Nápady na darček pre kamarátku

13. októbra 2016

Nápady na darček pre kamarátku
13. októbra 2016 Veronika Heckova

Zatiaľ čo s kupovaním darčekov pre členov rodiny nemáme až taký problém (predsa len ich dlhé roky poznáme, príp. sa vieme opýtať ostatných rodinných príslušníkov, čo potrebujú), s kamarátkami máme vzťahy iné, špecifické. Aj keď môže ísť o dlhoročné priateľstvá alebo najlepšie kamarátky, práve tento faktor situáciu ovplyvňuje najviac a spôsobuje, že výber darčeka môžeme zbytočne prekombinovať.

Na základe typológie vám prinášame niekoľko nápadov, ako kreatívne obdariť kamarátky, aby sa z darčekov nielen tešili, ale ich aj aktívne využívali.

Biznis typ

Takáto žena je praktická, pripravená na všetko. Popri starostlivosti o deti by nerada poľavila z nárokov na vybudovanie vlastnej kariéry a jej hlavným heslom je optimalizácia – hlavne každodenného života. Máme pre vás niekoľko vecičiek, ktoré by ju mohli potešiť a uľahčiť jej každodenné zhony, ba dokonca zvýšiť jej výkonnosť. Určite potrebuje byť za každých okolností zastihnuteľná. Vybavovať telefonáty z práce, od detí a od vás jej zabezpečí prenosná batéria – power bank. Ak k jej práci patrí cestovanie, na služobných cestách určite ocení prenosnú šperkovnicu. Skúste si pri najbližšom stretnutí všimnúť, do akých farebných tónov má ladenú kabelku či kozmetickú taštičku, a podarujte jej vizitkár v podobných farbách.

Rovnako môžete dokombinovať peňaženku, spomínanú kozmetickú taštičku či peknú nákupnú tašku. Blíži sa nový rok? Určite sa jej bude hodiť elegantný notes alebo plánovací diár. Pridajte k nemu vkusné pero a radosť je garantovaná!

Dobrodružný typsevt_kamaratky

Ak máte kamarátku, ktorá vo voľnom čase rada cestuje, víkendy trávi v horách na túre, cez týždeň športuje a počas zvyšku voľného času plánuje cestu okolo sveta, tieto drobnosti jej obľúbené činnosti uľahčia a spríjemnia. Pri športovaní a počúvaní hudby určite ocení špeciálne tvarované slúchadlá – vďaka svojmu anatomickému tvaru garantujú bezstarostný pohyb. Po výkone alebo na túrach sa zíde termoska, kde čaj alebo iné nápoje vydržia dlho teplé, resp. chladené. Z dôvodu nevyspytateľnosti počasia na horách nie je nikdy zlé mať pri sebe pohotovostný pršiplášť.

Ak kamarátka preferuje dovolenky pri mori, vodotesné puzdro na mobil je praktické nielen pri cielenom fotení v mori, ale aj preventívne – v momentoch, keď si na pláži človek zdriemne a nevšimne si blížiacu sa vlnu… Často zo svojich výletov prináša kvantá fotiek? Skúste jej podarovať špeciálne objektívy na mobilný telefón – jej fotografie naberú novú dimenziu. Nezabudnite ani na teleskopický držiak na mobil – tzv. selfie tyč (ak už náhodou jednu nevlastní).

Kreatívny typ

Máte kamarátku, ktorá je umelecky orientovaná a zo všetkého najviac prihliada na estetickú stránku? Zaujímavé slúchadlá do uší v tvare sovy či jahodových srdiečok sú presne tie maličké detaily, ktoré jej môžu spríjemniť každodennú rutinu. Má prehľad v módnych novinkách? Manikúru si môže obzvláštniť samolepiacimi 3D nálepkami na nechty. Krásne zrkadielko či manikúrová súprava budú užitočné v prípade ,,beauty” pohotovosti. Šperky alebo mejkap si môže zorganizovať vo viacposchodovej šperkovnici. K darčeku nezabudnite priložiť kreatívnu kartičku či pozdrav, kde jej napíšete niekoľko riadkov pre potešenie.

Ako darček pre kamarátku zabaliť? Skúste techniku tvorivých krabičiek.

Svojej kamarátke ste vybrali viacero drobností a teraz nastal čas na ich zabalenie. Kartónová krabička nielenže vyzerá luxusnejšie ako baliaci papier, po darčekovom využití môže plniť ďalšiu funkciu – ako odkladací priestor na rôzne dámske drobnosti, mejkap či šperky. Už sama o sebe je tiež dekoráciou interiéru. Vybrať si môžete z množstva tvarov, vzorov a veľkostí. Pre extra efekt môžete takisto použiť kovové dózy. Krabičku vysteľte hodvábnym papierom, naukladajte do nej darčeky (môžete pridať aj čosi sladké) a je to.

Dúfame, že tento typ balenia a darčekov vám bude pri najbližšej príležitosti inšpiráciou…

Ak vás zaujali spomenuté produkty v článku, zoženiete ich v predajniach Ševt papiernictvo alebo v eshope www.sevtprerodinu.sk .

Komentáre (0)

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*