sevt-misha-zosity

Keby som to mala povedať trochu prehnane, tak od strednej školy mám k ruke prirastený foťák. Mám desaťtisíce rôznych záberov zo svojich ciest po svete aj po Slovensku. Nefotila som s cieľom predaja. Keď ma však počas interview papiernictvo ŠEVT oslovilo na potenciálnu spoluprácu pri navrhovaní zošitov pre školy, veľmi som sa potešila. Je to pre mňa splnený malý dizajnérsky sen. Aj keď nejde o nič veľké, pocit, že moje fotky budú zdobiť školákom zošity, ktoré nosia denne so sebou do školy, je naozaj krásny.

Zo svojich školských čias si pamätám, že zošity boli len v troch mdlých farbách a bez motívu. ŠEVT robí všetko pre to, aby už nikdy neboli fádne, a vytvára také, ktoré deťom školu spríjemnia. A aby som zo svojich fotografií vybrala také, ktoré sa školákom naozaj zapáčia, urobila som si malý prieskum. Navštívila som jednu základnú aj strednú školu a spýtala sa 150 školákov, ktoré z návrhov by si vybrali.

Pre menšie deti sme vymysleli motív fotografií zvierat, ktoré som nafotila pre bratislavskú ZOO. A tak sa moja malá misia urobiť zoologickej záhrade len tak dobrovoľne pekné fotky ich zvieratiek dostala na ďalšiu úroveň. Bratislavská ZOO pridala krátke popisy a mená jednotlivých zvierat, a tak vznikli krásne obaly na zošity, aby aj deti žijúce ďaleko od Bratislavy videli, aké zvieratá u nás v ZOO máme.

No a pre tých starších sme vybrali niečo z mojich častých návštev v USA, pridali niekoľko inšpiratívnych „coolerských“ textov a vznikli jedinečné dizajny zošitov pre starších žiakov či študentov.

Spolu so ŠEVTom veríme, že deťom aj študentom sa tieto dizajny budú páčiť.

Misha

Spomenuté produkty v článku nájdete v predajniach Ševt papiernictvo alebo na eshope www.sevtprerodinu.sk.