Náramky z gumičiek – zábava pre celú rodinu

11. mája 2016

Náramky z gumičiek – zábava pre celú rodinu
11. mája 2016 ŠEVT a.s.

Fenomén menom Rainbow Loom (u nás gumičkovanie) ovládol svet. Pozrite sa s nami, ako vznikol a ako si vytvoriť náramky z gumičiek a iné nápadité farebné ozdoby.

Najprv vznikli náramky z gumičiek…

náramky z gumičiek

Rainbow Loom, teda gumičkovanie, vynašiel v roku 2011 inžinier menom Cheong Choon Ng v Michigane. Nápad, ktorý mu zarobil milióny, mu vnukli jeho dcéry, keď ich pozoroval, ako si pletú farebné náramky z gumičiek. Chcel im ukázať, ako na to, ale najskôr mu to nešlo. Nakoniec vymyslel zábavnú hru nielen pre svoje dcéry, ale aj pre deti v susedstve, a po čase sa tento trend rozšíril medzi deti a mládež po celom svete. Gumičkujú dokonca aj celebrity, pridajte sa aj vy a užite si nekončiacu zábavu.

Odpútajte deti od počítača

Deti dnes svoj voľný čas venujú predovšetkým technológiám, či už je to telefón, tablet, alebo počítač. Skúste ich inšpirovať a zahrať sa s nimi. Sme si istí, že čoskoro sa budú tešiť na čas strávený s vami pri tvorení zaujímavých výrobkov z gumičiek.

Okrem toho, že gumičkovanie je pred deti ohromnou zábavou, súčasne trénujú aj motorické schopnosti, koncentráciu a kreativitu.

Na trhu je aj množstvo kníh s podrobnými návodmi, vďaka ktorým prídu gumičkovaniu na chuť aj tí menej šikovní. Stačí len prelistovať, vyskúšať a náramky z gumičiek sú hotové.

Z gumičiek si môžete vytvoriť nielen náramky, ale aj rôzne gumené zvieratká či ozdôbky, roztomilé puzdra na telefón, remienok na hodinky, sponky do vlasov, prstienky či loptičky a pod.

Na internete nájdete množstvo návodov. Inšpiráciu určite nájdete aj na konci článku, v priloženom videu sa dozviete, ako urobiť z gumičiek roztomilé korytnačky, pre začiatočníkov máme aj návod na výrobu jednoduchého náramku.

Niečo pre začiatočníkov

Gumičkovanie je síce jednoduché, ale na začiatok je lepšie začať iba jednoduchými náramkami. Každé balenie obsahuje návod, vďaka ktorému bude upliesť náramok z gumičiek pre vás čoskoro hračkou. Gumičkovať môžete pomocou krosienka, na ktoré sa gumičky naťahujú háčikom. Na jednoduchšie náramky vám dokonca stačí len háčik či šikovné prsty.

Ručné práce – vytvorte si svoju príšerku domácu

náramky z gumičiek

 Náramky z gumičiek môžu byť aj milý darček…

Čo poteší rodinných príslušníkov viac, ako vlastnoručne vyrobený darček od vnučky či synovca? Navrhnite deťom, aby na najbližší sviatok svojich blízkych obdarovali náramkom či iným výrobkom. Nielen, že potešia, ale zároveň sa môžu aj pochváliť svojou zručnosťou a šikovnosťou. 

Vaše deti môžu svojimi výtvormi obdarovať aj kamarátov alebo si spoločne s nimi vyrobiť náramky priateľstva.

Nezabúdajte na opatrnosť!

Aj pri tejto hre môže dôjsť k úrazu. Gumičkovanie je hra určená predovšetkým pre deti od 7 rokov, u mladších detí hrozí riziko prehltnutia či iného ublíženia. Pri správnom použití však žiadne riziko nehrozí, a preto, hor sa do gumičkovania.

Prajeme vám veľa šťastia pri tvorení.

Všetky produkty na náramky z gumičiek nájdete v našej stránke ŠEVT pre Rodinu.

Komentáre (0)

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*