Listové spinky ako náušnice či prsteň? Prečo nie?

11. septembra 2017

Listové spinky ako náušnice či prsteň? Prečo nie?
11. septembra 2017 Jana Lauková

Skúsili ste sa niekedy pozrieť na známe veci novým pohľadom? My v ŠEVTe to robíme veľmi radi! Pohľad z iného uhla totiž otvára nové obzory, rozvíja kreativitu a pomáha prinášať stále nové farebné nápady.

Je asi prirodzené, že najčastejšie sa pri podobnom nazeraní zameriavame na nové produkty a služby. Tentoraz sme si však povedali, že vám pohľad z iného uhla predvedieme inak. Nepozrieme sa na nové veci, ale, naopak, zameriame sa na tradičné kancelárske produkty, ktoré majú jasne stanovené využitie. A POZRIEME SA NA NE NOVÝMI OČAMI. Ste zvedaví ako? Poďte sa pozrieť spolu s nami…

Spinky na prsty

Zdá sa vám spinka všedná a lacná? Nedajte sa zmiasť jej cenou, môže sa stať skutočným šperkom. Najmä ak máte radi minimalistický či výrazne umelecký štýl prsteňov. Na výrobu budete potrebovať len jednu kancelársku spinku (jej veľkosť a farbu zvoľte podľa vlastného vkusu) a guľaté kliešte.

Vonkajší koniec spinky zatočte pomocou klieští do želaného tvaru. To isté zopakujte s vnútorným koncom. Nakoniec kraje spinky ohnite tak, aby vám ovinuli prst. A prsteň je hotový! Ak máte čas a chuť sa hrať, môžete vymyslieť komplikovanejšie tvary a využiť pri nich viac spiniek alebo navliecť na hotový prsteň korálik.

Dobrá rada: Pri ohýbaní si pomôžte nejakým predmetom valcovitého tvaru (napr. rúčkou varechy či hrubým perom) a spinku okolo neho „obtočte“.

Papier na krk

Že znie náš nadpis trochu zvláštne? Nie, nebojte sa, nezavesíme vám na krk balík kancelárskeho papiera. No použijeme ho a vyrobíme si z neho náhrdelník.

Z papiera vystrihnite malý obdĺžnik a poskladajte z neho origami. My sme zvolili loďku, no zaujímavo vyzerá aj vták, kvetina či veterník. Vzhľadom na malé rozmery hotového diela voľte radšej jednoduchšie skladačky. Na internete nájdete množstvo návodov, stačí si len vybrať. Z kancelárskej spinky odstrihnite kúsok o niečo dlhší ako skladačka a na jednom konci vytvorte pomocou klieští očko. Spinku vsuňte do loďky a z vnútornej strany zaistite lepidlom. Ak hotový prívesok natriete lakom na nechty, bude chránený a získa lesklý plastový vzhľad.

Druhou možnosťou je vyrobiť si papierové koráliky. Papier nastrihajte na pásiky či trojuholníky. Pomocou tenkej tyčky (špajdle) ich zrolujte a na konci upevnite lepidlom, aby sa neotvárali. Keď vyrobíte dostatočné množstvo korálikov, navlečte ich na šnúrku. A náhrdelník je hotový! Nezabudnite na to, že z rôzne vystrihnutých pásikov môžete vyrobiť rôzne tvary korálikov. Inšpirujte sa nákresmi TU.

Washi pásky na uši

Používate washi pásky len ako lepiace pásky alebo na ozdobenie papiera? A nie je to škoda, keď existuje toľko farieb a typov? Nás inšpirovali k vytvoreniu krásnych visiacich náušníc. Ich výroba vám zaberie len chvíľku, no radosť vám budú robiť dlhú dobu. A navyše budú jedinečné a presne podľa vašich predstáv.

Najprv si na papier nakreslite výsledný tvar náušnice (v našom prípade sú to pierka). Kancelársku spinku vyrovnajte, skráťte na potrebnú dĺžku a prípadne vytvarujte do oblúka, ako sme to urobili aj my. Priložte ju na kresbu a papier z oboch strán prelepte washi páskou. Poriadne ho uhlaďte prstami a jemnými nožnicami vystrihnite. Ak chcete mať náušnice pevnejšie alebo lesklejšie, môžete ich prelakovať.

Spomenuté produkty v článku nájdete v predajniach Ševt papiernictvo alebo na eshope www.sevtprerodinu.sk.

Komentáre (0)

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*