Pod vianočným stromčekom…

20. decembra 2017

Pod vianočným stromčekom…
20. decembra 2017 Veronika Heckova

Cink-cink, cink-cink. Drobučký zvonček tíško oznamuje, že Ježiško si už svoju úlohu splnil a svojím cinkaním zvoláva všetkých členov rodiny k vianočnému stromčeku. Rozletia sa dvere a deti plné radosti a očakávania vbehnú do izby. Pred nimi sa majestátne týči krásne vyzdobená svetielkujúca jedlička a všade okolo nej sú porozkladané darčeky. Veľké aj malé, hranaté aj okrúhle, farebné aj celkom jednoducho zabalené. Pre každého niečo. Deti už horia nedočkavosťou, kedy sa budú môcť pustiť do rozbaľovania a konečne odhalia tajomstvá ukryté v baliacom papieri.

„Toto je pre tatinkaaa… Toto je pre maminkuuu… A tento ružový je pre sestričku.“, číta jedno z detí mená, ktoré sú napísané na malých kartičkách na darčekoch, vyberá ďalšie a rozdeľuje ich medzi ostatných členov rodiny. Ockovi podáva dve navlas rovnaké darčekové tašky, v ktorých sa už tradične schováva pyžamo, papuče a niekoľko párov ponožiek. Potom vytiahne spod stromčeka ligotavú škatuľku previazanú veľkou mašľou a podáva ju maminke. Tá ju otvorí, zašuští hodvábnym papierom, v ktorom je starostlivo zabalená krásna porcelánová čajová súprava, a usmeje sa. Prečítala si totiž prianie, ktoré bolo priložené k darčeku: „Vychutnávaj si svoje chvíle pohody plnými dúškami“. Sevt Vianoce (2)

Na všetkých sa zatiaľ z obrovskej tašky veselo usmieva veľký plyšový medveď. „Ten je určite môj!“, s veľkým nadšením sa ozve malá slečna, ktorá netrpezlivo čaká na svoj vianočný prídel. Medzitým jej braček priniesol spod stromčeka ďalšie ružové prekvapenie. Z tašky vytiahne zásuvku a pevne objíme bábiku, ktorá v nej spinká pod kvetinkovou prikrývkou.

Svoje darčeky si chlapec kladie na kôpku a ďalej podáva balíčky sestre a rodičom. Pred maminku postaví balíček z celofánu s jej obľúbenou kozmetikou a zaujímavú ozdobnú škatuľku s uškom, v ktorej je schovaná ručne maľovaná hodvábna šatka. Kým ocko rozbaľuje hrubú encyklopédiu, malé dievčatko sa raduje z domčeka pre bábiky.

No a konečne prišiel rad aj na chlapca: „Wow, presne toto som chcel“, teší sa zo stavebnice. Jednu už síce doma má, ale stavebníc predsa nikdy nie je dosť. Pesničkové CD-čka, rozprávkové knižky, oblečenie s obľúbenými hrdinami z rozprávok… Deti trhajú baliace papiere, ktoré lietajú na všetky strany. A takto to pokračuje ešte dlhú chvíľu…

Ježiško si dal tento rok naozaj záležať. Každému splnil jeho tajné priania – mamičke daroval niečo na skrášlenie a relax, ockovi doprial domácu pohodu a deťom množstvo vytúžených hračiek. Aj pri balení darčekov myslel naozaj na každý detail. Darčekové tašky vyberal v obľúbených farbách detí i dospelých. Stužky a mašle krásne ladili s papierom a na každom darčeku bola štipčekom pripnutá menovka.

Už je večer. Všetci sú pri svietiacom stromčeku a kým v pozadí znie pieseň z rozprávky o troch Popoluškiných orieškoch, každý si užíva vianočnú chvíľku po svojom. Deti sa hrajú s novými hračkami, ocko si pochutnáva na vianočnom pečive a mamička hľadí na kopu tašiek a potrhaných papierov. A kto to všetko uprace? No predsa Ježiško.

Komentáre (0)

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*