoločnou fotkou alebo iba kopírujúce svadobné oznámenia. Výber je na vás.

Viac informácií nielen o svadobných prípravách nájdete v našej stránke ŠEVT-TLAČ.