Kým nás všetkých neprekvapila pandémia a s ňou súvisiace problémy, nad niektorými celkom bežnými záležitosťami sme sa ani nezamýšľali, pretože na to nebol dôvod.

Premýšľali ste niekedy napríklad pri preberaní zásielky na pošte či pri podpise platobného príkazu v banke nad tým, koľko ľudí pred vami už držalo v rukách pero, ktoré sa chystáte použiť aj vy? Dnes sa však isto na to pero, ktoré čaká pri okienku alebo vám ho podáva kuriér, pozeráte celkom inou optikou...

Ak sa chcete vyhnúť nákaze spôsobenej zdieľaním písacích potrieb, najbezpečnejším riešením pre vás je, samozrejme, nosiť si svoje vlastné. O tom niet pochýb. Alebo sa pri využívaní spoločných pier na úradoch a v inštitúciách chrániť rukavicami. Nič príjemné, ale pre ochranu zdravia momentálne veľmi dôležité. Riešením pre verejné miesta, kde je toto zdieľanie nevyhnutné, by mohlo byť špeciálne antibakteriálne pero, ktoré vyvinul japonský výrobca písacích potrieb Pentel a ktoré by sme vám radi bližšie predstavili.

Pentel Antibacterial+

Sevt_obrazok2

 

Na prvý pohľad sa ničím nelíši od iných bežne dostupných guľôčkových pier, jeho tajomstvo je však ukryté v špeciálnom zložení antibakteriálneho materiálu, z ktorého je vyrobené samotné telo pera i jeho vrchnák. Ide o plast, ktorý obsahuje ióny striebra s antibakteriálnymi, biocídnymi vlastnosťami, ktoré zabraňujú šíreniu vírusu na povrchu pera. Počet vírusových baktérií vďaka tomu významne klesá. Týmto spôsobom je možné výrazne znížiť kontamináciu povrchu pera a s tým spojené riziko infekcie pri jeho používaní a prenášaní medzi viacerými používateľmi. Je preto ideálnym pomocníkom na všetkých verejných miestach, kde je nutné čokoľvek vypísať či podpísať, ako sú:

  • úrady a verejné inštitúcie
  • nemocnice a zdravotnícke zariadenia
  • banky, pošty, poisťovne
  • školy
  • kuriérske a doručovateľské spoločnosti
  • hotely a recepcie, ale aj bežné kancelárie

Jednoducho povedané, toto pero je bezpečnejším riešením pre všetky miesta a pracoviská, kde pokope pôsobí viac ľudí, ktorí medzi sebou spolupracujú či prichádzajú do priameho kontaktu so zákazníkmi, a teda to isté pero môže vziať do ruky viacero ľudí.

Kým bežné perá na verejných miestach je potrebné dezinfikovať, pero Pentel Antibacterial+ nepotrebuje žiadnu špeciálnu údržbu ani starostlivosť a svoje antibakteriálne vlastnosti si zachováva počas celej svojej životnosti. Vďaka tomu používateľom zároveň šetrí nemalé finančné prostriedky, ktoré sa míňajú na pravidelnú dezinfekciu.

Pero prešlo dokonca certifikáciou podľa normy ISO22196 (meranie antibakteriálnej aktivity na plastoch a iných povrchoch).

Originálna náplň je modrá. Hrot s hrúbkou 0,7 mm vytvára pri písaní jemnú stopu so šírkou cca 0,35 mm. Guľôčka v pere je z karbidu volfrámu a zaisťuje stabilný hrot na písanie, ktorý zostane na svojom mieste bez ohľadu na frekvenciu a intenzitu používania.