Nech drobci nezabudnú cudzí jazyk ani cez prázdniny

18. júla 2016

Nech drobci nezabudnú cudzí jazyk ani cez prázdniny
18. júla 2016 ŠEVT a.s.

Prázdniny sú v plnom prúde a naši potomkovia už dávno stratili záujem o učenie. Oddych od školských povinností nie je na škodu, ale niektoré veci by predsa len nemali zabudnúť, napríklad cudzí jazyk

cudzí jazykNa deti sú kladené čoraz väčšie nároky, angličtina už bežne funguje od škôlky a nemčina sa k nej pridáva tiež, že je znalosť cudzieho jazyka dobrá pre jazyka budúcnosť detí a ich pracovné uplatnenie, o tom nikto nepochybuje. Hlavne pre drobcov, ktorí s cudzím jazykom ešte len začínajú, môžu prázdniny predstavovať problém, veľa vecí totiž rýchlo pozabúdajú. Preto by mu mali venovať pozornosť aj počas letných mesiacov. Ako na to?

Precvičujte cudzí jazyk aj doma

Vynikajúcou pomôckou nielen na precvičovanie cudzích jazykov sú produkty CREO.

Čo sú CREO produkty?

CREO produkty fungujú na princípe NAPÍŠ – SKONTROLUJ – ZMAŽ – OPRAV.

Princíp CREO listov je v stierateľných papieroch, ktoré umožňujú ich opakované použitie. Sú nielen eco-friendly (teda ekologicky priateľské), ale v konečnom dôsledku predstavujú najmä lacnejšie riešenie, pretože nemusíte stále míňať peniaze na nové a nové bloky, zošity či kartičky. Jednotlivé strany sú popisovateľné všetkými nepermanentnými popisovačmi a napísaný text je stierateľný mini stierkami, stierkami, popisovačmi so stierkami alebo vlhčenými utierkami.

Pomocou CREO cvičebníc anglického jazyka tak môžete precvičovať s deťmi cudzí jazyk bez problémov. Cvičebnice zrušiť podčiarknutie umožňujú opakované memorovanie až do zapamätania správnosti precvičovaných tém. Sú skvelou pomôckou na precvičovanie vetných spojení, gramatiky, ale aj nových výrazov, a tak sa vaše dieťa môže naučiť aj niečo nové. Súčasťou je CD s nahovoreným obsahom cvičebnice a súprava popisovačov so stierkou.
Ak by ste niečo z angličtiny zabudli aj vy, vyskúšajte šikovné tabuľky so znázornenou gramatikou, tie pomôžu vám aj vášmu drobcovi. 🙂

Nezabúdajte však, že deti majú prázdniny. Do ničoho ich nenúťte a radšej vyskúšajte školu hrou.

A čo tínedžeri?

Tých ťažko prehovoríte na školu hrou. Nášim tipom na precvičovanie angličtiny či nemčiny sú seriály a filmy. Ak ich angličtina/nemčina pokrivkáva, môžu pozerať aj seriály/filmy s titulkami v slovenčine, i keď lepšou alternatívou sú titulky v cudzom jazyku. Nenásilnou formou sa tak učia nielen skladbu viet, ale ľahšie si osvoja aj prízvuk.

Tak hor sa do toho! 🙂 Prajeme vám príjemné vzdelávanie.

Viac informácií nielen o produktoch CREO nájdete v našom internetovom obchode ŠEVT pre Rodinu.

Komentáre (0)

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*