Svadba I – aby to bol ten najkrajší deň v živote

5. mája 2016

Svadba I – aby to bol ten najkrajší deň v živote
5. mája 2016 ŠEVT a.s.

Len nedávno ste povedali ,,áno”, keď vás žiadal o ruku, a dnes je už svadba za rohom. Na čo všetko nemôžete zabudnúť, aby to bol ten najkrajší deň v živote?

Svadba, ako má byť

Prvým krokom pri plánovaní svadby je zvážiť, v akom štýle sa bude svadba niesť. Chcete malú alebo veľkú svadbu? Svadbu v kostole alebo na radnici? Tradičnú alebo modernú? Klasikou sú, samozrejme, biele šaty, ale akej farby budú doplnky? Nič nenechajte na náhodu a naplánujte si deň, na ktorý budete dlho a s radosťou spomínať.

Základom je výber farby. Či už to bude romantická staroružová, luxusná zlatá alebo výrazná červená, je len na vás. Nemusí to byť len jedna farba, skúste skombinovať viacero. Dajte však pozor, aby sa farby k sebe hodili a nepôsobili rušivo.

Pre dobrý dojem je potrebné prispôsobiť zvolenej farbe/farbám všetko – svadobné stoly, kvety, kyticu, pozvánky, menovky atď.

Svadba II – pre tých čo myslia na všetko

[/vc_row

Svadobné oznámenia

Máte už stanovený dátum, čas a miesto obradu aj hostiny? Je čas rozoslať svadobné pozvánky. Ideálne je začať sa nimi zaoberať aspoň 3 mesiace pred svadbou. Možno to nepredpokladáte, ale od nápadu k dizajnu, výrobe a doručeniu môže prejsť naozaj dlhý čas.

Ako by mali pozvánky na svadbu vyzerať?

Farba pozadia by mala korešpondovať s farbou textu. Dajte si pozor, aby bol text ľahko čitateľný, vyvarujte sa veľmi ozdobným fontom. Typickým motívom sú holubice, obrúčky či srdiečka.

Nezabúdajte, že je to vaša svadba. Dizajn si môžete vybrať sami a použiť aj niečo originálne – napríklad vašu spoločnú fotku. Dajte si však pozor, aby to naozaj vyzeralo ako svadobné oznámenie, nie ako pohľadnica.

 

Na pozvánkach nesmú chýbať:

  • mená snúbencov
  • dátum, čas a miesto, kde sa bude svadba konať (pozor, nie hostina!)
  • motto, citát či vlastné vyznanie lásky

Do obálky môžete priložiť údaje, ako napríklad svoje telefónne číslo alebo adresu, aby mohli pozvaní potvrdiť účasť, hlavne ak ide o rodinných príslušníkov z diaľky. Samozrejme, u blízkych príbuzných to potrebné nie je.

Ak chystáte svadobnú hostinu, nezabudnite pre hostí pripraviť aj kartičky s pozvaním k svadobnému stolu – najmä ak pripravujete väčšiu svadbu. Nie každý, kto je pozvaný na obrad, je pozvaný aj na hostinu.

Koľko oznámení potrebujete?

K počtu hostí pozvaných na svadobnú hostinu prirátajte ľudí, ktorí by o vašej svadbe mali vedieť (známi, blízki učitelia alebo kolegovia, bývalí spolužiaci a pod.). Do zásoby si objednajte 10 až 20 ks oznámení navyše a jedno alebo dve si hneď odložte na pamiatku.

Vytvorte si svadobné oznámenia v našom online editore

Aký papier si zvoliť

svadba

Medzi najobľúbenejšie typy papiera patrí biely a zlatý perleťový papier, prípadne biely hladký či štruktúrovaný papier. Jeho hrúbka by mala byť od 240 do 300 g/m2. Nezabudnite na to, že pozvánka by sa mala zmestiť do obálky, a preto jej formát obálke prispôsobte. Najčastejšie sa používajú formáty A5 a A6. Pozvánky k svadobnému stolu bývajú menšie, väčšinou 90 mm x 50 mm.

Tak, a to je na dnes všetko. Svadbám budeme venovať aj náš ďalší článok, ako budúca nevesta si ho určite nezabudnite prečítať.

Viac informácií nielen o svadobných prípravách nájdete na našej stránke TLAČ -ŠEVT.

Komentáre (0)

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*