Poďakovanie obchodným partnerom

5. novembra 2018

Poďakovanie obchodným partnerom
5. novembra 2018 Veronika Heckova

Pred nami je niekoľko posledných týždňov tohto roka.

Je to obdobie, počas ktorého sa snažíte vybrať ten najvhodnejší darček, ktorý urobí radosť vašim blízkym pod vianočným stromčekom, ktorý poteší, pobaví a vyčarí úsmev na tvári obdarovaného. Nemali by ste ale zabúdať ani na tých, ktorí sú najdôležitejší pre každú firmu či organizáciu (okrem kolegov a zamestnancov, samozrejme) – na vašich obchodných partnerov.

Keď sa chcete poďakovať, urobiť dojem alebo sa len pripomenúť svojim obchodným partnerom či VIP klientom, inšpirujte sa a vyberte niečo pekné u nás. Ponúkame niekoľko tipov.

Prekvapte niečím netradičným či nečakaným

Čo tak napríklad darovať knihu? Ale nie len takú obyčajnú. Podareným tipom pre pánov je

falošná „retro“ kniha s kvalitnou ploskačkou z nehrdzavejúcej ocele. Skvele zapadne do knižnice a keď bude treba, nenápadne poskytne prvú pomoc.

Zápisník plný optimizmu zas rozjasní deň prevažne dámam. Je neobyčajný nielen svojou grafickou  úpravou, ale aj vyše 100 najkrajšími citátmi. Naladia vás v ňom pozitívne myšlienky od svetoznámych osobností ako Albert Einstein, F. M. Dostojevskij, Leonardo da Vinci, Victor Hugo, Konfucius či Abraham Lincoln, nechýbajú ani citáty Slovákov špeciálne pre tento zápisník: Adela Vinczeová, Vlado Voštinár, Táňa Keleová-Vasilková, ale aj Michal Viewegh alebo Adriana Sklenaříková.

Darujte kvety, kvety na papieri. Krásne a štýlové darčekové sady s kvetinovými či ovocnými vzormi s priloženým perom či kvetinový blok sú ideálnou voľbou, ak hľadáte ku kvalitnej čokoláde či dobrému vínku ešte milú malú drobnosť.

Štýlový módny doplnok

Za pozornosť určite stoja i darčeky, ktoré neodmysliteľne patria do každodenného života tých, ktorí sa pohybujú v obchodnej sfére. Organizéry a portfóliá u nás nájdete v zastúpení luxusnej značky Filofax, ktorá má svoju dlhoročnú tradíciu a v priebehu 80. rokov sa stala dizajnovou ikonou. Produkty tejto značky sú jedinečné nielen svojou variabilnosťou a eleganciou, ale aj precíznym vypracovaním. Rozmanité materiály, farby, vyhotovenia a formáty, to všetko sú atribúty, vďaka ktorým sa organizéry, portfóliá, puzdrá a ďalšie produkty Filofax stávajú nenahraditeľnými módnymi doplnkami vhodnými nielen na obchodné cesty, ale na každú príležitosť.

Osobnejší, podľa záľub a možno aj trochu uletený

Aj z vašich obchodných partnerov sa časom môžu stať vaši známi, či dokonca priatelia, s ktorými máte spoločné zážitky, zúčastnili ste sa na rôznych spoločných podujatiach, výstavách či večierkoch. Možno vás dokonca spájajú spoločné záľuby a strávili ste spolu určitý čas, napríklad na golfových turnajoch či najrôznejších firemných hrách a stihli ste sa pritom nielen porozprávať, zabaviť, ale aj bližšie spoznať. V tom prípade bude veľmi milé, ak siahnete po darčeku, ktorý môže byť príjemnou spomienkou na spoločne strávené chvíle, napríklad v podobe zarámovanej fotografie zo spoločnej akcie či fotokalendára s výstižnými komentármi.

Alebo ak viete, že dáma vo voľných chvíľach rada kreslí, potešíte ju relaxačnou maľovankou či súpravou pomôcok na kreslenie. Ak obľubuje predmety s tradíciou, vyberte jej z našej širokej ponuky darček s dekorom ľudových motívov.

Ak sa naozaj dobre poznáte, môžete si skúsiť aj zavtipkovať a darovať niečo uletené, čo má pre vás vzájomnú symboliku.  Tu však treba byť opatrný, aby ste namiesto pobavenia niekoho neurazili, ak si to dotyčný zle vysvetlí…

Nikdy nestarnúca klasika

Pokiaľ nepoznáte záľuby ani vkus vašich obchodných partnerov, stavte na rokmi overenú klasiku a vyberte niečo univerzálne a zároveň praktické. Kvalitné pero (u nás zastúpené renomovanými značkami Diplomat, Parker, Online, Pelikan) v darčekovej krabičke alebo koženom puzdre či diár na nasledujúci rok nie sú vôbec na zahodenie. Alebo môžete zvoliť niektorú zo sád, napríklad pero so zápisníkom, plniace a guľôčkové pero, pero a mechanickú ceruzku, prípadne si nakombinujte zo širokého výberu produktov vlastnú súpravu.

Úprimnosť nad povinnosť

Tak čo, našli ste ten pravý darček? Teraz ho stačí už len pekne zabaliť, pripojiť osobné venovanie a môžete si dohodnúť stretnutie. A majte na pamäti, že aj keď sa svojou voľbou netrafíte celkom do štýlu osoby, ktorú chcete obdarovať, dôležitý je váš úprimný úmysel prejaviť vďaku a urobiť druhej strane radosť.

A aj keď už je vzájomné obdarovávanie sa obchodných partnerov na konci roka akousi „povinnou jazdou“, nerobte to preto, lebo musíte, lebo sa to patrí, ale preto, že si osobu na druhej strane naozaj vážite a máte dôvod jej byť vďační.

Komentáre (0)

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*