Letné zábavky pre deti len za pár drobných…

20. mája 2019

Letné zábavky pre deti len za pár drobných…
20. mája 2019 Veronika Heckova

Keď si spomeniem na letá, keď som ja bola školáčka, vždy mám na tvári úsmev. Pred očami sa mi objaví naše sídlisko, z balkónov sa ozýva hudba a my, deti, krúžime po vonku na bicykloch, skáčeme cez gumu, hráme sa s loptou a čakáme na to, kedy sa z otvorených balkónových dverí ozve mamin hlas a prehluší tie nahlas znejúce hity 80-tych a 90-tych rokov: „Obeeeed.“ Na krátku chvíľu si urobíme prestávku, najeme sa rýchlosťou blesku a opäť sme až do večera vonku, medzi kamarátmi. Bez toho, aby sa o nás niekto bál. To boli veru časy…

Aj keď sa dnes situácia zmenila a o tie naše ratolesti máme asi väčší strach ako mali naši rodičia o nás, deti ani dnes nepotrebujú žiadne super vymoženosti na to, aby si svoje voľné chvíle či prázdninové dni vychutnali naplno, vonku a s kamarátmi. Naozaj im možno stačí rozprestrieť na trávnik pred domom deku, postaviť stan a bez mobilu či inej elektroniky si môžu naplno užiť slnečné dni na vzduchu. K skvelej zábave stačí naozaj málo…

10 tipov pre skvelú zábavu

Krieda Sevt Zabavky (1)

Krabička s kriedami je super spoločníkom pre hravé tvorenie na chodníku či na tabuli detského ihriska. A nielen to. Chcú si deti zaskákať škôlku? Zahrať sa na dopravné ihrisko? Vybudovať si pevnosť? Vo svojej fantázii a s kriedou v ruke to pôjde hravo.

Bublifuk

Vďačná hračka, ktorá poteší každé dieťa a zabaví ho na celé hodiny. Komu sa podarí vyfúknuť najväčšiu bublinu? Kto bude fúkať a kto praskať bublinky? Zahráme si bublinovú naháňačku? Možností, ako sa hrať, je veru veľa. Už len mať poruke dostatok náhradnej náplne, lebo deti si pri hre ani nestihnú uvedomiť, že bublifuk je zrazu prázdny.

Vodné balóny

Mokrý hit každého leta. Po naplnení vodou sa z nich stávajú parádne vodné bomby, s ktorými sa deti vedia poriadne vyšantiť. Stačí sa rozdeliť na tímy, pripraviť si mokrú muníciu a hurá do vodnej bitky!

Karty

Hracie karty sú doslova večné a sú s nami už celé generácie. Ich farby a dizajny v detskom svete podliehajú tak trochu „rozprávkovej móde“ a prispôsobujú sa obľúbeným detským hrdinom, no hry, ktoré sa s nimi hrajú, majú svoje dobre známe a zaužívané pravidlá. To však neznamená, že si hrajúci sa hlúčik detí nemôže vymyslieť vlastnú hru a svoje originálne pravidlá. No kto by ich preto nemal rád?

Mini hry

Osemsmerovky, sudoku, námorná bitka či hľadanie rozdielov – to všetko sa ukrýva v malých hracích súpravách, ktoré si dieťa môže len tak vziať so sebou na ihrisko, ale tiež pribaliť do batôžka na cesty či na výlet. Je to skvelá zábava, ktorá rozvíja pozorovacie schopnosti a trpezlivosť. Keď hľadáte pre vašu ratolesť milú drobnosť k sviatku, nech sa páči, vyberte si.

Prstový futbal

Poznáte futbal, pri ktorom sa góly nestrieľajú nohami, ale pomocou prstov na rukách? Ešte nie? Radi vám túto naozaj neobvyklú hru ukážeme. Vďaka jej malým rozmerom je možné zahrať si ju naozaj kdekoľvek, či už na chodníku, na lavičke pred domom, cestou vo vlaku alebo hoci aj na pláži. Táto šikovná súprava obsahuje všetko, čo správny prstoví futbalisti budú potrebovať: 2 bránky, 2 lopty, 1 plán, 2 páry nôh s kopačkami, ktoré sa nasunú na prsty. A keď sú hráči pripravení, zápas sa môže začať. Sevt Titulka Zabavky Letne

Šarkan

Aj keď sa púšťanie šarkanov najviac spája s jeseňou, prečo toho svojho neprevetrať aj na jar či práve v lete? Je ideálnym partnerom na potulky v prírode a naháňanie sa s ním po trávniku pred domom si užijú nielen deti, ale aj dospelí.

Loptičky

Skákajúca loptička – alebo aj hopsuľka, hop-hopka, skákalka – to je hračka, ktorá bezchybne trénuje postreh, pohotovosť a sústredenie. Dá sa s ňou dosýta vyhrať alebo len skrátiť dlhá chvíľa kedykoľvek a kdekoľvek.

Jojo

Jojo je úžasná vecička, ktorá má zo všetkých spomínaných zábaviek hádam najdlhšiu históriu. Slúžila najskôr na vyplnenie dlhej chvíle, no postupne sa vypracovala až na predmet, s ktorým si merajú sily a porovnávajú svoje majstrovstvo, schopnosti a zručnosti hráči v rôznych súťažiach. Keď sa deti naučia základné pohyby, môžu sa pustiť do zložitejších trikov a ktovie, možno raz s nimi môžu v podobnej súťaži „zahviezdiť“ J. Keďže však ide predovšetkým o zábavu, výrobcovia vymýšľajú rôzne vylepšenia, a tak tradičná hračka prichádza s rôznymi špeciálnymi efektmi, napríklad aj svieti a bliká.

Mini knižky

Kto nemá práve chuť behať za loptou, naháňať sa za šarkanom či hrať prstový futbal, mohol by sa potešiť kreatívnym chvíľkam a nerušene si na deke či lavičke napríklad aj kresliť či lepiť nálepky.

Praktické mini knižky na vyfarbovanie, ktoré obsahujú už aj základné farby voskoviek, alebo knižočky plné rôznorodých aktivít a nálepiek sú ideálnymi pomocníkmi na veselé tvorenie, na cesty alebo aj k lekárovi do čakárne. Zíde sa vám mať ich doma po ruke ;-).

Nech už si zvolíte akúkoľvek z aktivít, prajeme vám krásne leto plné hier a príjemných zážitkov!

Komentáre (0)

Komentovať článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*