Máte doma malého Picassa? Ak nie, nevadí, tento nádherný obraz zvládne namaľovať naozaj každý.

10. mája 2017

Máte doma malého Picassa? Ak nie, nevadí, tento nádherný obraz zvládne namaľovať naozaj každý.
10. mája 2017 Jana Lauková

Ak máte doma šikovného kresliara, máte vyhraté. Ak nie, nezúfajte, takýto krásny obraz dokáže namaľovať aj to najmenšie dieťatko. V tomto prípade platí, že čím väčší „nemaliar“, tým krajší výsledok.

Každý z nás určite rád memoruje prvé kreslené obrázky svojich ratolestí. Prečo si teda spoločne s rodinou nevytvoriť nádhernú spomienku, ktorá môže visieť kdekoľvek v byte?

Ako sa vraví, fantázii sa medze nekladú, a to je presný podklad na tento obraz, ktorý si môžete namaľovať spolu s ostatnými členmi rodiny.

Pripravte si potreby na tvorenie:

Postup pri lepení tvarov lepiacou páskou:

  • Papierovou páskou prilepte kryciu fóliu na zem alebo na stôl, aby nedošlo k zašpineniu.
  • Pripravte si prepisovaciu lepiacu pásku. Pozor, ak ju lepíte na tvrdý papier. Je vhodné nalepiť ju najprv na látku, ktorá nepúšťa chĺpky, napríklad na bielu plachtu alebo džínsy.
  • Následne ju opatrne nalepte na papier (príliš nepritláčajte) v akýchkoľvek tvaroch – môžete zvoliť trojuholníky, štvorce či náhodné tvary. My sme použili rôzne trojuholníky a lichobežníky. Sevt Picasso2

A zábava sa môže začať…

Spolu s ostatnými členmi rodiny kreslite, ako uznáte za vhodné. Pokojne nechajte tvoriť deti a na záver môžete pridať odtlačok ruky na pamiatku. Striedajte farby, môžete pridať aj kresby fixkami, farbičkami, jednoducho čokoľvek, čo uznáte za vhodné. Výsledok bude vždy perfektný.

Posledné úpravy

Ak je všetko hotové, nechajte obrázok vyschnúť a opatrne z neho stiahnite lepiacu pásku. Dajte pozor na okraje kresby, aby sa pri odlepovaní nerozstrapkali. Po odlepení pásky uvidíte výsledné tvary, ktoré ste si zvolili. Môžete pridať aj iniciály tvorcov a dátum. Hotový výtvor môžete dať zarámovať a zavesiť na stenu alebo ho podarovať k sviatku. Sevt Picasso7

Takáto kresba sa dá realizovať aj inými spôsobmi. Ak máte doma napríklad maliarske plátno a použijete olejové alebo akrylové farby, výsledok bude tiež veľmi zaujímavý. V prípade nepriaznivého počasia práve tvorba takéhoto obrazu môže byť pre vás inšpiráciou na príjemne strávené chvíle s rodinou.

Spomenuté produkty v článku nájdete v predajniach Ševt papiernictvo alebo na eshope www.sevtprerodinu.sk

Komentáre (0)

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*