Párty, na ktorú nikto nezabudne

3. marca 2016

Párty, na ktorú nikto nezabudne
3. marca 2016 ŠEVT a.s.

Blížia sa vaše narodeniny a vy ich chcete osláviť v kruhu najbližších, ale zároveň sa blysnúť ako skvelá hostiteľka? Máte za úlohu zorganizovať detskú párty alebo pracovný večierok a šéf očakáva niečo špeciálne? Ponúkame vám pár tipov, ako na to.

Zvoľte si párty tému

Tematická párty urobí každú oslavu zábavnejšou, bez rozdielu, či ju pripravujete pre deti, kamarátov alebo kolegov. Vymyslite niečo originálne a zažite množstvo zábavy! Tém je skutočne neúrekom – od klasických, ako sú pyžamové alebo karnevalové párty, až po tie najoriginálnejšie.

Čo keby bola téma napríklad ,,modrá”? Nemusí to skončiť iba pri oblečení, skvelým a chutným doplnkom môže byť napríklad aj modrá torta. Prispôsobte aj prestieranie, a máte vyhraté. Na vznešenejšiu oslavu alebo svadbu môže byť témou napríklad ,,Hollywood”. Keď na miesto konania pridáte červený koberec a objednáte fotografa, vaša párty zažiari. Nezabudnite však tému uviesť na pozvánkach a taktiež na to každého hosťa ešte raz upozornite, aby ste predišli trápnym situáciám.

Výzdobu vám pomôžu doladiť balóny, papierové ozdoby, slamky na pitie alebo lampióny. Toto sú presne tie milé ,,nepotrebné” drobnosti, ktoré pomáhajú dotvoriť atmosféru.

Večierok pre gurmánov

Skúste staviť na zaujímavé jedlo, ktoré môže dopĺňať tému. Čo keby bolo všetko občerstvenie z talianskej kuchyne? Alebo práve z tej našej, slovenskej? V dnešnej dobe je veľmi moderné zdravé stravovanie, a chcete svojich hostí ušetriť od zbytočných kalórií, skúste pripraviť zdravé občerstvenie. Veľa cukrární ponúka aj zdravé koláčiky a torty. Okrem toho treba myslieť aj na špecifických hostí, ako sú vegetariáni alebo abstinenti. Určite sa potešia, keď im ponúknete vhodnú alternatívu, a preto by sa v ponuke mali vždy vyskytnúť aj bezmäsité jedlá a pri nápojovom bare aj koktaily bez alkoholu.

Pekne zabalené darčeky – jednoducho a rýchlo.

Stolovanie

Ak ste pri príprave vašej párty oslovili nejakú cateringovú spoločnosť, úpravou stolovania sa zaoberať nemusíte. Svoje čaro majú aj párty v prírode alebo doma na záhrade, prípadne priamo v dome. Pri väčšej skupinke ľudí a pri deťoch vám odporúčame jednorazový riad, vďaka ktorému sa vyhnete nielen poškodeniu vzácnych porcelánových tanierov, ale aj dlhému upratovaniu. Jednorazový riad stačí jednoducho vyhodíte. Navyše, v ponuke nájdete nielen nudné biele poháre a taniere, ale aj farebné, ktoré môžete zladiť s výzdobou.

Nezabudnite na ozdobné servítky, ktoré môžete zaujímavo poskladať, alebo na balóniky na výzdobu.

Program

o12500l pártyAk máte veľký rozpočet, môžete zavolať profesionálnu hudobnú skupinu. Dôležité však je, aby ste zvolili vhodnú hudbu. Vždy by mala súvisieť s témou. Ak je vaša téma napríklad ,,disco”, viete, čo máte hľadať. Nikdy sa pri výbere hudby nespoliehajte iba na svoj vkus, oslovte nejakých známych, nech vám poradia. Skvelým programom môže byť aj tombola alebo ,,mačka vo vreci”. Ceny pritom nemusia byť vôbec drahé. Drobnosti do tomboly, ktoré potešia aj pobavia, nájdete aj u nás – napríklad milé trávové hlavy, perá, prívesky a mnoho ďalších.

Narodeninový darček môže byť aj maličkosť.

Najlepší hostiteľ

Pre hostí by ste mali mať v zálohe cestovné poriadky a čísla taxislužieb. Ak robíte väčšiu oslavu, skúste si zabezpečiť jedného alebo dvoch šoférov, napríklad susedov.

Ďalšou milou pozornosťou je napríklad malý darčekový balíček pre hostí zhodujúci sa s témou párty.

Viac inšpirácií nielen o organizovaní skvelých osláv nájdete na stránke ŠEVT-u.

Komentáre (0)

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*