Nezabudnuteľný piknik

28. apríla 2016

Nezabudnuteľný piknik
28. apríla 2016 ŠEVT a.s.

Prvé jarné dni máme za sebou a pomaly sa blíži prichádza leto. Prečo toto obdobie nevyužiť na deň v prírode? Samozrejme, že od vás hneď nechceme, aby ste liezli po horách, príroda sa ešte len zobúdza a ani vy sa na to pravdepodobne necítite. Skúste radšej piknik.

Kde usporiadať piknik?

To je predsa jednoduché. Určite sa vo vašom okolí nájde lúka alebo park, kde môžete stráviť príjemné popoludnie s priateľmi pri občerstvení a možno si aj trochu zašportovať.

piknik

Zoberte si so sebou deku, košík s jedlom a dobrú náladu. Výborným riešením na piknik v prírode sú obedáre, rôzne dózy, termosky alebo fľaše.

Ak sa vám predsa len nechce vychádzať z domu alebo sa bojíte náhlych „aprílových“ zmien počasia, urobte si piknik na záhrade. Vyzdobte záhradný stôl veselými farebnými doplnkami, použite plastový alebo papierový riad, na trávnik dajte deky a ide sa na to.

A čo občerstvenie?

V nedeľu môžete zorganizovať napríklad ,,brunch” (skratka, ktorá vznikla spojením z anglických slov ,,breakfast” – raňajky a ,,lunch” – obed). Už samotný názov napovedá, že sú to vlastne neskoré raňajky, takže si môžete aj prispať. Typickým jedlom sú vajíčka, slaninka, palacinky, pečivo, ovocie…

Neskoré sobotné popoludnie si urobte napríklad piknik s ľahkou večerou, ktorý zavŕšite povedzme fľašou kvalitného vína.

Ak sa chystáte do prírody, lepšie je zabaliť si jednoduché jedlá, ako sú napríklad sendviče alebo bagety.

Zabavte sa…

piknik

Jarnými aktivitami môžu byť pre vás napríklad frisbee či futbal, hlavne ak sú s vami deti. Malé princezné si môžu so sebou zobrať bábiky alebo si zaskáču cez gumu. Určite si to trochu pamätáte aj vy, pravidlá si môžete overiť na internete. Tak smelo do toho!

Nebojte sa toho, ani keď už ste dávno prekročili brány školy. Nielenže je to zábava, dáte zabrať aj kilám, ktoré sa na vás cez zimu nalepili. Pre tých pohodlnejších tu máme stolné alebo kartové hry. Veď zamyslite sa: kedy ste naposledy hrali Človeče, nehnevaj sa?

Dospelí (najmä muži), ocenia pri dobrom nápoji a chutnom mäsku poker alebo šach, prípadne inú kartovú hru.

Pri večernom pikniku si zahrajte na gitare alebo zaspievajte, vypustite lampióny šťastia, oprášte staré spomienky s priateľmi… Treba si predsa aj oddýchnuť a nič vám nepomôže „vypnúť“ lepšie, ako pekne strávený deň.

Ak vás naše nápady zaujali, neváhajte a navštívte náš web ŠEVT pre Rodinu, kde nájdete množstvo produktov, vďaka ktorým zažijete nezabudnuteľný piknik.

Komentáre (0)

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*