Naplňte si balóny vyrobenými konfetami

25. júla 2018

Naplňte si balóny vyrobenými konfetami
25. júla 2018 Veronika Heckova

Kúpiť alebo vyrobiť? V prípade konfiet je odpoveď jednoduchá.

Ak vám nezáleží na farbe ani tvare, kúpte si ich. Keď však hľadáte špecifický odtieň alebo máte inú originálnu predstavu, pustite sa do ich výroby.

Konfety všetci veľmi dobre poznáte z detských karnevalov – tie malé papierové krúžky, ktoré ste mali všade vo vlasoch a bola ich plná dlážka. Aj dnes patria medzi obľúbené dekorácie, ktoré nechýbajú na oslavách, svadbách či detských párty.

Výroba konfiet je jednoduchá a dajú sa vystrihovať z rôznych materiálov. Zaujímavou zmenou sú konfety v balónoch, ktoré vďaka fyzike priľnú na steny balóna a vytvoria originálnu dekoráciu.dav

Ako si vyrobiť konfety?

Na výrobu budete potrebovať: rôzne dierovače, tenké farebné papiere, hodvábny papier, hliníkovú fóliu, nožnice, balóny a špagátik.

V našom projekte sme použili jeden klasický kancelársky dierovač, ale aj dekoratívny dierovač v tvare srdca. Čo sa týka balónov, vyberajte také, ktoré sú po nafúknutí priehľadné alebo aspoň presvitajú.

TIP: Balóny s konfetami budú ešte pôsobivejšie, ak ich nafúknete héliom a namiesto obyčajného špagátika použijete dekoratívnu stužku.

Obyčajné guľaté konfety

Úplne najjednoduchším tvarom, sú guľaté konfety. Na ich výrobu vám postačí obyčajný kancelársky dierovač. Kvalitnejšie dierovače dokážu vyrezať aj niekoľko vrstiev papiera naraz, a tak ich budete mať za pár minút plno.

Konfety z hodvábneho papiera alebo medenej fólie

Okrem farebného papiera sa dajú konfety vyrábať aj z iných druhov papiera alebo dokonca z medených fólií. Z papierov je ideálny hodvábny. Konfety z neho  budú pôsobiť veľmi jemne a slávnostne.

V prípade medenej fólie použite kvalitný vyrezávač, ktorý ju dokáže preseknúť. Medené srdiečka sa okrem toho výborne hodia na svadobné stoly alebo ako dekorácia na svadobné oznámenia.

Ako naplniť balón konfetami?

Ak vás desí predstava konfiet rozsypaných po celej podlahe, môžete ich schovať do balónov. Ako na to? Pripravte si priehľadný balón, ktorý navlečte na lievik. Cez otvor v lieviku naplňte balón konfetami a potom ho nafúkajte.

Najlepšie sa vám bude pracovať s konfetami, ktoré si vyrobíte z hodvábneho papiera. Sú mimoriadne ľahké a rýchlo sa prichytia na vnútro balóna. Efekt je zaručený.

Produkty z fotopostupu nakúpite v predajniach Ševt papiernictvo alebo v našom eshope.

Komentáre (0)

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*