Prázdniny sú už tu a vy stále neviete, kam s deťmi? Poradíme vám.

4. júla 2016

Prázdniny sú už tu a vy stále neviete, kam s deťmi? Poradíme vám.
4. júla 2016 ŠEVT a.s.

Úsmev na tvárach našich detí sa po skončení školského roka, na rozdiel od toho nášho, poriadne rozširuje. Vrásky nám robí fakt, že v práci prázdniny nemáme a dovolenky tiež nie je dosť. Predsa len, dva mesiace sú pomerne dlhá doba. Predstava, že by boli naše deti každý pracovný deň niekoľko hodín samé doma je nepríjemná, niekedy až desivá.

Ako im teda zmysluplne vyplniť čas? Možností je veľa, stačí si len vybrať. 🙂

Pošlite ich do tábora

Klasika. Leto = detský tábor. Stráviť týždeň, prípadne dva v novom prostredí s kopou nových kamarátov, dni mať vyplnené rôznymi zábavnými a zároveň užitočnými aktivitami – to je niečo, s čím určite dosiahnete obojstrannú spokojnosť. Ak sú vaše deti menej odvážne a nechcú byť  dlho bez vás, existuje aj mnoho rôznych denných táborov v rovnakom čase ako škola, čiže ráno tam dieťa doveziete a podvečer si ho môžete šťastné, spokojné a s množstvom nových zážitkov vyzdvihnúť.

A čo starí rodičia?

prázdninyTiež určite túžia stráviť nejaký čas s vnúčatkami. Nemusí to znamenať, že im pridáte starosť navyše. Deti sa pokojne môžu zapojiť do ich bežných, každodenných činností. Môžu ísť napríklad s dedkom porobiť niečo do záhradky alebo sa spolu s babičkou venovať ručným prácam. Deti ich za to môžu naučiť niečo nové s počítačom či mobilom. Okrem toho zbavíte rodičov samoty, ktorú ľudia na dôchodku často pociťujú. Prázdniny u starkých patrili k našim najobľúbenejším.

Netradičná dovolenka

Obyčajná dovolenka na pláži pri mori je síce super, ale deti prestane baviť stavanie pieskových hradov už na tretí deň. Skúste pre zmenu niečo dobrodružnejšie. Čo takto ísť na stanovačku alebo turistiku? Deti budú z prírody nadšené a večer zdravo unavené pokojne zaspia. Navyše v škole budú môcť spolužiakom rozprávať o tom, čo všetko prázdninyvideli, počuli a zažili.

Slovensko je krajinou s veľkým počtom zaujímavých hradov a zámkov, ktoré ponúkajú pestrý program. Máme tiež rôzne prírodné kúpaliská aj aquaparky s tobogánmi. Ak by bolo príliš teplo, stále sú tu miesta, kde sú neraz aj v lete teploty okolo nuly. Nádherné siene našich jaskýň určite stoja za to, aby ste ich s deťmi navštívili. Že je toho na jednu dovolenku príliš veľa? Sú tu predsa víkendy, ktoré konečne nemusíme tráviť nad domácimi úlohami.

Riešenie na doma

prázdninyAk by nakoniec napriek všetkému museli deti niekoľko dní stráviť samé doma, nie je to žiadna tragédia. Existujú rôzne kreatívne činnosti, ktorým by sa mohli venovať, napríklad modelovať, pliesť náramky z gumičiek, kresliť či vyfarbovať. Babička ich tiež určite niečo zaujímavé naučila. Ak by sa im už minuli nápady, môžu si zahrať spoločenské hry alebo si niečo pekné poskladať. Maľovanie na tvár a domáci karneval môže byť pre nich tiež zábava.

Keď prídete domov, deti sa určite radi pochvália s tým, čo sa im podarilo vytvoriť. Nezabudnite však, že ak sa ich bojíte pustiť samé von a nemáte záhradu, celý deň strávili vo vnútri. Veľmi ich potešíte, keď sa pôjdete všetci spolu aspoň na chvíľku vyblázniť von.

Želáme vám príjemné prázdniny a veľa krásnych zážitkov. Váš ŠEVT pre Rodinu 

 

 

Komentáre (0)

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*